0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #200 -: Октомври 23, 2009, 17:07:20 pm »
здравейте момичета.
с риска да задам поредния тъп въпрос, но каква е разликата между фетална морфология и обикновен преглед на ехограф?? в 12 г.с. правих първата си фетална и по стечение на обстоятелствата не я направих при моя доктор. честно казано немога да направя разлика с прегледите, които ми прави моя си доктор всеки път като го посетя /освен цената разбира се ;)/. винаги оглежда всички органи на бебчето, както следи и за някакви малформации. това не е ли едно и също?


п.с: знам, че не е по темата, но реших да изпробвам новата екстра "проверка правопис" и ФЕТАЛНА ми го отчете като грешка. смях се много на предложенията, които ми направи, за да заменя думата, а именно- ФАТАЛНА или ФЕКАЛНА :)


*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #201 -: Октомври 23, 2009, 17:15:43 pm »
каква е разликата между фетална морфология и обикновен преглед на ехограф??
Обикновено разликата е в задапаратното устройство. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #202 -: Октомври 23, 2009, 17:23:38 pm »
Тук при нас масово ги препоръчват(противогрипните ваксини). Моят гинеколог ми препоръчва да си сложа и двете. Опасенията са били, че във ваксината се съдържа консервант, който е на живачна основа, но сега разработиха нови и за бременни са без консерванти, на мен ми биха такава.
Sara, на мен ми казаха да изчакам само да мине първият триместър и тогава да си сложа ваксината, та в твоя случай може би бих изчакала малко. За свинската аз лично малко се притеснявам все още премервам плюсове и минуси.
Denisa, ти усещаш ли че имаш контракции или ги видяха при прегледа. Питам, че ако се усещат да знам какво точно се чуства.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #203 -: Октомври 23, 2009, 18:15:22 pm »
Жасминче,радвам се, че си по-добре сега, при теб гаденето спря ли вече, че при мен е кошмар, почто целодневно е със засилване вечер :(

Абе, да спе съвсем е силно казано. Месо не мога и да погледна, ама с лимони и кисели плодове спасявам положението :) Ти пробвай следното: вечер слагаш една супена лъжица мед във вода, разбъркваш и оставяш една нощ да преседи. На сутринта пиеш на гладно на малки глъдки. На мен ми помага.
[/url][/url]
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #204 -: Октомври 23, 2009, 18:57:16 pm »
 Denisa, ти усещаш ли че имаш контракции или ги видяха при прегледа. Питам, че ако се усещат да знам какво точно се чуства.
Не на ехографа ги видя.
Жаси много се радвам, че си добре мила.Успех до края.
На мен още ми става лошо и повръщам ама това да са ни проблемите.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #205 -: Октомври 23, 2009, 23:09:11 pm »
 Denisa, ти усещаш ли че имаш контракции или ги видяха при прегледа. Питам, че ако се усещат да знам какво точно се чуства.
Не на ехографа ги видя.
Жаси много се радвам, че си добре мила.Успех до края.
На мен още ми става лошо и повръщам ама това да са ни проблемите.

И мойте се видяха на ехографа. Сега трябва да си пълна лежанка поне две седмици.
ЗА гаденето вода с мед на гладно опита ли?
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #206 -: Октомври 26, 2009, 08:53:01 am »
Добро утро!
Гледам, че сте писали и събота, и неделя. Как успяхте да влзете в матрицата? На мен всеки път ми даваше грешка  :(
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #207 -: Октомври 26, 2009, 09:09:40 am »
Здравейте момичета  :D най-после сайта работи  :D
Аз днес следобяд съм на ФМ ох нямам търпение.
Желая ви хубав ден и успешна седмица.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #208 -: Октомври 26, 2009, 10:22:20 am »
Здравейте, момичета!!!
Отново имаме сайт!!! Това е страхотно...Липсвахте ми  :wink:
Аничка, радвам се, че все още си сред нас. Колкото повече на топло в коремчето на мама, толкова по-добре.  :goodluck:
Дени,   :crossfingers: за прегледа и да ни разкажеш после...Може да ви кажат пола на бебко, ако се остави......


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #209 -: Октомври 26, 2009, 10:24:50 am »
Отдавна не съм писала, защото покрай пустото кървене пазих леглото. Сега се надявам в четвъртък, като отида на лекар да ми разреши да ставам, че изпуснах циганското лято.
Радвам се, че има много нови момичета точно в тази тема! Дано стигнем заедно до успешен край!

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #210 -: Октомври 26, 2009, 10:37:43 am »
Здравейте милички!Липсвахте ми тези дни!
Ани как си?
Лиско ами ти?Как е в Софето?
Аз да се похваля,че за пръв път вчера беборана беше активна цял ден,кога спа това дете не знам.Но пък ние с баща и бяхме много щастливи :D :D Дано да продължава така,че като има дни в които кротува и аз лудвам направо!
На всички които са на прегледи много стиснати палци!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #211 -: Октомври 26, 2009, 11:22:13 am »
Здравейте момичета и лека седмица на всички:)

Хрис, аз съм добре:))Вече си кротувам, че в събота през ноща имах малко изживяване и разбрах какво е контракция най - накрая:)))
Сънувах някакъв ужасен, ама ужасен сън така и немога да си го спомня) и се събудих защото сърцето ми спря за секунди след което започна да бие толкова силно, че неможех да си поема дъх. Заедно с това туптене имах и около 4-5 ужасно силни и болезнени контракции. За момент помислих, че бях дотам, но успях да се надигна и да ми се нормализира дишането. Оттогава не съм имала проблем или болки, но миналата седмица малко прекалих май с разходките и карането на кола:)))))Сега са ми я прибрали в гараж, който незнам къде е и не искам да знам:))))))))))))лежа си и чакам понеделника когато ще ме приемат в болницата. Макар, че няма да ми е особено комфортно без и-нет поне ще съм спокойна, че времето си наближава:)))))

Успех на прегледите момичета и дано всичко е наред при всички ви:)
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 12:33:33 pm от Lisko »
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #212 -: Октомври 26, 2009, 12:04:29 pm »
Лисе много неприятно звучи, това което ти се е случило, но хубавото е, че вече си добре и дано не ти се случва пак. А като влезеш в болницата ще си под наблюдение непрестанно и то от много добър лекар, така че всичко ще бъде наред с вас ! И на мен ми се случва напоследък от време навреме много бързо да ми бие сърцето, а един път точно ще кажеш си забави биенето и контракции си имам- явно с напредването на бременността се появяват повечко притеснителни сиптоми  :?
hriska  тя отсега нататък някои дни ще е доста активна твоята бебка, така и ти ще си по-спокойна!
ani4ka браво на теб виж докъде устиска- пожелавам ти леко раждане, оттук нататък може да дишаш спокойно вече  :)
deniska пий си хапченцата и дано да ти намалеят контракциите !
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #213 -: Октомври 26, 2009, 12:16:01 pm »
Лисе  добре,че си се оправила!Почивай си,после ще имаме време за разходки,а и твоите ще са особено приятни! :D Срещу майка ми живеят една двойка които имат тризнаци(сега като си ходих ги видях) и бяха изключително сладки като тръгнеха с влакчето на разходка :D Като ги видех все за теб си мислех!Ей го то и при теб не остана.Да ни държиж в течение,че те мислим! :bighug:
Веселушко дано си права и вече продължава да ми е такава,че иначе ви е ясно за какви неща си мисля!Днес продължава да танцува и аз вървя из дома и се смея сама като някоя ряпа :D

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #214 -: Октомври 26, 2009, 13:21:42 pm »
Моят момък се спотайва още, но ще видим докога...
Лисе, важното е, че всичко е зад гърба ти, а и понеделник не е далече. Стиснати палци от мен! Останаха ли други момичета от нашата "група"? Ако да - успех и на тях!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #215 -: Октомври 26, 2009, 14:08:53 pm »
Аз вече откровено нямам търпение да мине 1 месец,струва ми се безкраен!Който си спомня какъв страх брах първите 4 месеца,еми сега  пак е така :(Ще се успокоя само,когато си гушна бебката!

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #216 -: Октомври 26, 2009, 14:22:49 pm »
Момичета, искам да ви питам нещо. Случвало ли ви се е от време на време да се чуствате "небременни", въпреки, че знаете че сте?  ОТ няколко дни нямам толкова ясно изразени боцкания в матката (или поне аз не ги усещам), напрежението в гърдите ми спадна, само зърната останаха чуствителни. Нормално ли е да изчезнат тези усещания?
За сметка на тях се сдобих с гадене след закуска и главоболие :(
Притеснявам се да не се е случило нещо лошо, а чак в петък съм на лекар.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #217 -: Октомври 26, 2009, 14:26:20 pm »
Аз вече откровено нямам търпение да мине 1 месец,струва ми се безкраен!Който си спомня какъв страх брах първите 4 месеца,еми сега  пак е така :(Ще се успокоя само,когато си гушна бебката!


В началото си казваш "само всичко да е наред и да си гушна бебо", после идват други страхове :). Цял живот им трепериш :)
На очакващите радостното събитие "УСПЕХ"!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #218 -: Октомври 26, 2009, 14:39:40 pm »
Аз вече откровено нямам търпение да мине 1 месец,струва ми се безкраен!Който си спомня какъв страх брах първите 4 месеца,еми сега  пак е така :(Ще се успокоя само,когато си гушна бебката!

Тини, и аз съм така:))))
Нямам търпение вече:)и знам, че последния месец май ще е най-бавен:)Но ще мине и дано всичко е наред:)
jasmin_veni, нормално е според мен да има и такива моменти. Не мисли, че е нещо лошо, а и щом нямаш болки е добре:)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #219 -: Октомври 26, 2009, 15:02:08 pm »
Аз вече откровено нямам търпение да мине 1 месец,струва ми се безкраен!Който си спомня какъв страх брах първите 4 месеца,еми сега  пак е така

И аз, ама при мен месеците са 3.  :)
Тъкмо това си мислех и аз наскоро - че притеснението ми покрай малкото ни чудо ще си остане за цял живот.  :) Сега се моля всичко да е наред с него и да се роди живо и здраво, после пък ще треперя дали е добре и дали се развива нормално. Все някакви притеснения ще имам, ноооо явно хората сме така устроени.  :)

Лисе, да назначиш кореспондент от болницата, който периодично да ни осведомява за твоето състояние и това на лисковците!  :P

ani4ka, на теб ти желая лека и приятна среща с твоя момък! Явно е с характер момчето  :wink:.

Хубави и леки дни желая на всички ни!  yahoo_17