0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
А сега и тромбофилия (4G/4G)
« -: Октомври 12, 2009, 13:01:52 pm »
След серклажа ходих на ФМ при Марков. Бебето беше добре, но той видя повишена резистентност на маточните артерии и ме прати на скрининг за вродена тромбофилия.
Днес излезе резултата - носител на 4G/4G.
Говорих пак с Марков - да съм го потърсела след 2 седмици в МД.
Говорих и със Сигридов - ако ми имало нещо, въобще нямало да стигна до 20 г.с...
Страшно съм притеснена - не стигаше серклажа, ами сега и това.
А нещо реакцията и на Марков, и на Сигридов не ми вдъхва доверие.
Кажете ми, има ли други изследвания, които е добре да пусна? Пускала съм за АФА и бяха добре, но аз бях на аспирин протект по това време (изписан профилактично след ИКСИ-то, без изследвания).
Въобще, почвам да губя надежда, че ще свърши добре тази бременност.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: А сега и тромбофилия (4G/4G)
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2009, 13:36:49 pm »
не те ли посъветваха поне да взимаш Аспирин Протект сега,аз бих започнала.
<br />
*
Re: А сега и тромбофилия (4G/4G)
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2009, 13:41:27 pm »
Ами аз взимах профилактично първите 3 месеца, без изследвания. Според марков, кървенето в началото на четвъртия е било от него.
И не смея да го взимам на своя глава...
Re: А сега и тромбофилия (4G/4G)
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2009, 14:09:15 pm »
Аз съм със същата мутация и съм на Аспирин и Фраксипарин още от деня на трансфера. При кървене и аз съм чела, че се спира Аспиринът, но няма ли с кой да се консултираш да започнеш прилагането на Фраксипарин?
*
Re: А сега и тромбофилия (4G/4G)
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2009, 21:31:11 pm »
Успях да се свържа с д-р Балтаджиева от "Надежда" и се разбрахме утре да отида да пусна изследвания, за да видим има ли действително отклонения в кръвните показатели (време за съсирване и др.)
Иначе ми каза, че стандартно се прави фраксипарин 0,3 през ден - но с това кървене след аспирина и тя също не иска безусловно да ми препоръча да почна такава терапия.
*
Re: А сега и тромбофилия (4G/4G)
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2009, 14:32:57 pm »
Вече не знам какво да мисля - всеки лекар си знае някакви си негови теории и често нямат нищо общо. :(
Д-р Балтаджиева твърди, че единственото проявление на вродената тромбофилия бил антифосфолипидния синдром и само това имало смисъл да се пуска, за да преценим дали да си слагам фраксипарин. Доколкото аз съм чела, АФА са симптом на придобита тромбофилия.
Аз настоях за протромбиново време и фибриноген. За тромбоцитно-левкоцитните агрегати тя каза, че били пълна глупост, а аз знам, че много момичета пускат това изследване по препоръка от доц. Конова.
Каза ми също, че нямало какви контролни изследвания да се пускат, за да се прецени дали дозата на фраксипарина е добра.
После по настояване на майка ми говорих по телефона с една лекарка от центъра по хематология. Тя каза, че стандартно терапията била фраксипарин всеки ден (а не през ден) и че отново нямало как да се прецени с изследвания, че дозата е добра.
Но каза, че на всеки 4 дни трябвало да пускам изследване за тромбоцити - защото са ми на долната граница, а хепаринът ги свалял още - което пък води до кървене.
Иначе тази лекарка очаквано за мен каза, че генетичните ми изследвания нямат общо с АФА.
Чудя се - как мога да имам едновременно тромбофилия и тромбоцитопения - и въобще, ако това е така, какво може да се направи...
Вярно, че всичко това е доста сложна материя, но как може няколко лекари - и то признати специалисти - да твърдят съвсем различни неща...
В крайна сметка явно аз ще трябва да реша какво да правя. :(
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: А сега и тромбофилия (4G/4G)
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2009, 14:38:51 pm »
Защо не се консултираш с д-р Тодорова? Тя е доста компетентна и работи заедно с доц.Конова. Ако имаш нужда от координатите й ми пиши