0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Момичета, някой би ли могъл да ми каже каква е успеваемостта при обикновеното инвитро и при това със замразени ембриони. До колкото знам стимулацията се отразява негативно в/у лигавицата и респ. понижава шансовете за инплантация в съответния цикъл. т.е. от тази гл. точка самия трансфер е по-добре да бъди извършен  в др., нестимулиран, цикъл. Но пък замразяването и размразяването крият риск за ембрионите. Нямам престава статистически колко от тях загиват при тези процедури и кога успеваемостта е по-голяма.
*
Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #1 -: Април 21, 2006, 11:41:21 am »
Госте, аз минах по този път, виж на :
http://zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3664&start=0
Успеваемостта със замразени е много по-ниска от пресния трансфер. В повечето клиники  казват , че е между 5-10%. Не , че не може да се случи де, но шанса е мъничак... Прочети моята история и ще разбереш за какво иде реч. Ако имаш въпроси пиши ми, успех :lol:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #2 -: Април 21, 2006, 13:45:03 pm »
Цитат на: Anonymous
Момичета, някой би ли могъл да ми каже каква е успеваемостта при обикновеното инвитро и при това със замразени ембриони. До колкото знам стимулацията се отразява негативно в/у лигавицата и респ. понижава шансовете за инплантация в съответния цикъл. т.е. от тази гл. точка самия трансфер е по-добре да бъди извършен  в др., нестимулиран, цикъл. Но пък замразяването и размразяването крият риск за ембрионите. Нямам престава статистически колко от тях загиват при тези процедури и кога успеваемостта е по-голяма.

Госте здравей и от мен  Ели ти е отговорила ,но из да искажа мнение от личен опит : При стимолиран цикъл правих ендометриум 12-14-при трансфер на пресни ембриони е по голям шанса от замразени  защото след размразяване не се знае дали ще продължат развитие ембрионите ,има случеи на успех но са по малки шансовете .
Аз съм имала трансфер на 2-пъти  по 3-ембриона , но преди трансфер пак взимаш медикаменти за удебеляване на лигавицата .
Но лекарите казват ,че е по малък шанса
Желая ти успех от сърце
*
Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #3 -: Април 21, 2006, 21:30:00 pm »
Jimn, би ли споделила какви медикаменти за удебеляване на лигавицата си ползвала?
Благодаря предварително!
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #4 -: Април 26, 2006, 16:54:43 pm »
Цитат на: didiA
Jimn, би ли споделила какви медикаменти за удебеляване на лигавицата си ползвала?
Благодаря предварително!

Да мила ще ти ги напиша извини ме че закъснях с отговора ,но сега съм пред нов старт и тичам по доктори до 2-дни съм на пункция .
Аз бях на Естрофем за подсилване на лигавицата  при не стимолиран цикъл и на 15ден от цикъла върнаха замразените после пак е същото ,УТРОГЕСТАН и прочие ,но не го спирах до дена на УЗИТО.
*
Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #5 -: Април 26, 2006, 17:03:43 pm »
Успих момичета! :bighug:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #6 -: Април 26, 2006, 17:15:12 pm »
Цитат на: Eli7
Успих момичета! :bighug:

Благодария ти ЕЛИ и на теб в скоро време
*
Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #7 -: Май 09, 2006, 17:25:28 pm »
във случайна статия прочетох, че в България има родени 6 деца от замразен трансфер. Дали е възможно да са само толкова?

Косето е на небето.
Инвитро, инвитро със замразени ембриони.
« Отговор #8 -: Май 09, 2006, 17:31:04 pm »
Цитат на: hope
във случайна статия прочетох, че в България има родени 6 деца от замразен трансфер. Дали е възможно да са само толкова?


Не мисля, че има официална статистика въбще за АРТ процедурите. Едва ли са само толкова.