0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
При кой да отида
« -: Април 19, 2006, 12:56:17 pm »
Момичета, бяхте ми много полезни, вярвам че и сега ще ми помогнете :)
На кратко, след 1 година мъки, забременях съвсем естествено, в момента който се махнах от лекарката по-стерилитет(побягнах като дявол от тамян от предложената инсеминация, без микробиология преди това) Явно молитвите ми на благовещение, защото на 29.03.06 ми беше овулацията и тогава забременях.
Вчера отидох при лекар препоръчан от позната, работи в бившата правителствена, отанах с впечатлението че ще ме друса доста с пари, а и при раждането също и друго не ми хареса: в 5 та гест. седмица каза че не може да се види нищо на УЗ. (а всъщност в кабинета в момента му го нямаше апарата-явно на ремонт) прегледа ме на стола мануално( а доколкото знам не е редно толкова рано да се прави това???)
Е изписа ми профилактично Дуфастон по 2 х 1/2

Та искам да го сменя с някой който работи със здравна каса и да си разбира от работата, да съгласна съм да му платя за по-внимателно отношение или за присъствие на раждането, ма няма как да отделя суми от порядъка на 2-3 хиляди, а и за какво плащам 10 години осигуровки - за да минавам на частно ли???
Знам че ще ми дадете полезни напътствия и ви благодаря от  :roll: сърце  :roll:
При кой да отида
« Отговор #1 -: Април 19, 2006, 13:18:19 pm »
Моята докторка взима по 20 лева на реглед и определено е съпричастна и разбираща. Работи в Шейново и има приемно време във вторник след обяд. Шеф е на родилно отделение. Разбира се от работата и не е комерсиална в никой случай. Ако искаш да ти дам телефон да се запишеш, а в 5-та седмица наистина нищо не се вижда. Нека мине поне още една.
Матей - 1.04.2006 г
При кой да отида
« Отговор #2 -: Април 19, 2006, 13:43:51 pm »
Здравей Кити,
Аз ходя в МД при д-р Диков, приема четвъртък от 14.00-17.00ч. Ако не ходиш много често при него няма да ти вземе нищо, но за самото раждане ако искаш да присъства, живот и здраве, трябва да се плати, но не и такива суми каквито ти цитираш.
Не му правя реклама но е много свестен и е един от най-добрите оператори.
*
При кой да отида
« Отговор #3 -: Април 19, 2006, 13:46:21 pm »
Кити, попитай в БГ-МАМА. Както знаеш, тук повечето момичета не са раждали.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
При кой да отида
« Отговор #4 -: Април 19, 2006, 13:59:17 pm »
мерси момичета, ще търся и ще внимавам много, не стига че като проблемнозабременяваща не си знаех правата и си плашах като поп всичко , дори това което з.к. поема , ама сега и като бременна ме лъжат, а току що намерих много ясно инфо какви са клиничните пътеки и изследванията за които З.К. заплаща даже и в болницата , за която ми казаха че няма сключен такъв договор със З.К. ВЪЗМУТЕНА СЪМ ...
При кой да отида
« Отговор #5 -: Април 19, 2006, 14:35:14 pm »
Кити, я разпитай малко, ама съм слушала, че при бременност не се пие Дуфастон, а само Утрогестан. Не съм много сигурна, за това разпитай преди да си почнала какво и да е.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
При кой да отида
« Отговор #6 -: Април 19, 2006, 14:48:22 pm »
Васи, потърсих в нета инфо - изписва се в малки дози като превенция на спонтани аборти, като подържащ нивото на прогестерон, в другите случаи се пие 3 х 1, а на мен ми е 2 х 1/2
При кой да отида
« Отговор #7 -: Април 19, 2006, 16:44:06 pm »
А бе поръзтърси още, щото аз съм чела, че е противопоказен при бременност, пък и бил включен в списък със забранени лекарства на някаква американска асоциация. Защо не го смениш с Утрогестан, след консултация с лекаря, разбира се?
По темата с Дуфастона бях копирала текстове, в които се казва, че е противопоказен при бременност, но не помня в коя тема :oops:
Благодаря ти, Бени!







*
При кой да отида
« Отговор #8 -: Април 19, 2006, 17:10:48 pm »
На упътването пише при опасност от аборт.. и До момента няма доказателства, че не може да се използва по време на бременост..но ще по-прочета...
фреш, нещо не съм много доволна от този лекар май....та не знам ако го питам за друг препарат(аз май все на такива попадам)
 а ето го и моя дуфастон, който пия - мисля че е ок

http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.html
При кой да отида
« Отговор #9 -: Април 19, 2006, 17:14:16 pm »
Когато започнах да кървя наистина и на мен ми изписаха Дуфастон.
При кой да отида
« Отговор #10 -: Април 19, 2006, 17:42:35 pm »
Утрогестана, доколкото знам е по-добър, защото е 100% естествен прогестерон, за разлика от Дуфастона.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
При кой да отида
« Отговор #11 -: Април 19, 2006, 17:47:24 pm »
уф колкото повече чета - повече се обърквам... :(
*
При кой да отида
« Отговор #12 -: Април 19, 2006, 17:53:41 pm »
А това пише за утрогестана ..... да не се приема в първото тримесечие....
http://ecopharm.web-syst.com/XXXUtrogestan.html
При кой да отида
« Отговор #13 -: Април 20, 2006, 10:04:50 am »
Кити, и аз слагах утрогестан - нещо бъркаш приема се точно първото тримесечие, а после не:
Да не се използва Утрогестан® през 2-ото и 3-ото тримесечие на бременността - това пише!
Матей - 1.04.2006 г
*
При кой да отида
« Отговор #14 -: Април 20, 2006, 10:15:41 am »
да, зачетох се внимателно ,да не се приема през 2то и 3тото тримесечие, извинявам се,
ами моя избор е да не пия нищо, при мен няма доказан недостиг на прогестерон, нямам кървене, а леки болки и придърпвания, ще оставя природата да се справя
*
При кой да отида
« Отговор #15 -: Април 20, 2006, 12:11:45 pm »
Цитат на: KITI
да, зачетох се внимателно ,да не се приема през 2то и 3тото тримесечие, извинявам се,
ами моя избор е да не пия нищо, при мен няма доказан недостиг на прогестерон, нямам кървене, а леки болки и придърпвания, ще оставя природата да се справя


А не поемаш ли изшлишен риск?
Все пак дозата ти е изписана 2 х 1/2.
Това е ниска доза, все пак е поддържаща. Изписва се като превенция срещу прогестеронов недостиг.
Може би е разумно докато се закрепи добре бебчо да го пиеш.

Лека бремменост. :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
При кой да отида
« Отговор #16 -: Април 20, 2006, 12:18:39 pm »
както каза една моя позната, жената като забременее до 6 месец след раждане оглупява, аз го усещам с пълна сила, има и друго - В БИБЛИЯТА пише " блажени са незнаещите" и аз си го мисля понякога ;)))
Вкрайна сметка и аз си помислих, че е доста ниска дозата - като превенция, а и на много мами с изписва, мои приятелки са го пили и имат здрави деца :))) така че ще си го пия, още повече че при мен като цяло не беше установен хормонален проблем - въпреки че много се постараха да ми го втълпят(предишната лекарка)
Ще си мисля само хубави неща и  ще се моля всичко да е наред :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: При кой да отида
« Отговор #17 -: Април 21, 2006, 07:24:46 am »
Цитат на: KITI
в 5 та гест. седмица каза че не може да се види нищо на УЗ. (а всъщност в кабинета в момента му го нямаше апарата-явно на ремонт) прегледа ме на стола мануално( а доколкото знам не е редно толкова рано да се прави това???)
Е изписа ми профилактично Дуфастон по 2 х 1/2

Та искам да го сменя с някой който работи със здравна каса и да си разбира от работата, да съгласна съм да му платя за по-внимателно отношение или за присъствие на раждането, ма няма как да отделя суми от порядъка на 2-3 хиляди, а и за какво плащам 10 години осигуровки - за да минавам на частно ли???
Знам че ще ми дадете полезни напътствия и ви благодаря от  :roll: сърце  :roll:


Кити незнам за видеозона как са стояли нещата, но още в началото на 2002 година в Правителствена имаха 3D ехограф. Да не говорим че имат цял етаж с какви ли не скъпи апаратури и модерни на всичкото отгоре. Е друг е въпроса че не ги заслужават, но от престоят ми там аз все пак останах с добри впечатления от двама лекари. Е както и от обстановката в болницата де  :) . И за какви 2-3 хиляди лева става въпрос  8O направо ме удиви. Това за консултации ли, за раждане ли за какво е? Че то за тези пари ще си купиш билет до Луната  :D . Имам и една молба кажи за кой лекар става въпрос? Ако искаш ми пиши на лични.  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!