0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #300 -: Март 19, 2010, 00:25:37 am »
Аз лично не харесвам кус-куса на Плазмон. Всъщност не харесвам бебешките храни, които имат прекалено много допълнителни съставки, нишестета, захар и разни други непонятни за мен неща.
Ако е въведен глутен,според мен може да се дават съвсем обикновени макарони или кус-кус. В по-скъпите марки като Барила, няма добавени яйца./има ги в българските/
Аз купувам Био пълнозърнести макарони и кус кус, които са направени от пълнозърнеста твърда пшеница и вода, и нищо друго.
Един пакет струва между 4-6 лв.
« Последна редакция: Март 19, 2010, 00:32:31 am от Fifa »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #301 -: Март 19, 2010, 10:16:33 am »
Стифиз сигурно си права ,но моето дете не иска да яде мляко цял ден ,той яде мляко само сутрин и вечер за това се чудя какви закуски да му  правя :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #302 -: Март 19, 2010, 12:05:25 pm »
Подкрепям напълно съвета на Стефи3 да се водите изцяло по детето. Моето дете до 2,2г. закусваше само с АМ. Мия не харесваше нито попара, нито кус-кус, нито нищо от отя тип зърнени закуски. Аз бях на мнение, че ще си пие АМ докато иска и не съм настоявала по никакъв начин да й го замествам. До еднагодишна възраст бахме заменили само обедното и отчасти следобедното хранене, но тя си харесваше пюренцата и когато достигнахме до възможността да хапва по-големите грамажи, обядваше само щюрета. На 1 год. й въведох вечеря -супа или някакво зеленчуково ястие. Попара прояде чак на 2,2 г. и сега адски й харесва и някой път и за вечеря си иска: балала, бала и инене (в превод попара с мляко и сирене :D). Така, че има време да ядад всичко, няма за къде да се бърза.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #303 -: Март 19, 2010, 15:36:26 pm »
Ми моята "кака" (3г.5м.)още пие вечер преди да заспи АМ, иначе си вечеря стабилно преди това :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #304 -: Март 19, 2010, 15:46:03 pm »
Аз лично не харесвам кус-куса на Плазмон. Всъщност не харесвам бебешките храни, които имат прекалено много допълнителни съставки, нишестета, захар и разни други непонятни за мен неща.
Ако е въведен глутен,според мен може да се дават съвсем обикновени макарони или кус-кус. В по-скъпите марки като Барила, няма добавени яйца./има ги в българските/
Аз купувам Био пълнозърнести макарони и кус кус, които са направени от пълнозърнеста твърда пшеница и вода, и нищо друго.
Един пакет струва между 4-6 лв.

какво му е на кус-куса на Плазмон, освен че е от същия тип пшеница, както изделията на Барила (и той е италиански, все пак) и че се сварява за 3-4 минути (няма друг такъв)?

твърдението, че в българските макарони и паста има яйца е доста преувеличено. аз поне такива не съм виждала. прочети внимателно етикетите на всичко, що е паста в магазина - всичко се прави от твърда пшеница и вода. (пълнозърнеста пшеница няма, има пълнозърнесто брашно от пшеница).

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #305 -: Март 19, 2010, 17:49:28 pm »
...Сутрин моето дете не иска да си изпива млякото  и остатъка го правя с бисквити на плазмон и плодово пюре така чак до обед си яде пюрето зеленчуковото 190 гр грешно ли е не иска кус кус и попара! :?

   Такааа,тази идея най ми харесва,че и нашето хранене в 9.00 часа не върви в последно време.Като навършим 8 месеца, ще започна да му правя кашичка с тези бисквити "Плазмон",надявам се ,че са без глутен,а защо не и плодово пюренце да слагам понякога.Та,водя се по детето,не му измествам насила млякото...импровизирам.Не искам толкова рано да преминаваме на 4 хранения.Мдаааа.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #306 -: Март 19, 2010, 20:37:50 pm »
Ами... чета етикетите.
Всъщност истинската паста се произвежда от пшеничен грис, а не брашно./само за някои видове/. Качествената паста се прави от Triticum Durum или semolina. И двата сорта не са характерни за България, така че се съмнявам българските производители да внасят отделен вид пшеница специално за макаронените изделия.
А ето и съдържанието на 2 вида макарони Барила:
1. Integrali - 100% whole durum wheat semolina. /пълнозърнести/
2. Gnocchi - durum wheat semolina.It may contain egg traces.
Тъй като никъде не е споменато брашно, затова и аз не съм го писала.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #307 -: Март 24, 2010, 22:55:29 pm »
момичета, на 8 месеца и половина....мога ли да започна с жълтък или сирене? кое да е първото?
Рано ли ни е да заместя сутрешното мляко със закуска?
Чудя се вече какво мога да въведа по това време на годината...малко за разнообразие...че тази тиква, спанак, моркови...ябълки, банани...вече им омръзват...въвела съм пилешко и заешко месо.....
а мога ли да започна с глутена...или да изчакам още....
много въпроси...но се чудя с какво да разнообразявам вече...
Благодаря !
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #308 -: Март 24, 2010, 23:19:02 pm »
рано е да заместваш сутрешното мляко въобще
хубаво е да го има още доста време
за глутен също малко рано идва, още малко поизчакай според мен
по-добре е да въведеш жълтъка, след него и сиренето
като въведеш и сиренето после за попарата ще ти остане само глутена за въвеждане, най-рано на 10 навършени месеца
броколи, карфиол, грах, сливи, круши- всичко това е за вашата възраст, предполагам си ги въвела, предлагат разнообразно хранене
може би и домат скоро ще е добре да предложиш, за да почнеш да им "готвиш" по-истински манджи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #309 -: Март 25, 2010, 10:30:44 am »
миним, аз съм въвела и праскова и кайсия (от бурканчетата на хип, където са заедно с ябълка). Мислех и боровинка да му дам в скоро време. От зеленчуците може още чушка, царевица, картоф, карфиол.

Да си призная и аз имах същите въпроси като теб относно сиренето, жълтъка и глутена и тъкмо щях да питам ...  :lol:

мини, благодаря!

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #310 -: Март 25, 2010, 21:49:57 pm »
Мини - Благодаря!
Оставам сутрешното мляко! Ще изчакам и с глутена. Към края на осмия месец може би ще въведа жълтъка.
От изброените от теб неща, не съм въвела само грах и домати...
понеже аз приготвям сама храната им, грахът трябва ли да се бели, след като се свари...или просто го пасирам? И...по това време на годината доматите са стерилизирани...или пресни...и май нито едните не стават...ще пробвам с готови пюрета с домати, за да ги въведа.
И сега ми изникна и друг въпрос - дали трябва да започна да пасирам по-малко, т.е. храната им да не е с такава гладка консистенция, за да започнат да свикват?
blue_sky  - въвела съм вече прасковата и кайсията, даже и боровинката.../боровинка има в пюрета на Овко с ябълка/...даже момата ми се изрина след кайсията и за сега съм я спряла.
Още веднъж благодаря момичета!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #311 -: Март 25, 2010, 23:55:11 pm »
миним, аз онзи ден пробвах с пюре на хип, което е с малки парченца (за над 8 м.). Моят момък се задави на няколко пъти, но продължи да яде. Беше изял около половината, но повърна всичко и до там бяхме. Ще опитам пак след месец сигурно. Има толкова зъби, но не се сеща да дъвче с тях. Уж му показах, но той само ми се хилеше насреща.  :lol:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #312 -: Март 26, 2010, 08:55:33 am »
миним, аз онзи ден пробвах с пюре на хип, което е с малки парченца (за над 8 м.). Моят момък се задави на няколко пъти, но продължи да яде. Беше изял около половината, но повърна всичко и до там бяхме. Ще опитам пак след месец сигурно. Има толкова зъби, но не се сеща да дъвче с тях. Уж му показах, но той само ми се хилеше насреща.  :lol:

Така правят, давят се и повръщт. Аз само захранвах с бурканчета, като нови продукти, а през останалото време и готвех. Така контролирах и едрината на храната, стана плавно, сега например без проблем се храни с едрината на ориз или грахче. Ако хранете с бурканчета, препасирвате веднъж-дваж на блендера до раздробяване, защото е трудно за децата от пюре, да свикнат с по-едрите парчеца, както да преглъщане така и за самите стомахчета. От около месец ядем портокали, по 1 на ден, но на изхода повярвате ми излиза това което е погълнала. Извода за мен е - все още не зрял стомах и лигавици, за да обработят цеулозата, колкото и малки хапки да предлагам. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #313 -: Март 26, 2010, 09:13:58 am »
евро, според теб трябва ли да настоявам, като предлагам малките парченца или да изчакам малко?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #314 -: Март 26, 2010, 09:29:54 am »
Аз бих направла "плавен преход" с препасирване (ако се храните от буркани). Т.е. да не е съвсем пюре, а трицаво, после по-едричко, не бързай, но и не отлагай. Нищо по-нормално няма от това да променяме консистеницята на храната и нейното разнообразие съобразено с възрастта.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #315 -: Март 26, 2010, 10:40:46 am »
Аз също действам плавно - пасирам от гладко към по-едро, после намачкано с виличка и т.н.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #316 -: Март 26, 2010, 10:57:00 am »
Добре. Благодаря ви. Ще опитам пак. Мислех си, че ако се водя по бурканчетата няма да сбъркам с консистенцията.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #317 -: Март 28, 2010, 13:04:51 pm »
И аз да попитам за по-големите, кога мога да дам гъби - например гъбена супа искам да им направя, но се чудя дали е рано.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #318 -: Март 28, 2010, 14:41:32 pm »
рано е
аз на Стефания още не съм дала гъби  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #319 -: Март 28, 2010, 23:16:13 pm »
А агнешкото месо - на каква възраст може да се въведе ?