0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #140 -: Октомври 16, 2009, 12:00:22 pm »
Избутахме още един ден  :wink:
Момичета, аз коя седмица да си броя че съм - 36 или 37? По линийката долу гледам -36 г.с, по кръглото календарче - 37 г.с ?!?! На още едно място в нета ми излиза 35... За база вземам винаги 12.11.2009г. Пълна каша, като добавим и несигурността на датата на термина съвсем съм в шах-мат  8O.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #141 -: Октомври 16, 2009, 12:38:04 pm »
:)Аниичка, по линийка си 36 седмици и 1 ден, което е 37-ма седмица:) (1 ден от 37-ма:)
А защо база 12.11? Тогава ти е термина ли?

Пазете се всички в това време от вируси и настинки, и си стойте на топло вкъщи или на работа:)
Лек ден момичета и мързелив уикенд:)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #142 -: Октомври 16, 2009, 12:58:14 pm »
Аничко, според линийката ти с в 37 г.с., т.е. в 9-ти месец. Ама питай младежът, какво мисли по въпроса. :wink: Как си днес?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #143 -: Октомври 16, 2009, 13:08:18 pm »
Тенк ю момичета :)

А защо база 12.11? Тогава ти е термина ли?

На тази дата се спряхме с Марков при първата ФМ, след като не беше ясно кога точно е била овулацията, но знаех със сигурност, че седмиците се разминават от ПРМ. Иначе ако гледаме ПРМ, вече съм в 39 г.с ;)

Ама питай младежът, какво мисли по въпроса. :wink: Как си днес?
Ако се е метнал на каката ще се появи с гръм и трясък, когато най-малко очаквам, макар от няколко дена насам да съм на полусъединител  :lol: Иначе аз съм добре, предиобед поседявам на пц-то основно, следобед съм пред ТВ-то на диванчето :) . Добре, че е таткото да сменя памперси, да ходи до детската кухня, да пазарува и готви, че вероятно нямаше да избутам дотук без негова помощ!!!

Момичета, а при вас как вървят нещата?
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #144 -: Октомври 16, 2009, 13:18:55 pm »
Аз вчера тъкмо се бях заканила да почвам 3-дневен курс с гинипрал вечер и контракциите ме пропуснаха. За сметка на това тази сутрин са от рано, та довечера ще се черпя с гинипрал и изоптин. Гледам да почивам повече. Във вторник съм при Сигридов да се видя с Принцесата. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #145 -: Октомври 16, 2009, 14:50:08 pm »
На тази дата се спряхме с Марков при първата ФМ, след като не беше ясно кога точно е била овулацията, но знаех със сигурност, че седмиците се разминават от ПРМ. Иначе ако гледаме ПРМ, вече съм в 39 г.с ;)

Хммм, и аз така с неустановено ову, с тази разлика, че аз вървя с две седмици напред от ПРМ, а при теб доколкото разбирам има изоставане. Голяма каша бях в началото - на всеки преглед различни седмици. Сега, слава Богу, влязохме в един ритъм и си се движим в него. :D

Тъй! При мен започнаха проблемите със зъбите. От самото начало се каня да отида профилактично на лекар и все не намирах нужното време и ето - вече съм с дупчица в едниия зъб.  :? Вчера бях на зъболекар - сложиха ми лекарство и другата седмица сигурно ще имам и пломба.  :)Попитах изрично док дали това лекарство по някакъв начин би повлияло на бебо и тя категорично ми каза "НЕ" - дори сподели, че болката е по-опасна от самото лекарство, което се слага. Предписа ми също така да се джабуря с Eludril, като превантивна мярка срещу възпаление на венците, както и едно мазило със същата цел, на което обаче му забравих името.  :oops:
Бихте ли споделили дали до момента сте имали проблеми с венците или зъбите и какво ползвате срещу облекчаване на болки? И какво инфо имате вие относно ползването на лекраства с такава цел по време на бременност?

Спокоен и лек ден желая!  :flower:
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #146 -: Октомври 16, 2009, 15:14:27 pm »
Аз вчера тъкмо се бях заканила да почвам 3-дневен курс с гинипрал вечер и контракциите ме пропуснаха.
Аз Гинипрала мисля да го изкарам до понеделник х1, после ще го спра. За срещата с розовата изненада няма смисъл от пожелания - то се знае, че ще е приятно ;)

Хммм, и аз така с неустановено ову, с тази разлика, че аз вървя с две седмици напред от ПРМ, а при теб доколкото разбирам има изоставане. Голяма каша бях в началото - на всеки преглед различни седмици.
При мен ситуацията е следната: 3 седмици след ПРМ бях на профилактичен преглед и имах един единствен фоликул, за който гинекологът каза, че нищо няма да излезе от него, с други думи по това време още е нямало бременност. Предположения за термини по УЗИ-та имам от края на октовмри, та чак до 20.11... Това е и причината Марков да фиксира една дата по ФМ.


Бихте ли споделили дали до момента сте имали проблеми с венците или зъбите и какво ползвате срещу облекчаване на болки?

Предната бременност ходих профилактично в 5 месец на зъболекар и ми откриха малка дупчица, веднага ми направиха плобма, без да ползвам обезболяващи средства. Но болки преди или след това не съм имала. Доколкото знам, подобни манипулации се препоръчват към 8 месец, за по-сигурно. А болката се смята за по-опасна , защото може да предизивка контакрции, ако не се лъжа...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #147 -: Октомври 16, 2009, 15:38:55 pm »
Момичета, а при вас как вървят нещата?

Ани4ко да се разберем, кои момичета точно питаш големите или малките?
У нас голямото е добре, малкото да кротува! :D

А ти младежа пита ли го какво мисли по-въпроса
за среща с "ледена" девойка в Японската болница до десетина дена! :wink:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #148 -: Октомври 16, 2009, 17:43:57 pm »
Тъй! При мен започнаха проблемите със зъбите. От самото начало се каня да отида профилактично на лекар и все не намирах нужното време и ето - вече съм с дупчица в едниия зъб.  :? Вчера бях на зъболекар - сложиха ми лекарство и другата седмица сигурно ще имам и пломба.  :)Попитах изрично док дали това лекарство по някакъв начин би повлияло на бебо и тя категорично ми каза "НЕ" - дори сподели, че болката е по-опасна от самото лекарство, което се слага. Предписа ми също така да се джабуря с Eludril, като превантивна мярка срещу възпаление на венците, както и едно мазило със същата цел, на което обаче му забравих името.  :oops:
Бихте ли споделили дали до момента сте имали проблеми с венците или зъбите и какво ползвате срещу облекчаване на болки? И какво инфо имате вие относно ползването на лекраства с такава цел по време на бременност?


Twin, не се тревожи - при бременната жена може да се появи здравословен проблем всякакъв както и при небременната, включително и със зъбите - отива се при кадърен стоматолог и той преценява какво може да се направи по въпроса. За зъбите е хубаво да се оправят овреме, още преди забременяването, но дори и така, винаги пак може да се появи проблем и се прави точно както си  направила ти - ходи се на зъболекар :)

Denito, благодаря много за хубавото пожелание! Пожелава, ти и на теб да нямаш никакви грижи през оставащите седмици. А знае ли се вече Зори братче или сестриче ще има?

И на Лисето лисетата съм пропуснала какви ще са, ако е споделяла, дали може за мен специално да повтори :wink:
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #149 -: Октомври 16, 2009, 19:05:51 pm »
Ани4ко да се разберем, кои момичета точно питаш големите или малките?

Питам големите за малките ;)


А ти младежа пита ли го какво мисли по-въпроса
за среща с "ледена" девойка в Японската болница до десетина дена! :wink:
[/b][/color]

Още щом си помисля за подобна среща и мъникът започва да показва бурна радост ;) Мисля, че с Гинипрала ще избутам поне до понеделник :) Ако не се движа много из нас...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #150 -: Октомври 16, 2009, 21:39:26 pm »
И на Лисето лисетата съм пропуснала какви ще са, ако е споделяла, дали може за мен специално да повтори :wink:

Цвети, чакаме две еднакви момченца и едно момиче:):):)

Прегръщам ви и да се пазите:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #151 -: Октомври 17, 2009, 08:15:52 am »
Здравейте бъдещи мами подарявам ръчна помпа за кърма на Авент от София съм ако някой иска с удоволствие ще я дам /телефони на ЛС- бел.мод/ .Леко раждане  :D
« Последна редакция: Октомври 18, 2009, 00:26:26 am от mini »
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #152 -: Октомври 17, 2009, 13:59:36 pm »
да се включа и аз,само ви чета и съчувствам на наближаващите срещи.
почва да ме хваща едно шубе и мен.Имам такива болки в таза и кокалите и някакво дърпане отдолу  :oops:,немога да спя.Спя само на лявата и на дясната страна,и съм като схваната.Вие как сте с болките в кокалите,и имате ли въобще такива?А относно контракциите,незнам дали имам,или имам а пък не ги усещам,незнам какво са.Пия магнерот 3*1.
Във вторник сме на преглед,да видим нашата девойка как е.

Почивайте си повече момичета и дано устискате до финала и наистина безболезнено раждане ви пожелавам,а за срещата с малчовците знам че ще е прекрасна.

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #153 -: Октомври 17, 2009, 15:30:38 pm »
Таззи нощ разбрах колко са неприятни схващанията на крайниците :xСъбудих се с изтръпнали и омекнали ръце и ужасна болка в двата прасеца от схващане.Мъжо 15 мин не можа да ми изправи пръсите,беше гадничко.Бях чела,че се получават такива крампи,но не си спомням какво ги причиняваше.
А кокалите бе заболяха малко съвсем ниско долу в таза.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #154 -: Октомври 17, 2009, 17:01:04 pm »

Denito, благодаря много за хубавото пожелание! Пожелава, ти и на теб да нямаш никакви грижи през оставащите седмици. А знае ли се вече Зори братче или сестриче ще има?


Цветенце  :bighug:,

ами аз и не съм споделяла  :D. Момиченце ще е, доста се стараеше да се скрие, ама успяхме да го зърнем за малко  :D


Re: Тема на бременните №47
« Отговор #155 -: Октомври 17, 2009, 18:24:49 pm »
Вие как сте с болките в кокалите,и имате ли въобще такива?
Аз имам още много време до голямата среща, но от ден-два и аз имам болки(или нещо като схващане,разтягане) в таза и ме болят малко кокалите. Айде аз съм с две бебчетата, но мисля че основно е от това, че почти само лежа.Ту наляво, ту надясно. И аз често съм с изтръпнали ръце нощем  :lol:. Предполагам това е нормално и не съм се притеснила. Предполагам, че матката се разтяга и е от това.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #156 -: Октомври 17, 2009, 19:59:41 pm »
Аз също имам болки в ставите и костите. В началото бяха рядко, но от седмица-две на моменти е нетърпимо. Сякаш ми гният кокалите. Питах док. каза, че е нормално, отделяло се някакво вещество, което прави костите еластични, за да подготви организма за раждането. Болките трябва да изчезнат до месец-два след раждането, няма как да стане изведнъж. Гадното е, че на моменти направо си куцам.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #157 -: Октомври 17, 2009, 23:38:46 pm »
:))))Еййй в София нета ви е бърз като стрела:))))))))))

Да кажа и за моите кокали:)
Болят си ме от месец, понякога се събуждам от болки но се правя, че не им обръщам внимание:)

Вече съм по-спокойна. Стигнах където трябваше и се чувствам добре след пътя:)
Лека вечер момичета:)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #158 -: Октомври 18, 2009, 00:05:09 am »
Айде да избуташ успешно и останалите седмици osi_9Стискаме палци за три здрави бебета и не много изтормозена мама :bighug:

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #159 -: Октомври 18, 2009, 10:47:18 am »
Лиско да се завърнеш във Варна една мноооогоо щастлива мама!
Моето коремче нещо се е втърдило от снощи,но не като при контракции,защото не се отпуска,но пак е много неприятно.На всичко отгоре бебата пак кротува,аз се старая уж да не се притеснявам но ще видим до кога....