0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #60 -: Октомври 08, 2009, 19:14:45 pm »
Хриска къде се записа на училище за мами? Според мен има смисъл да се запишеш, за да ти покажат някои неща, които май е хубаво да научиш предварително (като къпането на бебе, например :) мен тази част много ме плаши.)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #61 -: Октомври 09, 2009, 01:00:13 am »
Записахме се и на училище за бременни.Вие какво мислите има ли полза от такива неща?

Хриска, на мен курсът за бременни ми подейства много успокояващо. До този момент много се страхувах от раждането, а тогава просто се успокоих, че е най-нормалното нещо на света и не е чак толкова страшно. А след като съм родила, вече пък съм убедена, че няма от какво да се плаша (по-трудно си го представях). Имаше и други интересни неща, като например как мъжът да помогне за облекчаването на болките от контракциите (действа, изпитано е), както и от психологическа и практична гледна точка - как си представяте ежедневието с бебе, кърменето и прочие.
Не знам вашият курс как ще протече, но моят наистина ми беше много полезен (беше за двойки всъщност).
Как да къпя бебето ми показаха в болницата.  :)

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #62 -: Октомври 09, 2009, 10:40:50 am »
Аз също си мисля че курса ще ни е от полза,за това и се записахме.Курса е за двойки
и е в удобно време,така че и нашия тати ще може да идва :)
jasmin_veni курса е тук в Казанлък и ще го води доктора който ми следи бременността по здравна каса.
Беборана пак трети ден никаква я няма,добре,че в неделя съм на преглед при другия ми лекар,че да чуя и неговото мнение.

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #63 -: Октомври 09, 2009, 17:13:18 pm »
Ако някой знае подходящ курс в София да свирка :) Има един в Майчин дом, ама занятията с в 11 сутринта в понеделник. Няма как да го съчетаем с работата, а с мъжа искаме да посещаваме такъв курс.
П.С. Нормално ли е постоянно да ти се яде нещо в първите месеци?Постоянно дъвча някакви неща :(
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #64 -: Октомври 09, 2009, 17:34:47 pm »
Ако някой знае подходящ курс в София да свирка :) Има един в Майчин дом, ама занятията с в 11 сутринта в понеделник. Няма как да го съчетаем с работата, а с мъжа искаме да посещаваме такъв курс.
П.С. Нормално ли е постоянно да ти се яде нещо в първите месеци?Постоянно дъвча някакви неща :(

Предния път ходихме в "Аз Ти То" и останахме доволни. Получихме доста ценна информация, която ми даде спокойствие и сигурност в първите ни седмици с Вероника :) Дните и часовете не псоещение са спрямо свободното време на бъдещите мама и татко: http://aztito.com/
В края на курса получихме подаръци за бебето: биберони, шишенца на Авент, козметика. Тази екстра може би зависи от наличностите ;)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #65 -: Октомври 09, 2009, 20:39:27 pm »
Аничка, мерси за инфото :) а кога трябва да се започнат занятията след 7-ми месец или по-рано?
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #66 -: Октомври 10, 2009, 02:23:38 am »
Момичета, имам следното питане: тук, в НЗ, си купих да пия фолиева киселина, но е 0.8мг. Пише, че се пие по едно хапченце на ден. А аз четох из нета, че в Бг фолиевата киселина е 0.4мг. Може ли увеличената концентрация да е някакъв проблем? Ще ходя на видеозон на 20.10, а след това ще проучвам и как стои въпроса с гинеколог, който да ме следи, ако всичко е наред.






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #67 -: Октомври 10, 2009, 10:17:58 am »
Аничка, мерси за инфото :) а кога трябва да се започнат занятията след 7-ми месец или по-рано?

От гледна точка на запомняне на информацията - по-добре курсовете да се посещават по-близо до появата на бебчо. Аз ходех 8 месец, май. Но така или иначе си водех записки, които можех да прегледам по всяко едно време, предполагам че не е проблем и по-рано да се запишеш.

Може ли увеличената концентрация да е някакъв проблем?
Фолиевата киселина е водноразтворим витамин и когато е прието по-голямо количество, се изхвърля от организма чрез урината, така че няма вероятност от предозиране.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #68 -: Октомври 10, 2009, 11:33:07 am »
Hriska и според мен такива курсове са много полезни ! Но повечето от тях могат да се посещават чак когато се излезе в отпуска или в болнични, заради времето през което се организират ! Тук във Варна една приятелка ходи на курс, за грижи за новороденото и там им даваха да къпят бебета кукли, да ги повиват и такива неща и мисля, че ще е доста полезно.
jasmin_veni  и аз бях така с яденето по това време спокойно - между 9-12,13г.с. през цялото време ми се ядяха тестени неща, дюнери, картофи. Ставаше ми хем лошо, хем ми се гадеше и изпитвах голям глад- после отмина при мен. Не се притеснявай за това!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #69 -: Октомври 10, 2009, 14:03:44 pm »
jasmin_veni  и аз бях така с яденето по това време спокойно - между 9-12,13г.с. през цялото време ми се ядяха тестени неща, дюнери, картофи. Ставаше ми хем лошо, хем ми се гадеше и изпитвах голям глад- после отмина при мен. Не се притеснявай за това!

Веселушко, душа давам за един дюнер да изям, ама не смея с тия случаи на салмонела, които имаше лятото. Така че май ще мина без него :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #70 -: Октомври 10, 2009, 15:15:16 pm »
Това с апетита и мен ме държи  :D всякакви боклуци ми се прияждат, улични такива: пици, баници, сандвичи...ама откак спрях утрогестана и естрофема, да ви кажа спря да ми се гади. Повръщах всеки ден по повече от веднъж, а от 4-5 дни само два пъти повръщах много...Все още ми вони на разни несъществуващи неща, но все по-малко.Обаче откак съм в 13та седмица мнооого ме мързи, много ми се лежи, не мисе прави нищо вкъщи.
За училището да ви кажа и на мен много ми се иска да отидеме с милото, ама има много време и още не съм проучила въпроса. Сега проучвам темата със стволовите клетки. osi_10

 
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #71 -: Октомври 10, 2009, 17:03:37 pm »
Здравейте,момичета!
Аз съм вече на изчакване в МД.Добре сме и двамата с бебко и в понеделник док ще реши дали да не го подканим вече да излиза.Стискайте ми палци да мине всичко добре!
Пазете се и се радвайте на хубавото време, а пък аз, когато мога, ще наминавам да ви "виждам"...
Весел уикенд и успешна нова седмица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #72 -: Октомври 10, 2009, 18:14:33 pm »
Inke Tinke, успех в най-незабравимата и най-прекрасната среща в живота ти  :D!
Dion , споко за фолиевата , аз пия по цели 10мг. на ден.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #73 -: Октомври 10, 2009, 19:38:02 pm »
Inke Tinke , имаш много  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: от мен!  :lol:
Желая ти всичко да мине леко и спокойно!  yahoo_17

Хубави дни на всички от мен!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #74 -: Октомври 10, 2009, 23:31:11 pm »
Инке Тинке,стискаме палци всичко да бъде наред :crossfingers:

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #75 -: Октомври 11, 2009, 00:42:57 am »
Инке Тинке,стискаме палци всичко да бъде наред :crossfingers:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #76 -: Октомври 11, 2009, 07:04:46 am »
Инке Тинке, имаш и моите стиснати палци всичко да мине добре:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #77 -: Октомври 11, 2009, 07:26:59 am »
Инке  yahoo_17, и неповторима първа среща!

:ask: ceci6ceci, имам една питанка?
Тези две лентички в подписа ти се отнасят до теб или има нещо което не довиждам!
Питам най-добронамерено!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #78 -: Октомври 11, 2009, 14:07:46 pm »
Inke Tinke, стиснати палци и от мен!

Аз пак да се оплача от среднощни приключения  :? От 23.00 до 02.00ч. ме споходиха най-силните досега контракции, неболезнени, но неприятни и доста на често. В началото половин час ме боля кръстът, ниско долу. Контракциите бяха краткотрайни, та затова не се засилих към болницата, но си признавам, че вече мислено си представях как ще родя тази нощ. Мъжът ми и той се поуплаши, подкани ме няколко пъти да отидем до Токуда, но ми беше неудобно да будя Лазарова посред нощите  :oops: Реших да чакам сигурни сигнали, пък макар и с риск да родя в колата. Изпих две пакетчета Диаспорал, 2 но шпа и си стегнах багажа. Към 03.00ч. благополучно реших да се преместя от дивана в леглото, с надеждата да поспя, но тогава пък бебето спря да мърда, което е супер необичайно за него и аз през половин час се будех да побутвам корема, в стремежа си да усетя поне леко поритване.
Днес все още усещам дискофморт, ниско долу, като тежест, а и като цяло стомахът ми се усеща не особено добре... Надявам се да не се повтарят подобни изпълнения, поне до другата седмица!
Това е, изказах си мъката :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #79 -: Октомври 11, 2009, 15:27:58 pm »
:hug2:Ани4ко,  :oops: и аз съм в твоя отбор!

Две поредни неделни нощи изкарвам както описваш.
Търпя до сутринта звъня на доктора и палим колата.
Митака след такаива болки го родих  :? и сега съм на тръни.
Втори понеделник си ходя до там с багажа и си ме връщат.
Апарата отчита постоянни контракции.
За щастие нехните тонове са добре и затова не ме прибират там!
yahoo_17 Малко остана
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)