0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #220 -: Октомври 26, 2009, 15:40:00 pm »
Аз вече откровено нямам търпение да мине 1 месец,струва ми се безкраен!Който си спомня какъв страх брах първите 4 месеца,еми сега  пак е така :(Ще се успокоя само,когато си гушна бебката!

Сега тези страхове...след време други...за майчиното сърце почивен ден няма!  :wink:
Момичета, искам да ви питам нещо. Случвало ли ви се е от време на време да се чуствате "небременни", въпреки, че знаете че сте? 
Имало е дни, в които съм се чувствала толкова добре, че съм забравяла :) Чак като си погледна корема, съм се сещала за състоянието си. Но доколкото разбирам ти имаш предвид шаването на бебето, което ако е липсвало по-продължително, в много филми на ужасите ме е вкарвало  :?

Момичета, благодаря ви за пожеланията, дай Боже всички да минем по лекия и кратък път в раждането :)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #221 -: Октомври 26, 2009, 15:43:58 pm »
Аничко, Мишето ще те чака до утре в Токуда. :wink:
Иначе може и мен да дочакаш, както се е нагласил младежът. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #222 -: Октомври 26, 2009, 16:08:37 pm »
Аничко, Мишето ще те чака до утре в Токуда. :wink:
Иначе може и мен да дочакаш, както се е нагласил младежът. :lol:

Хахахаха...ние за какво се гласяхме, пък то какво стана! ;)
А ти реши ли нещо за Лазарова?
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #223 -: Октомври 26, 2009, 17:05:23 pm »
А ти реши ли нещо за Лазарова?
Засега ще се доверя на Димитров по съвет на един много обичан от мен доктор. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #224 -: Октомври 26, 2009, 17:33:40 pm »
Здравейте, мамчета! Отдавна не съм писала, а и сайта като не работеше, ама ми домъчня много за вас. Ние днес ходихме на ЖК - "мерки и теглилки", мериха ми тумбака, вече е 97 см, пораснал за един месец с 5 см., матката беше спокойна, килограмите са 64 (засега), т.е.от началото са +9, продължавам с феро-фолгамата, друго не ми предписаха засега. Иначе моите болки в ляво се оказаха ингвиална херния, ще трябва повече лежане, а после операцийка. Е, това малко ми спира възможностите за нормално раждане, но нищо - важното е бебо да е добре. Даже ми споменаха за вероятност по време на секцио, че може и хернията да ми оправят, но трябва да го изкоментирам с моя си доктор и евентуално да се уточнят тези неща с хирург, който да си свърши работата, след като извадят бебчо. Дребчо снощи така си поритка, даже и успя на два пъти и да ме погъделичка, от което чак подскочих :lol: А днес сутринта ме събуди с "бой на негри в тъмна нощ" в тумбака. С кого се "скара" не можех да разбера, но доста буйстваше :lol: Сигурно с крачетата нещо не се спогодиха.... :lol:
Ами това е в общи линии от мен. Като отида на видеозон при док, ще пиша повече.
Успешна седмица и само положителни емоции!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #225 -: Октомври 26, 2009, 18:07:05 pm »
Здравейте, момичета!
Минавам само да ви нагледам и да ви пожелая лека, спокойна и успешна седмица с минимум тревоги и много ритничета. На тези, които са на финала- незабравима среща!
Обещавам, че ще следя Лиско изкъсо и ще докладвам(тя ще лежи там, където аз лежах и е при моя док)!
Целувки от мен!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #226 -: Октомври 26, 2009, 19:24:07 pm »
Аз вече откровено нямам търпение да мине 1 месец,струва ми се безкраен!Който си спомня какъв страх брах първите 4 месеца,еми сега  пак е така :(Ще се успокоя само,когато си гушна бебката!
Оф и аз съм така.Нямам търпение вече да си гушна малкото съкровище!Само дано всичко е наред!
twin  ние с теб още три месеца ще почакаме-дано да минат спокойно и с много ритници :D
Жасминче аз откакто влязох в 4 месец нямам абсолютно никакви симптоми,единствено което ми напомня че съм бременна са ритниците на бебо.Като имаш предвид,че корема ми почти не се е променил и не ми и личи.
На всички пожелавам много приятни минути с бебчовците в корема и една приятна среща когато му дойде времето!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #227 -: Октомври 26, 2009, 19:30:05 pm »
Здравейте отново  :D най-после се прибрах страшно задръстване бе ужас.
Много съм доволно от д-р Марков толково е мил и внимателен направо нямам думи.
С бебчо всичко е наред и е момиченце 100%  :D толкова съм щастлива.Малко ми беше мъчно, че всички жени бяха с мъжете си само аз бях самичка ама какво да се прави иначе таткото също е много щастлив.
Желая ви лека вечер.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #228 -: Октомври 27, 2009, 09:23:51 am »
Жасминче, на мен също ми изчезнаха всички симптоми още в третия месец - все едно не бях бременна! Само болезнените венци ми напомняха... А ритник изобщо усетих чак в 7-ия месец, така че не се притеснявай - при всяка мама и всяко дете е различно. Честно казано е по-добре да нямаш гадни симптоми, ти се мъчиш и бебето се мъчи с теб. Всяко твое неразположение му се отразява и на него.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #229 -: Октомври 27, 2009, 09:41:41 am »
Обещавам, че ще следя Лиско изкъсо и ще докладвам(тя ще лежи там, където аз лежах и е при моя док)!
А аз ти благодаря за успокоението и отговорите на многото въпроси:)))))
Със сигурност ще има инфо за мен, нали немога да си мълча и трая:)))))))))))

Лек ден на всички:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #230 -: Октомври 27, 2009, 10:05:10 am »
Ето ме и мен  :D. Вчера бях на ЖК при д-р Гергов, ама нищо не му разбрах от прегледа. Даже се наложи да го питам дали всичко е наред. Той ми отговори с мучене.  :( Нищо не видях, ехографа гледа към него, но и нищо лошо не каза. Спазарих се за микробиология след месец...Не можех да си задам въпросите, носех листче да не забравя нещо, ама той си замина в другата стая, а докато ме гледаше говореше по телефона. На мен не ми даде телефон за спешни случаи. И не можа да види пола, не знам защо, ама не стана.  :( Та затова в петък ще отида при д-р Димитрова в клиниката, че да се види този бебок. И аз да го видя, и да си задам въпросите на нея, тя обяснава. А и БХС ще правя в петък.
Много усмивки на всички!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #231 -: Октомври 27, 2009, 11:00:53 am »
Що ли не ме учудва мнението ти за д-р Гергов ,дано не ти се налага да си взимаш и болнични,че и там проблеми създава,понеже го мързи да се занимава ако ти се наложи такъв той ти заявява,че няма да ти го прекъсне до раждането или до 45 дни преди това.
Мъжа ми не го наби надявам се накрая да се намери някой който да свърши тази работа.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #232 -: Октомври 27, 2009, 11:19:42 am »
Емс, мерси за успокоението мила :)
щДеница, честити ти розови гащи :D Аз се пробвах да се запиша в клиникара на Марков, ама нъцки - няма свободни часове :( Но в понеделник съм на ФМ при Врагалева във МЦ Фемина.

Мами, моля ви за съвет. Втора нощ се събуждам с ужасно главоболие и започнах да повръщам от него :( До сутринта горе-долу минава, но през нощта е ад направо. Лимфния ми възел от ляво е подут, но иначе даже нямам температура, напротив - тази сутрин Т беше 35.5!

Някой има ли лек срещу този главобол?

Мъжа ми вика да не е токсоплазмоза, ама аз имам коте вече 5 години и според лекарите отдавна съм я изкарала :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #233 -: Октомври 27, 2009, 15:55:43 pm »

С бебчо всичко е наред и е момиченце 100%  :D толкова съм щастлива.
Това е най-важното. Моята ФМ е на 16.11. Иначе вчера бях на ЖК, но нищо особено не ми правиха освен да ме претеглят, измериха ми кръвното и чухме сърчицето с един специален уред извади го от джоба си не знам как се казва и каза, че е добре.
Иначе носа ми е запушен и ме боли главата, снощи имах 37.2 температура, питах го той ми каза да взема едно лекарство, но то не ми помага, така че няма да се тъпча излишно. Капя си солев разтвор във носа и това е. Дано да мине по-скоро че не мога да дишам.


Мами, моля ви за съвет. Втора нощ се събуждам с ужасно главоболие и започнах да повръщам от него :( До сутринта горе-долу минава, но през нощта е ад направо. Лимфния ми възел от ляво е подут, но иначе даже нямам температура, напротив - тази сутрин Т беше 35.5!

Някой има ли лек срещу този главобол?

Мъжа ми вика да не е токсоплазмоза, ама аз имам коте вече 5 години и според лекарите отдавна съм я изкарала :)

Да не би и при тебе да са се подули синусите. Аз два дни не мога да спя от главоболие. Тук има едно лекарство sudafed, но то не ми помага и си карам така, усещам и напрежение от двете страни на главата. А за котката предполагам, че знаеш че не трябва да пипаш съда, в който тя се изхожда, докато си бременна това трябва да го прави някой друг. Но все пак се изследвай за листериоза, лекува се.
Успех на всички момичета.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #234 -: Октомври 27, 2009, 16:18:23 pm »
Запушеният нос и главоболието ме съпътстваха около 2-3 месеца по време на бременността. Обаче случаят на Жасмин ми се струва доста странен и май би било добре да я види лекар.

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #235 -: Октомври 27, 2009, 17:19:30 pm »
Допитах се до мама, която заключи "газирана вода и айрян" :)
bsvane2 нямам синузит, а за мой срам шапка никога не слагам. Само след много мрънкане от страна на мъжа. А за носа си купи морска дестилирана вода от аптека - Стеримар. Има я навсякъде.
Блу-скай мислих си за лекар, ама да ти кажа ме е страх да ида. Последния път отидох и в чакалнята се разболях още повече. В петък ще питам доки за лимфния възел. Предполагама е подут от повръщането, защото нямам температура, нито някакъв друг симптом на заболяване.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #236 -: Октомври 27, 2009, 17:51:09 pm »
като стана въпрос за листериоза. някой знае ли в хасково къде може да се изследва човек за тази болест. за съжаление, където и да попитам удрям на камък. някъде дори не са чували за това изследване.


Re: Тема на бременните №47
« Отговор #237 -: Октомври 27, 2009, 19:02:41 pm »
В ХЕИ трябва да правят такова изследване.Частни лаборатории в Хасково няма ли? Би трябвало да има :?
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #238 -: Октомври 27, 2009, 19:11:52 pm »
Евентуално в клиника по паразитология?! Може би има там. Нали навремето имаше и институт по медицина.
Ако не - в Пловдив.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #239 -: Октомври 27, 2009, 21:39:10 pm »
Аз съм си правила изследване за листериоза в института за заразни и паразитни болести в София.