0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #160 -: Октомври 18, 2009, 13:02:01 pm »
Здравейте, маминки, някоя от вас да се е сблъсквала със "наченки на стареене на плацентата в 8 - ия месец", изписаха ми Флебодия и Дузодрил и ми казаха да "маам гащи по улиците", за да може да се подобри кръвообращението и съответно храненето на бебчето, че може да изостане в растежа. Обаче аз нещо много се шашнах 8O....Казаха, че ставало при пушачи и пазещи диета - аз не съм нито едно от двете, просто съм качила малко според доктора - 5-6 кг и то само в корема, а пък според мен е нормално теглото, не знам вече..
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #161 -: Октомври 18, 2009, 15:04:47 pm »
Събудих се с изтръпнали и омекнали ръце и ужасна болка в двата прасеца от схващане.Мъжо 15 мин не можа да ми изправи пръсите,беше гадничко.Бях чела,че се получават такива крампи,но не си спомням какво ги причиняваше.

ТИНИ, тези крампи се получават от недостига на магнезий и калций. Според моята док, бебето "изсмуквало" от нас голямо количество от тях и те съответно не достигат за нашия организъм, като тази липса избива в подобни болежки. Аз когато ги получих първия път пих Калмацин един месец и се бяха поуспокоили спазмите. Седмица, след като го спрях пак ми се появиха и тогава пих разтворими таблети магнезий около 5-6 дни. От тогава, слава Богу, не съм получавала, ама сигурно пак ще ме споходят.  :?

Хубав и мързелив неделен ден желая на всички!  :D
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #162 -: Октомври 19, 2009, 13:23:27 pm »
Мишееее... аз както обещах, избутах до понеделник. Ти на линия ли си още :) ?
П.П Мъжът ми ми дава още 2 седмици домашен престой ;)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #163 -: Октомври 19, 2009, 14:33:36 pm »
Мишееее... аз както обещах, избутах до понеделник. Ти на линия ли си още :) ?
Сега ще видиш ти като се запъне момата :D
Мишето я чух сутринта. Всичко е наред.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #164 -: Октомври 19, 2009, 17:08:46 pm »
Уайти, не знам как стоят нещата при разкритие в 9 месец, дали има опция "запъване" ;)
Аз от днес спирам Гинипрали, Диаспорали, железа и всякаквите си му там други неща...най-много до някой друг Талцид да прибегна  :wink:
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #165 -: Октомври 19, 2009, 20:42:28 pm »
Уайти, не знам как стоят нещата при разкритие в 9 месец, дали има опция "запъване" ;)
Аз от днес спирам Гинипрали, Диаспорали, железа и всякаквите си му там други неща...най-много до някой друг Талцид да прибегна  :wink:
Архангел Михаил наближава, ще си дойде с името младежа. :)
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #166 -: Октомври 19, 2009, 22:00:06 pm »
Уайти, не знам как стоят нещата при разкритие в 9 месец, дали има опция "запъване" ;)
Ами зависи от разкритието, аз бях повече от месец с разкритие 1,5 см, без да съм пила изобщо никакви медикаменти против контракции, а като отидох да си нпаравя тестовете за упойка предния ден преди секциото  се оказа, че вече съм с разкритие 4 см и накрая родих нормално...
 Успех и незабравима среща скоро!  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #167 -: Октомври 20, 2009, 04:53:40 am »
Мишееее... аз както обещах, избутах до понеделник. Ти на линия ли си още :) ?
Сега ще видиш ти като се запъне момата :D
Мишето я чух сутринта. Всичко е наред.

Обичам ви, ей....2/1 съм още  :balk_21:

Лисо  :welcome:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #168 -: Октомври 20, 2009, 11:06:37 am »
Сега виждам ,че в тема 47 изобщо не съм се разписала :oops:а иначе първото нещо като стана от сън сутрин е да влеза и да чета точно тук!Много съм щастлива когато има нови попълнения ,но и с интерес чета за новите бебчета на зачатие :DЕ не написах нищо ново ,но пък се радвам ,че ви има!
Успех на всички!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #169 -: Октомври 20, 2009, 13:31:00 pm »
Архангел Михаил наближава, ще си дойде с името младежа. :)
Ха, ще ти се  :P Ако ги гледаме тия работи, Момера каза, че и се върти 4 число ;) ;) ;)
Не се виждам още три седмици, макар вече нещата да се поуспокоиха. Знам ли, може да е затишие пред буря ;) Днес ще видим какво ще покаже прегледът.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #170 -: Октомври 20, 2009, 19:03:15 pm »
Привет момичета. Аз полежах в болница, защото кашлицата ми не се повлия на лечението и получих контракции. Една седмица лежах в болница и още един месец ще лежа в нас, после ще видим как ще потръгне. Лекарите не искат да се връщам на работа.След тая седмица мисля срещите ми с хора да се осъществяват само онлайн, че още един вирус няма да преборя.

Не знам дали тук му е мястото да кажа, но съм много доволна от Окръжна Болница Св.Анна. Персоналът беше много мил и правиха всичко възможно да ми спестят болката от някои болезнени манипулации. Всичко беше много чистичко и новичко, явно отделението е след ремонт.

Късмет на всички, чийто момент на първа среща наближава, стискам палци на Лиско и се залавям да чета последните теми :)

[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #171 -: Октомври 20, 2009, 21:02:32 pm »
Привет момичета. Аз полежах в болница....
Жасмин, много се радвам да те видя отново сред нас...Направи ми впечатление,че не пишеш и малко се притесних, но се радвам, че сега всичко е приключило благополучно.
Пази се много, че сега лесно се настива, а има и грипове...Така че вкъщи на топло и без много социален живот засега.
Желая ти това да е единствената неприятност през бременността ти и да нямаш повече подобни изживявания.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #172 -: Октомври 20, 2009, 23:00:03 pm »
Мерси Луцка :) :bighug: :bighug: И аз се надявам за последно да видях това отделение и следващия път направо родилно :) Направи ми впечатление, че като постъпих във втотник беше почти празно, а за три дни се напълни и днес като ме изписваха имаше още чакащи за легло. Явно този вирус е повалил доста момичета и е дал различни отражения при всяка.
Пазете се момичета, че после оздравяването е много трудно и болезнено. Мен ме посъветваха по-малко контакти и да избягвам места с много хора - супермаркетите например, поне за известен период.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #173 -: Октомври 21, 2009, 00:58:17 am »
Здравейте и от мен! Вчера бях на лекар и видяхме и чухме сърчицето (получих най-прекрасния подарък за рождения си ден  :D). Сега сякаш ми е малко по-спокойно, макар че си остава едно притеснение в мен. Надявам се занапред да вървят добре нещата. Иначе, имам леко гадене през деня, не ми се яде никакво месо, чакам с нетърпение да наизлязат плодовете (тук тепърва започва лятото). В четвъртък съм при личния лекар и ще разпитам как стои въпроса с избора не гинеколог, че да се насоча към някой другия месец. Кога е нормално да се иде на гинеколог след първия преглед, аз съм седма седмица сега.
Леко раждане на момичетата, които го очакват и късмет на всички!






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #174 -: Октомври 21, 2009, 11:38:42 am »
Жасминка радвам се че вече си добре!Стой вкъщи на топло,а догодина ще се разхождаме на воля! :)
Дион честито ти сърчице!Не знам как е при вас,но тук лекарите завеждат жк след като чуят сърце.
Ние сме добре,бебка вчера беше много активна и поне засега ме успокои!
Лека бременност на всички,а мамите които очакват тези дни чудото всичко да мине по вода и да се радват на пухкавите си бебета!

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #175 -: Октомври 22, 2009, 13:47:46 pm »
Лелееее...
Каква пустош е тук...
Май-май някои бременни момичета вече са щастливи майки :D
На всички останали момичета, желая спокойни дни до дългоочакваната среща...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #176 -: Октомври 22, 2009, 15:03:43 pm »
Здравейте момичета  :D
Отдавна не съм писала ама нямаше какво, то не че сега има  :lol:
В понеделник съм на ФМ при д-р Марков и вече нямам търпение да чуя, че с бебчо всичко е наред.
Честито на всички родили вече момичета и леки оставащи месеци на останалите  :D
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #177 -: Октомври 22, 2009, 15:06:59 pm »
Момичета, няма ли някой да ми каже как да си сложа лентичката отдолу, където показва на колко седмици си. Сори, но не можах да се справя.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #178 -: Октомври 22, 2009, 17:20:48 pm »
Справих се най-накрая. Благодаря, Дениса. И аз съм на преглед в понеделник, дано всичко е наред, че все се притеснявам. Тук не знам дали ще ми правят фетална морфология и кога, но правят поредица от тестове за аномалий, които аз отказах, защото има риск от спонтанен аборт. Аз имам 3 зад гърба си и не искам да го преживявам пак. Така че Господ каквото направи. Вчера се ваксинирах против грип и сега чакам ваксината за свинския да дойде, че тук при нас е ужас. Колежката ми не дойде на работа и се обади че е болна от грип, но не знае кой и аз се побърках. Всеки за това говори и при бременните е най-голям риска от усложнения при евентуална зараза, но пък тази ваксина все още не е тествана на бременна жена и малко се страхувам. Снощи вдигнах малко температура 37,2, но предполагам че е от ваксината. Абе все да има нещо да се притеснява човек.
 
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #179 -: Октомври 22, 2009, 19:21:25 pm »
bsvane2 ти от НЗ ли беше? Питам, че имам въпроси и ако е удобно да те разпитам на лични :)
За Т на мен ми казаха, че ако се вдигне над 37.5 и се задържи повече от 8 часа така да гълтам по половинка парацетамол. Единия ден аз бях вдигнала 37.8 и до дръгата сутрин свалих темтературата. Аз се опитах да се вредя при Марков за ФМ в клиниката му - нъцки :( Едвам се вредих във Фемина при Врагелова на 2.11. Тогава ще съм в 12 г.с и няколко дни. Нали е ОК тогава? На мен Янакиева ми каза, че не правят ФМ но предлагат други две изследвания и чак следващия петък ще ми каже какви. Какво се предлага в 12 г.с освен ФМ?

Аз от няколко дни усещам разтягащи болки в ребрата не ниско долу, а по скоро високо. Чудя се от кашлицата ли е или вече се разширявам?
[/url][/url]