0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Гъбички
« -: Април 20, 2006, 11:48:47 am »
Какво може да се използва при гъбички в първото тримесечие?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Гъбички
« Отговор #1 -: Април 20, 2006, 12:33:28 pm »
Цитат на: KITI
Какво може да се използва при гъбички в първото тримесечие?


Това май трябва да попиташ лекар  :wink:
А сигурно ли е че са гъбички. По време на бременност влагалищното съдържимо увеличава своя обем.
(Обратното - не е вярно  :wink:  )

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Гъбички
« Отговор #2 -: Април 20, 2006, 12:57:38 pm »
Гъбичките са много неприятно явление по време на бременност, но по статистика поне 30% от бременните се снабдяват с тях.
Доколкото знам, при нас изписват един вагинален крем Canesten. Доголко помага не знам, но се счита, че ако при раждането бебето се зарази с бъбички, шанса да зарази гърдите е много голям. От там и проблеми с кърменето.
Не съм сигурна дали въобще е възможно да се излекуват гъбичките по време на бременността.
Но за всеки случай трябва да се установи, че това са тези специални гъбички, защото течението от вагината е доста увеличено през периода на цялата бременност.
*
Гъбички
« Отговор #3 -: Април 20, 2006, 13:08:45 pm »
е то лекаря ми изписа гино-дактрин 400мг, каза че е разрешено при бременност,ама аз всичко подлагам на проверка :)
*
Гъбички
« Отговор #4 -: Април 20, 2006, 13:42:55 pm »
щом доктора го е изписал, значи нямаш проблеми. Прочети и упътването на самия крем за всеки случай. Дано се оправиш :)
*
Гъбички
« Отговор #5 -: Април 20, 2006, 13:50:17 pm »
Ако се чудиш за някое лекарство и искаш да бъдеш по-спокойна, виж този сайт
http://www.safefetus.com
*
Гъбички
« Отговор #6 -: Април 26, 2006, 12:17:21 pm »
Добре де момичета, трябва ли да се лекуват гъбички в първото тримесечие и с какво е най безопасно, щото всеки лекар който питам си противоречи - едни викат да задължително, не гледай какво пише , това е локално и не пречи, други -по-добре да не се порави нищо( при сърбеж само външно клотримазол)
И какво да правя сега???
Вие с какво се лекувате от гъбите и лекувате ли се изобщо?
*
Гъбички
« Отговор #7 -: Април 26, 2006, 14:55:11 pm »
На мен ми се бяха появили някъде около 10 г.с.. Лекаря ми изписа Гино-Певарил свещички. Но изрично ме предупреди да започна да ги взимам чак когато мина 12 г.с. ТА така си чаках 2 седмици докато започна да ги взимам. Също така ми каза да си купя интимен гел на "Себа-Мед". И добре че беше тоя интимен гел, че иначе незнам как щях да издържа със сърбежите до като мина 12 г.с.
И сега продължавам да си ползвам точно тоя интимен гел.
За локално ползване на някакъв мехлем незнам. Моя лекат не ми разреши нищо докато не мина 12 г.с.
*
Гъбички
« Отговор #8 -: Април 26, 2006, 14:58:59 pm »
незнам, тия лекари полуделили са, 3-ма питах в очите - викат не пречи, а по интернет като задам питане дори и къмлекари - по добре да се изчака, май така ще направя и аз , ще чакам да мине 3тия месец:)