0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2009, 21:35:54 pm »
Мише, аз се надявам поне да си мина прегледа във вторник при Лазарова, а и съм си записала час за една лекция в неделя - Техники на дишане при нормалното раждане, че с предната бременност я бях пропуснала, тъй като бях за секцио  :oops: При мен паниката е продиктувана главно от това, че не знам с каква скорост ще родя, т.е с колко време разполагаме да стигнем до болницата, а оттам и колко мога да си позволя да чакам в къщи...не ми се мисли, ако се случи делничен ден- рано сутрин или вечер в пиковите часове от работния трафик  :? Колкото и да ми се иска да се правя на смела, с ръка на сърцето си признавам, че втората бременност повече ме е шубе от предстоящото  :oops:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2009, 22:03:16 pm »
Аничка, Мише, пожелавам ви спокойни нощи и всичко да е наред докогато трябва.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2009, 23:28:11 pm »
Ани4ко  :hug2:, едно е сигурно няма да ни се размине, със или без изненади!
Но е факт, че и аз сега съм по-притеснена, и причините не са една.
Опитвам се да не мисля, а и Митачо не ми позволява особенно.

И друго си мислех, тез двамцата да не са се уговорили да ни съберат в болницата. :wink:

Лисицо  :balk_21:, апропо ти кога палиш самолета за насам!


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #83 -: Октомври 12, 2009, 08:07:19 am »
Лисицо  :balk_21:, апропо ти кога палиш самолета за насам![/b][/color]
Мише в събота сутрин тръгам от Варна, минавам през Шумен да си сменя гумите на колата със зимните (ще ми ги сменят де) и да настаня Бари и Додо в новите им временни жилища, и предполагам наобяд най - късно продължавам за София.
Вечерта при всички случаи ще съм пристигнала:)
След събота ще се обадя да се чуем:)

Успешна и безпроблемна седмица момичета:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #84 -: Октомври 12, 2009, 08:37:23 am »
Чакам ви и та!
Леко и безпроблемно пътуване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #85 -: Октомври 12, 2009, 10:51:50 am »
Лисе, леко и безаварийно стигане до София!
Мише, не ми пускай такива мухи за среща в родилната зала, че ще го обърна на нетърпение да стигна до Токуда по едно и също време с теб :lol:  :lol:  :lol:
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #86 -: Октомври 12, 2009, 14:16:28 pm »
Здравейте момичета. Не съм писала скоро че имах премеждие. Изкървих и се наложи да постоя в болница на системи и инжекции, но за щастие дребосъка си е добре. Диагноза- леко отлепена ниска плацента. Направо си изкарах акъла и умрях от ужас. Сега съм на гинипрал 3по1 за една седмица и се надявам да няма повече такива проблеми. Стискам палци на всички които скоро ще гушнат своите съкровища.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #87 -: Октомври 12, 2009, 15:10:17 pm »
Здравейте и от мен :D
wola, дано няма повече такива премеждия и всичко до края да е наред!
Аз днес вече си взех болничния за 45 дни преди раждане и за пръв път обикалях магазини за бебешки работи, ама то много приятно било :D Има толкова хубави неща, чак ми се иска от всичко да взема :D
Лека бременност на всички момичета и незабравима среща с малките съкровища, на тези, които им предстои скоро :wink:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #88 -: Октомври 12, 2009, 16:26:10 pm »
Аничко, Мише, чакайте ме на свиждане. :D Ама още малко потрайте.За ваше успокоение и аз съм с такива премеждия, но моите са вечерни. Като усетя контракции на 5 мин. веднага пия гинипрал и нещата засега отшумяват. Дано устискаме с бебе още поне месец.
Лиско, чакаме те. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #89 -: Октомври 12, 2009, 16:33:52 pm »
White късметче, мноооого и е рано на сладунка да прави изненади,
да седи и кротува и да не те притеснява, че какво гушкане я чака...
- а Мечо с червените одежди чете книжка в сака нетърпеливо!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #90 -: Октомври 12, 2009, 17:24:31 pm »
Струва ми се,че всички бебета са нетърпеливи да излязат от къщичките си,аз също си имам подобни премеждия.Контракцийките са си редовни,но и започнах да усещам някакви краткотрайни боцкания откъм шийката-какво е това ,идея нямам.
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 17:27:31 pm от TINI78 »

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #91 -: Октомври 12, 2009, 20:22:14 pm »
Хахахха...момичета, голям отбор с нетърпеливци се събрахме ;)
Уайти, струва ми се, че се позагуби тези дни,та се питах с теб какво става. Аз по ПРМ съм края на 36 седмица, ама си броя седмиците по моему, та чакам да избутам още 3 дена до 9м., пък дано са ми верни сметките ;)За по-сигурно си минах вчера през руската църква, дано помогне. Да не дава Господ, но в бившето "Часът на мама" едно мед.лице от МД ( не помян длъжността) каза, че най-малкото бебе което е израждала тежало 500 гр. и сега си било живо и здраво момиченцето. Та надежда винаги има!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #92 -: Октомври 12, 2009, 20:31:59 pm »
ЕЙ Тини я си чакай реда!Аз съм си преди теб.Какво си се разбързала!
Леко раждане на всички скоро очакващи!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #93 -: Октомври 12, 2009, 21:33:53 pm »
Да дам отчет след днешния преглед. Беба е 2260, по един от параметрите леко изостава. Но според д-ра всичко е в норма. Малко се попазарихме за дата за секциото. Той смята, смята и вика - 16.11. и аз веднага "не". Те двамата с мъжа ми - "ама що бе виж каква хубава дата" и се хили моя. Щото той за разлика от Даскалов знае, че тогава е моя РД. И много ми се щеше да не е точно ма моя ден, а да си има свой. Спазарихме се накрая за 17ти. Ама все пак може друго да реши момата.
Та така - ние ще си чакаме, чакайте си и вие.

п.п. Розовелка, д-р Даскалов каза че може и да се уредим в една стая да сме. :lol:
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #94 -: Октомври 12, 2009, 22:51:50 pm »
Здравейте, момичета!
Благодаря ви за това, че ми стискате палци!
Аничка, Мишанта и Тини, веднага ми ги пращайте на мене тия контракции, че аз имам едва по 1-2 на ден и никакво разкритие и ще ме търпят до края на седмицата и ако бебо се инати- секцио 8O!!!Направо съм в шах- хич не ми се ще!
Ако знаете някоя бабешка рецепта за получаване на разкритие, помагайте, че вече откачам.А не ми дават и да преносвам дори с един ден- и така имам 8 дни до термин и почти никакви изгледи само да си стане...Голям майтап!Толкова се пазих да не родя преждевременно, а то....
Лиско, понеже ще раждаш при моя док, а и ще си секцио, да знаеш,че ще лежиш в болницата поне седмица преди датата, та да ти кажа, че леглата в отделението са или супер избушени пружини, или  едни супертвърди нови, та си вземи повечко възглавници да си подпираш коремчето, че иначе е ужас. Като цяло, обстановката е прилична, ама си е мизерна болница и това си е. А, и храната е , меко казано, отвратителна!!!Приготви се, ако ти е възможно, някой да те снабдява отвън, че ще те уморят от глад!
И последно, тука е пълно с всякакви момичета от цяла България, предимно с диабет, прееклампсия, високо кръвно....Абе, проблемни....Е,няма да повярвате каква безотговорност цари вън от форума, момичета! Почти всички пушат, не са и чували за фетална морфология, не признават БХС, отишли са на АГ за пръв път в 12-13г.с, хал хабер си нямат кога им е била овулацията, не си правят никакви изследвания...Абе, направо настръхнах!
Ето, оплаках се да ми олекне!
Лека нощ и спокойна и успешна седмица на всички, пък дано и аз да понапредна!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #95 -: Октомври 13, 2009, 00:27:56 am »
Хей, мацки, моля спазвайте си реда за раждане  :wink:

Инке Тинке, дано не прозвучи смешно, но съм чувала за секс за предизвикване на раждане. Не знам дали ще помогне, ама моя приятелка взе, че така роди 15 дни преди термина. Може пък и да върши работа!

Лис, желая ти леко и приятно пътуване и да пишеш веднага като пристигнеш у Софийско, да ни държиш в течение на нещата  :wink:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #96 -: Октомври 13, 2009, 00:30:35 am »
Инке тинке, защо ще ти правят секцио, ако преносиш? Моето го предизвикаха точно поради тази причина и защото бебето беше голямо. Иначе, качване на стълби съм чувала, че помага. И аз бях като теб - толкова страх брах да не родя преждевременно, а то какво стана накрая?!  :lol:

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #97 -: Октомври 13, 2009, 03:18:21 am »
Момичета, имам едни такива слаби болки ниско долу в корема, както и периодично от дясно. Чудя се от какво може да е това. Чувала съм за контракции при ранна бременност и много се притеснявам да не е нещо такова и организма да се мъчи да изхвърли плода. Търсих досега из нета, но не можах да намеря нищо конкретно - как да разпозная такива контракции. Нямам кървене, което малко ме успокоява. Някой може ли да сподели мнение по моя проблем, незнам какво да си мисля вече. Гледам да съм позитивна, да нямам негативни мисли, но все пак се притеснявам. Има една седмица до прегледа ми на видеозон, незнам как ще издържа дотогава.






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #98 -: Октомври 13, 2009, 09:36:09 am »
Inke Tinke дано бебето да реши тези дни да те зарадва и да тръгне да излиза без лекарска намеса  :D Пожелавам ти едно леко и безпроблемно раждане и по- малко неприятни моменти в болницата  :D А са такива момичета за съжаление е пълно, чак се чудя как може да са толкова незаинтересовани и неинформирани понякога  :?
mishanta,ani4ka дано устискате още мъничко, но когато и да решат да излизат бебетата всичко ще бъде наред !
Тини ти потърпи още малко какви са тези контракции без време!
wola  съжалявам за това, което ти се е случило, дано да не се повтаря повече и да сте все така добре с бебето  :)
Лиско пожелавам ти лек път и ще те чакаме да пишеш от София  :D
dion ти в коя седмица си ? Аз в началото имах болки ниско долу отляво или отдясно, които при мен бяха от разтягането и нарастването на матката. Контракциите, които в момента усещам са като стягане и втвърдяване на корема и нямат нищо общо с болчиците, които усещах в началото. Най- добре твоят доктор ще ти каже на какво се дължи това при теб, ние тук можем само да гадаем. Надявам се, че не е нищо обезпокоително.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #99 -: Октомври 13, 2009, 11:07:03 am »
Благодаря ти, veselyshko. Утре влизам в седма седмица. Просто исках да знам дали са нормални тези леки болки и придърпвания в корема. Ще обясня като отида на видеозон, да видим какво ще ми кажат. Но тук, в НЗ, са по-различни нещата с тези лекари и още не съм се ориентирала. Но се надявам другата седмица да имам повече информация.
Другото, което чувствам, е едно почти постоянно неприятно чувство в стомаха, горе, нещо като гадене, но не ми се повдига сякаш. Просто си стои това гадно усещане в стомаха.






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!