0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #320 -: Март 28, 2010, 23:43:34 pm »
А агнешкото месо - на каква възраст може да се въведе ?
Актуален и за мен въпрос, че сега му е времето. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #321 -: Март 29, 2010, 12:12:47 pm »
Аз искам да питам как става захранването с жълтък? И как се дава после? Нещо съм запомнила за 1/4 през ден? Предполагам на нашата възраст го слагате в зеленчуковото пюре.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #322 -: Март 29, 2010, 13:02:47 pm »
Злати,точно така-правилно си запомнила.1/4 през ден в зеленчуковото пюре :)
Агнешко аз дадох след като бях въвела другите меса.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #323 -: Март 29, 2010, 13:08:44 pm »
Злати,точно така-правилно си запомнила.1/4 през ден в зеленчуковото пюре
Това добре, но как захранвам?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #324 -: Март 29, 2010, 13:10:41 pm »
Аз въведох агнешко с пюретата на Гербер, макар че в тях има минамално количество месо - мисля 8% беше, иначе мисля на 10 месеца дадох за първи път. Сега често готвят агнешко в кухнята и си хапваме, даже го предопочита пред телешкото. Това е добре, защото ние имаме и домашно месо и смятам да й готвя.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #325 -: Март 29, 2010, 14:11:50 pm »
Злати, пасираш 1/4 жълтък с пюрето и захранваш, т.е. само жълтъка да е новата храна.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #326 -: Март 29, 2010, 14:13:39 pm »
Стеф, но когато се захрани, колко често да се дава после?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #327 -: Март 29, 2010, 14:24:53 pm »
аз давах през ден по 1/2 или цял в зеленчуковото пюре, така до скоро (1г.), вече давам 2-3 пъти в седмицата като се сетя, дори и в попарата съм слагала :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #328 -: Март 29, 2010, 14:31:53 pm »
  Жълтъка първо се въвежда два пъти в седмицата,като яйцето се вари минимум 20 минути,количеството е една четвърт,добавено във зеленчуково пюре.След това се дава през ден.След въвеждането на месото се редува един ден месно пюре,на другия ден-зеленчуково пюре с четвърт жълтък.После може да се увеличи количеството на жълтъка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #329 -: Март 29, 2010, 16:17:03 pm »
Стефи, бари, благодаря ви! Тук жълтъкът го дават след годинка, защото приемат, че не можел да се отдели добре от белтъка, а последният бил алерген. Но аз смятам да почвам полека.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #330 -: Март 29, 2010, 17:52:01 pm »
Минимума за варене е 15 минути, не 20
засича се след като заври водата
аз не съм давала особено на Стефания, а Преслава директно го плюе, дори да е фино пасиран- просто не яде пюрето
а сега като порастна Стефания може да яде само варени яйца и маслини- неща, които около годинката й бяха доста противни и не приемаше с охота, въпреки пословичния й апетит
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #331 -: Март 31, 2010, 17:07:07 pm »
и аз така с жълтъка - първо 1/4, а сега 1/2 през ден в зеленчуковото пюре.

както сте на сезонни храни, моля, кажете нещо и за копривата. от кога може и подходяща храна ли е? аз като съм въвела другите меса агнешко мога ли да дам ( на 8 м и 1/2)? мислех, че е рано за него  :ask:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #332 -: Март 31, 2010, 18:36:26 pm »
midge, пюретата на Гербер - агнешко с царевица и зеленчуци ги дават от 5-я месец, но според мен това е при захранване от 4-я, като сложиш +2м., ако сте захранили от шестия, според мен не сте малки, а и щом казваш си въвела другите меса. Аз по принцип дадох някъде към 10-я месец, но имахме един период, в който почти нищо не ядяхме и не съм въвеждала нова храна. Аз пък имам друг въпрос: Имаме домашно ярешко месо. Мога ли да давам на тази възраст? По принцип то е подобно на агнешкото, но дали не е алерген?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #333 -: Март 31, 2010, 18:48:06 pm »
доколкото си спомням Моника на Лидия беше направила доста силна реакция към агнешкото, по-добре изчакайте с него
аз въведох последно при Преслава- някъде след 11 месец
копривата е ок
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #334 -: Март 31, 2010, 22:05:12 pm »
Агнешкото се спряга като доста силен алерген, аз го дадох на Деси след 1г., а на Ели преди 2 дни, почти на 1.1г. не мисля че е някакво ценно месо, че да се бърза, а на 8м. ми се струва доста рано. По-добре дай свинско ако не си, децата за разлика от възрастните имат нужда от съдържащите се в него мазнини :)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #335 -: Април 07, 2010, 15:31:06 pm »
Агнешкото се спряга като доста силен алерген, аз го дадох на Деси след 1г., а на Ели преди 2 дни, почти на 1.1г. не мисля че е някакво ценно месо, че да се бърза, а на 8м. ми се струва доста рано. По-добре дай свинско ако не си, децата за разлика от възрастните имат нужда от съдържащите се в него мазнини :)
Стеф, с това свинско ме утрепа. Не се ли дава след годинка?  8O

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #336 -: Април 07, 2010, 15:40:15 pm »
Според таблицата на СЗО агнешкото е след 8 месец, свинско и телешко след 10.Аз въведох в друг ред: свинското след 10м., агнешко - миналата седмица, т.е. след годинка.Днес за втори път яде четвърт жълтък, досега не искаше.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #337 -: Април 07, 2010, 16:13:14 pm »
Свинското го давам от средата на 8мия месец. Четох тук една стара дискусия за свинското и го въведох. Реално агнешкото и рибата ми остават, но мисля да чакат за след годинка.

Аз пак с въпросите :D Кисело мляко, прясно мляко от кога се дават и какви марки давате вие? Прясно нямам предвид за замяна на АМ, а за приготвяне на мляко с ориз примерно. Обикновени бисквити кога започнахте да давате?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #338 -: Април 07, 2010, 19:50:28 pm »
Еее Злати, не съм казала на 8м. да се дава свинското де :wink:
Аз дадох месо изобщо на 7.5 м., докато все въведат пиле, пуйка, заек и то детето станало на 10 м., тогава телешко, свинско, риба дадох на 11 м. и агнешко почти на 1г. и 1м.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #339 -: Април 07, 2010, 19:54:57 pm »
Свинското го давам от средата на 8мия месец. Четох тук една стара дискусия за свинското и го въведох. Реално агнешкото и рибата ми остават, но мисля да чакат за след годинка.

Аз пак с въпросите :D Кисело мляко, прясно мляко от кога се дават и какви марки давате вие? Прясно нямам предвид за замяна на АМ, а за приготвяне на мляко с ориз примерно. Обикновени бисквити кога започнахте да давате?
Кисело мляко давам вече с плодово пюре и бисквити като заместител на попарата,само че си го квася аз.Иначе за прясното-след годинка.И обикновени бисквити вече давам от този месец :wink: