0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #20 -: Октомври 05, 2009, 18:13:53 pm »
Здравейте на всички, имам следният въпрос ако може някоя по компетентна мама, бъдеща или настояща да ми помогне. Аз въпреки, че съм и бъдеща и настояща нещо не мога да се справя. И така, как да си изчисля г.с. при положение, че съм нямала ПРМ. Преди стимулацията пиех Логест и не ми дойде, имах съвсем леко ръждиво зацапване 2 дни. Стимулацията ми почна на 1.09, пункция 14.09., трансфер 19.09. От деня на първия Пурегон ли да смятам, от това ръждиво зацапване ли....???Благодаря предварително за отговорите.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #21 -: Октомври 05, 2009, 18:41:10 pm »
Мариета76 гестационната седмица се изчислява,като се има предвид първият ден на последната ти менструация и се гледа настоящия ден.http://www.ladypill.com/calendar.phpЕто тук можеш да си изчислиш коя седмица си :P
bsvane2Добре дошла при нас.Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност :P
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 18:58:27 pm от pimpa77 »
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #22 -: Октомври 05, 2009, 18:53:56 pm »
Мариета защо не обсъдите това с лекаря който те следи.Може би точно този първи ден на зацапването да се брои :ask:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #23 -: Октомври 05, 2009, 19:05:43 pm »
marieta76 , ползвай този календар http://babymed.com/tools/pregnancy/calendar/Default.aspx. На стъпка 3 избери Date of Last Ovulation(OD). И на стъпка 4 въвеждаш датата на пункцията ти. Това се брои за овулация при АРТ. След като дадеш "калкулирай" датата на която ти пише 0w 1d я броиш за дата на последната редовна менструация. Аз така ползвам този календар и на същия принцип ехографа на д-р Даскалов ми определи термин и дата на ПРМ.
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 19:07:51 pm от Pesheck »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #24 -: Октомври 05, 2009, 19:13:04 pm »
Маиета, според линка който Пешек ти е дала, излиза, че си точно в 4 седмица и 0 дни:)
Изпращам ти на ЛС страницата, където можеш да видиш в кои седмици какви прегледи се препоръчват, кога ти е термина и още много интересни неща:)
Лека и успешна бременност на новите момичета:)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #25 -: Октомври 05, 2009, 22:12:16 pm »
Лека и спокойна седмица на всички, добре дошли на новите и дано в тази тема да има още повече от тях!
Altevs, стискай,мила ,много мина- мъъъничко ти остава! И мен ме тресат нерви и шубе и това се редува с абсолютно безхаберие- явно изкукуригвам!
После, сигурна съм, ще си спомняме през смях за тези моменти- дай Боже!Само да са ни живи и здрави бебоците!
Хайде, за всички да е успешна и хубава седмицата, а за тези от нас, на които това май ще ни е последна тема като бременни- да ни е успешен и лек финалът!
 :bighug:

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #26 -: Октомври 06, 2009, 12:00:05 pm »
Здравейте мамчета, пак се вмъквам при Вас, за да Ви съобщя, че моята дружка Altevsснощи роди своята втора и прекрасна бебка :)) Малката е в неоанатологията (дано я изписвам правилно  8O) на АГ-Варна. Казва се, Вяра! Щом имам повече информация ще се включа отново :))
Да са живи здрави и да са добре! Другото ще се подреди.  :D


*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #27 -: Октомври 06, 2009, 12:06:12 pm »
Леле,каква страхотна новина :D :D :D!Да са живи и здрави и двете,Бог да ги пази!

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #28 -: Октомври 06, 2009, 12:12:51 pm »
Браво!Да са живи и здрави принцеската и майка и!Желая им колкото се може по-скоро  двете да се приберат вкъщи и да имат много безгрижни и щастливи моменти! :D

Re: Тема на бременните №47
« Отговор #29 -: Октомври 06, 2009, 12:23:23 pm »
Дано всичко е наред, но това си е направо за отделна темичка :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #30 -: Октомври 06, 2009, 12:31:47 pm »
Дано всичко е наред, но това си е направо за отделна темичка :D
ами, аз ли, да  я пусна или някой от модераторите? незнам ... затова писах при Вас


*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #31 -: Октомври 06, 2009, 13:46:15 pm »
Честита втора принцеса Вяра, МАМО Алтевс.
Да расте като гъбка здрава, силна, умна, красива, талантлива и късметлива.
Бързо да се прибирате вкъщи при кака и тате.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #32 -: Октомври 06, 2009, 17:39:29 pm »
Да е жива и здрава малката Вяра и да радва родителите си много, а на майка и леко и бързо възстановяване и скоро да се приберат двете вкъщи живи и здрави  :balk_102:
Добре дошли на новите бременни момичета, пожелавам ви леки и успешни бременностти  :D
power, Inke Tinke да ви минат леко оставащите дни до срещата с малките съкровища, а самите раждания да минат леко и безпроблемно  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
bsvane2   лично аз съм правила БХС в 16 г.с. и съм ходила на Фетална Морфология 2 пъти досега!
И мен от миналата седмица ме започнаха контракциите- безболезнени са слава Богу, но много се бях стреснала, тъй като единия ден бяха доста на често вечерта. Сега си пия послушно Магнерича и се надявам, да не зачестяват пак.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #33 -: Октомври 06, 2009, 18:40:17 pm »
                   Честита втора принцеска, Altevs !Да ви е жива и здрава!
         Бъдете безкрайно щастливи!Бързо възстановяване,Мамо!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #34 -: Октомври 06, 2009, 19:28:44 pm »
Честита рожба на мама Алтевс и от нас :).Да е жива и здрава и много щастлива!

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #35 -: Октомври 06, 2009, 19:41:23 pm »
Честита дъщеричка на Алтевс! Да е жива и здрва, мн ого щастлива и обичана!

Аз днес бях на преглед, мед. сестра и лекарката ме хвърлиха в тъча, като заявиха, че очакват да пренося, при това само като ми видяха корема. Този размер имах при раждането на Вероника, а този път имам още цял месец пред себе си  8O (живот и здраве!).
Пуснаха ми стерлина урина заради завишено СУЕ (57 при маск.граница 20), не казаха какво значи, но тези дни четох коментари тук, че било нормално. Хемоглобинът е ОК-119, глюкозата също, само дето има следи от белтък, но се надявам да не е нищо страшно. Та такива работи при мен...
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2009, 01:43:49 am »
Здравейте и от мен!
Аз съм нова в този форум, имаме 5,5 годишни опити за бебе и положителен тест за бременност от преди 3дни. Много съм щастлива, макар че ме е страх да се отпусна и да се зарадвам напълно. Аз в момента съм в Нова Зеландия и се очертава тук да ми следят бременността. Не съм запозната още с тяхната система, вчера ходих при личния си лекар, той ми даде направление за ултразвук и кръвни тестове. Но ултразвъкът ще го правя на 20/10, надявам се тогава да може вече да се види пулса на бебето. Кръвните тестове ги пуснах вчера. А, забравих да кажа, че термина би трябвало да е 09/06/2010, сама го сметнах, т.е. днес съм точно 5седмица. Предполагам, че не е късно да отида на 20/10 на ултразвук. После трябва да се заинтересувам и за гинеколог, че не знам как става тук. Много ми е объркано, много притеснено, надявам се всичко да е наред, нямам търпение да видя бебчето. Дано да е на правилното място и да му е добре там. Ще пиша при вас, когато имам новини, но така имах нужда да споделя с някой!






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!
*

    diva73

  • ***
  • 152
  • Вярвах и успях!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #37 -: Октомври 07, 2009, 08:40:47 am »
Честита втора рожбичка на мама Алтевс. Да е жива и здрава малката принцеса и да носи само радост на мама, тати и кака Дари.  :bighug:
Господи, благодаря ти!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #38 -: Октомври 07, 2009, 08:41:33 am »
има подфорум Честито в този за Дългоочаквана бременност, благодаря че го ползвате по предназначение  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #39 -: Октомври 07, 2009, 09:42:52 am »
Момичета позволих си да пусна тема където да можем да честитим на Altevs, за да не спамим тук, моля заповядайте http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39635.0  :oops: