0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
антинуклеарни антитела
« -: Октомври 07, 2009, 13:13:33 pm »
Здравейте, току що ми изпратиха по мейла изследването за антинуклеарни антитела, резултата е  1:160, при референтни >1:80 и аз седя и се чудя с тъпата си глава, която в момента е заета с мноооооооого работа, в нормата ли съм, или не. На листа нищо не пише, освен това, което написах. Кажете ми, моля!
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2009, 10:23:10 am »
ами аз стигнах до извода, че резултата ми е нормален, но ако някой има по-различно мнение, моля да го изрази  :)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2009, 10:37:59 am »
1:160 = 0.00625, a 1:80 = 0.0125
 Според реф. ст-ст е добре резултатът да е по-голям от 1:80 т.е. да е над 0.0125, а той е 1:160, което е 0.00625. Т.е е по-нисък от 0.0125, а не както трябва да е по-висок.
 Всичко това е математически, но всъщност нямам грам идея за тези антинуклеарни антитела. Ще ми бъде много интересно да науча повече за тях и нека по-опитните момичета се включат.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2009, 11:10:49 am »
математически - да, но дали това правило се прилага и в медицината  :ask:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2009, 15:40:45 pm »
Гарджето е права! Резултата ти е нисък, а по реф.стойности се вижда че трябва да е по-висок
*
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2009, 16:09:54 pm »
Здравейте, момичета. Имам едно питане към вас.При положителни АНА тела,а всичко друго ти е в норма, трябва ли да се вземат някакви медикаменти. Търсих много из интернет и нищо не можах да намеря. Доколкото разбрах пречат на имплантацията. Знаете ли нещо по този въпрос. Взимат ли се някакви медикаменти за АНА. Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете.
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #6 -: Декември 15, 2009, 15:35:43 pm »
Нямат отношение към имплантацията, но имат отношение към развитието на плода. Медикаменти се взимат най-разни и разнообразни, но това вече наблюдаващия те лекар ще прецени! :)
[/url]
*
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #7 -: Декември 15, 2009, 20:48:44 pm »
Сигурна ли си в това, което казваш? Доктор ли ти го каза? Много ми е важно. Благодаря.
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #8 -: Декември 16, 2009, 13:31:01 pm »
Абсолютно сигурна съм-аз съм с автоимунно заболяване и моите са винаги с космични стойности. Когато стартирах опита си бяха 10 пъти над нормата. Изрично задаох този въпрос на имунолозите. А и Слава Богу в момента съм бременна, така че какво по-голямо доказателство. Но това съвсем не означава, че при отклонения може да си седим спокойно. Нищо подобно-контрола трябва да е много изкъсо и професионално проведен. :)
[/url]
*
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #9 -: Декември 16, 2009, 17:52:19 pm »
Инвитро ли си правила? Проведоха ли някакво лечение преди това?
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #10 -: Декември 16, 2009, 20:03:47 pm »
Инвитро-да. Месец преди процедурата минах на преднизолон и направих две вливания на имуновенин, като второто беше 10 дни преди ЕТ. Сега между 5-7 г.с. ако всичко е ОК следва ново вливане и общо взето това ще е терапията
[/url]
*
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #11 -: Декември 16, 2009, 21:11:18 pm »
Благодаря ти много за отговора. По принцип заради АНА ли се наложи инвитро? Питам в смисъл не можеше ли по естествен начин?
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #12 -: Декември 17, 2009, 14:40:48 pm »
Инвитро се наложи не залади АНА, а поради тубарен фактор
[/url]
*
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #13 -: Декември 18, 2009, 21:47:28 pm »
Инвитрото, ако не е тайна къде го прави. Мислиш ли, че при проблем с имунологията Плевен е добър вариант?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #14 -: Декември 19, 2009, 06:09:27 am »
Не се смята така.  Цифрата, която ти дават е титър на антителата т.е. колко трябва да ти разредят кръвта докато вече няма забележими антитела. Те взимат кръв и започват да я разреждат 1:10, 1:20, 1:40, 1:80, 1:160, 1:320 и тн. После проверяват дали виждат антитела във всеки един от тези разтвори и ти дават титъра на последния, при който ги виждат.
Нормалният резултат е, че до 80 пъти разреждане ( 1:80) е нормално да се виждат и на 1:160 трябва вече да ги няма. Твоите са положителни, защото са в по-голяма концентрация (а не са по-малко) понеже се е налагало по-голямо разреждане, за да се стигне до отрицателен резултат. Твоите са били положителни до 1:160 разтвор и отрицателни при 1:320.

Реално както сте си ги сметнали математически пак ви излиза, че резултата е извън границите, просто интерпретацията е грешна. Не са ниски, а са по-високи.


Б.
« Последна редакция: Декември 19, 2009, 06:16:02 am от Bobbie »


  
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #15 -: Декември 21, 2009, 20:07:09 pm »
Инвитрото, ако не е тайна къде го прави. Мислиш ли, че при проблем с имунологията Плевен е добър вариант?
Инвитрото правих в Малинов. При проблеми с имунологията Плевен е най-добрият вариант според мен
[/url]
*
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #16 -: Януари 01, 2010, 17:46:43 pm »
Да и аз мисля, че Плевен е добър вариант. Ама по-добър ли е от Малинов?
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #17 -: Януари 03, 2010, 12:47:39 pm »
Да и аз мисля, че Плевен е добър вариант. Ама по-добър ли е от Малинов?
Относно имунологията-да, Плевен е по-добрия вариант
[/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #18 -: Януари 03, 2010, 13:01:19 pm »
Да и аз мисля, че Плевен е добър вариант. Ама по-добър ли е от Малинов?
Относно имунологията-да, Плевен е по-добрия вариант
Само да вметна, че в последната една година много момичета се оплакваха, че от Плевен им бавят резултатите с месеци, а заключения много от тях така и не получиха. Не знам колко са натоварени в Плевен, но подобно отношение не е за пренебрегване.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: антинуклеарни антитела
« Отговор #19 -: Януари 04, 2010, 12:02:10 pm »
Какво означава това, че нещо в Плевен не е наред ли? Питам от името на една приятелка, която не е в България. И се е ориентирала към Плевен. За това ми трябва тази информация.