0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #100 -: Октомври 13, 2009, 11:12:07 am »
Това за секса и аз съм го чувала, мисля че беше свързано със съдържанието на спермата - някакво вещество спомагало за омекване на шийката, но не съм сигурна, че съм 100% права за обяснението.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #101 -: Октомври 13, 2009, 13:29:55 pm »
Инке Тинке, много ти благодаря за полезната информация за МД:)Ще си отида с възглавничките:)
На теб пожелавам всичко да мине леко и без проблеми:)
Момичета, благодаря ви за пожеланията. Непременно ще пиша от София. И аз нямам търпение вече да пристигам в София, за да се видя с Дяволов и да разбера какво ще ми каже и какъв ще е плана:)

Лек ден на всички:)
бременна с течащ нос
« Отговор #102 -: Октомври 13, 2009, 13:51:55 pm »
Здравейте момичета!
от два дни ми тече носа (ама доста). какво да направя за да пресека настинката?
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #103 -: Октомври 13, 2009, 14:02:34 pm »
Другото, което чувствам, е едно почти постоянно неприятно чувство в стомаха, горе, нещо като гадене, но не ми се повдига сякаш. Просто си стои това гадно усещане в стомаха.
Предполагам, че това са киселини. Аз имах такива в началото на бременността. Започнаха много рано след овулацията (може би 6/7 дена след нея) и продължиха около 2/3 семици. Интересното е, че след това, досега, не съм имала повече киселини. Дано така да продължава, че момичетата, които са ги имали, казват, че е отвратително....

Привет на всички вас, момичета. Пазете се много, а на тези, които им наближава терминът, желая много късмет и леко раждане.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: бременна с течащ нос
« Отговор #104 -: Октомври 13, 2009, 16:05:45 pm »
Първо се чуй с лекаря си. ИИначе може да вземаш парацетамол и да си правиш промивки на нослето със "Стеримар" (морска вода). Чайчета, но не запарки ами тези на пакетчета които са. И много почивка. Общо взето повече няма какво да направиш ;-). Скорошно оздравяване!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #105 -: Октомври 13, 2009, 20:31:16 pm »
Аз да отбележа поредно присъствие днес с отчет от прегледа. Тоновете на бебето са добри, обаче съм с 2 см разкритие. Не знам колко мога да откарам така, но Лазарова ме инструктира да изкарам поне още една седица :) Борбата между везни и скорпион е разгорещена  :lol: Тези дни няма да си давам зор в нищо, таткото вече спря да ходи на работа, за да ми помага, дано и Вероника прояви разбиране и не буйства толкова много :)
В случай, че някой има сходен с моя проблем, с разстройството, да споделя, че магнезиевите препарати осигуряват подобна "екстра". Така ми казаха днес на прегледа...
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #106 -: Октомври 13, 2009, 22:35:12 pm »
Ани,не си давай зор,пълен релакс ти се полага :balk_177:!Явно тези дни ще е срещата с бебенцето,леко раждане!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #107 -: Октомври 14, 2009, 07:14:47 am »
:oops: Аничко, при теб действа така Диаспорала, при мен ЦЪК!

Щом Лазарова така е казала, стискай!
Но определено ще сме заедно другата седмица!
Тея деца имат уговорка, мен звездите ми го говорят!
Предпочитам обаче да те посрещна поне около Димитров ден, а ние да сме на изпроводяк! :wink:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #108 -: Октомври 14, 2009, 09:13:31 am »
А така, събирайте се и раждайте по двойки. Ние с Розовелка също правим такива сметки. Ама съвсем без кръчмарите :lol:. Та да видим накрая, какво ще стане.
Пазете се от студа и стойте на топло.
Лек ден!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #109 -: Октомври 14, 2009, 09:36:50 am »
Здравейте момичета! :)
Въпреки, че моето слънчице скоро ще стане на годинка, колко бързо мина, Ви чета с трепет редовно и се вълнувам за всяка от Вас!
Желая леко раждане на всички очакващи :) и нека малките сладурчета Ви топлят през студените дни :)!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #110 -: Октомври 14, 2009, 10:50:30 am »
В случай, че някой има сходен с моя проблем, с разстройството, да споделя, че магнезиевите препарати осигуряват подобна "екстра". Така ми казаха днес на прегледа...
Аничка, желязото осигурява обратната "екстра" ;). Стискам палци с Мишето да стискате колкото трябва, а везни или скорпион... важното е бебетата да са здрави и бързо да си ги приберете в къщи! :)

Лека бременност на всички!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #111 -: Октомври 14, 2009, 11:05:48 am »
Аничка, желязото осигурява обратната "екстра" ;).
Абе аз от предната бременност имам останала половин опаковка Малтофер, та от една седмица се каня да я довърша, но все забравям.
Мише,
Димитровден ще ни обърка плановете с именцето  :lol: Ясно е, че до средата на ноември няма да избутаме, макра че... знае ли човек! :) А и важното е всичко да приключи успешно, пък когато-тогава.
Някой да сподели колко време е изкарал до раждането с разкритие 2 см в началото на 9 месец?
И още едно питане - гинипрала как го приемате?
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #112 -: Октомври 14, 2009, 11:24:03 am »
И още едно питане - гинипрала как го приемате?
Аз го пия при контракции по 1 т., но 30 мин.преди него пия Изоптин за забавяне на сърдечния ритъм. Сигридов ми е предписал 3х1 при сериозни изпълнения в продължение на седмица.
Само да вметна, че екстрата разстройство може да е свързана и с подготовка на раждането. При мен в нощта преди да родя ми се наложи да ходя 15 пъти. Все пак обаче бях с контракции на 6-7 мин.
Инке, според моя док препоръките за предизвикване на раждане са качване на стълби, дъъъълги разходки и секс. Ама за мен се отнасят след месец и половина. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #113 -: Октомври 14, 2009, 12:19:51 pm »
Чета ви редовно, ама с писането нещо хич не ми се пише. Иначе ви наблюдавам, особено някои  :wink:.

Това за секса и аз съм го чувала, мисля че беше свързано със съдържанието на спермата - някакво вещество спомагало за омекване на шийката, но не съм сигурна, че съм 100% права за обяснението.

Това и аз го знаех, ама някъде срещнах, че количеството произведено единично от един мъж (сперма) е крайно не достатъчно.


Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #114 -: Октомври 14, 2009, 12:56:39 pm »
Само да вметна, че екстрата разстройство може да е свързана и с подготовка на раждането.
При мен това продължава вече от три седмици, та голяма подготовка ще да е ;) Иначе промяната настъпи точно след като минах от Магнерот на Диаспорал. Лазарова каза да го спра и да пия Смекта, но не ми се рискува и се чудя дали да не заменя с Гинипрал...
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #115 -: Октомври 14, 2009, 14:57:19 pm »
Ох момичета аз съм на Магнезиев препарат, желязо и гинипрал и положението с тоалетната е многооо затегнато  :oops:.
А за гинипрала забелязх, че ако го вземам по време на хранене не се ускорява толкова пулса и не треперя. Или за месец тялото ми свикна или с храната( а в упътването няма изрично кога да се приема) ми действа по-добре.Вземам го 2*1 и контракции почти няма, но и много почивам.
ani4ka на своя глава не променяй лекарствата, дано изкараш още малко с това разкритие.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #116 -: Октомври 14, 2009, 15:15:16 pm »
Чета ви редовно, ама с писането нещо хич не ми се пише. Иначе ви наблюдавам, особено някои  :wink:.

Ей тва включване чаках, цяла сутрин за тебе и Цветето си мисля!
Даже се чудех в коя тема да пускам питанки, къде сте!? Късмет!

Еййййй как съм се разписала в тая тема, като за  последно  :lol:...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #117 -: Октомври 14, 2009, 15:47:11 pm »
Като взимах Гинипрала след хранене забелязах, че не ми причинява сърцебиене. Треперенвето на ръцете неутрализирах с нещо сладичко.  :D Но и на мен ми е правило впечатление, че страничните му действия намаляват при по-продължителна употреба. Имам някакви спомени обаче, че повече от 10 дни непрекъснат прием не е хубаво да се прави. Почивка и после пак.
Иначе аз бях по схемата на Уайт - пиех го при нужда, а ако стане напечено положението, 3*1 за 2-3 дни, докато утихнат контракциите или поне не са толкова силни и чести.
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #118 -: Октомври 14, 2009, 17:13:52 pm »
Момичета, прощавайте за може би наивния ми въпрос, но все пак искам да попитам защо се пият тези лекарства, които коментирате? До този момент не съм пила друго нещо освен витамини, дори когато прокървих през 23-тата седмица.
Благодаря ви  :D


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #119 -: Октомври 14, 2009, 18:18:31 pm »
Лукреция, това са лекарства против контракции. Дано не ти се и наложи да ги пиеш:)
Аз засега съм на магнерич само и го пия повече профилактично както се изразява моя лекар тук във Варна, но предполагам, че след прегледа в София може и да ми изпишат нещо друго и по-силно:)
Само за това сърцебиене се тревожа, че при мен и без Гинипрал понякога ми става зле ама ще питам доктора.Те си знаят работата:)