0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Имам гинеколог, който ме гледа на видеозона и винаги ми казва едно и също, вси4ко е ок, нямаш проблеми заради които да не можеш да забременееш. На което вярвах и сега много съжалявам, защото ми прохаби времето само. Нито веднъж не ми е изследвала хормони, дори и след като настоях затова. Аз съм здравно осигурена, но не можело просто ей така, аз да си реша 4е имам хормонални проблеми и да искам да ми се правят, беше отговора и.  :balk_144:   Разо4арована съм, ина4е е усмихната и любезна винаги, аз затова все си виках, 4е не е хубаво да упорствам, тя е гинеколога, а не аз. Но ве4е мина много време и ми писна да 4увам все, продължавай с опитите, успокой се, нямаш при4ини да не забременееш.
Моля ви моми4ета, препоръ4айте ми добър специалист в Берлин, на когото не му се свидят изследванията като на моя гинеколог, а който би ми правил и изледвания, а не само да ме преглежда за 3 минутки с видеозон.
Трябва ми специалист по проблемно забременяване

Благодаря    :balk_81:


*
Re: Гинеколог, Репродуктивен специалист в Берлин ?
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2009, 23:04:06 pm »
lolly, аз бих предложила да питаш тук: http://www.klein-putz.net/forum/viewforum.php?f=85

Тук има списък на клиниките, които се занимават с репродуктивна медицина: http://www.kinderwunsch.de/locator/clinic.asp

Ясно ти е, че лекарят трябва да ти пусне хормони, да ти направи фоликулометрия и прочие. Само с един ултразвук няма как да се установи проблем. Трябва и спермограма на мъжа. Не съм сигурна дали можеш да отидеш директно в репродуктивна клиника или трябва направление от гинеколог. Поинтересувай се от това и ако е възможно, насочи се директно към специалист! В първия линк можеш да прочетеш и отзиви за различните клиники.


Желая ти успех!

*
Re: Гинеколог, Репродуктивен специалист в Берлин ?
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2009, 01:44:35 am »
lolly, аз бих предложила да питаш тук: http://www.klein-putz.net/forum/viewforum.php?f=85

Тук има списък на клиниките, които се занимават с репродуктивна медицина: http://www.kinderwunsch.de/locator/clinic.asp

В първия линк можеш да прочетеш и отзиви за различните клиники.


blue_sky  благодаря ти за отговора, но всъщност не ми e много от полза, немския ми е зле. Аз то4но затова имах желанието да се вклю4и с отговоp някой, който може директно някакво име да препоръ4а, някой който ве4е е имал опит с тези проблеми...
Моля моми4ета, дали има някой който може да препоръ4а добър гинеколог в Берлин ?
Ако пишете по конкретно, ще се радвам и успех на вси4ки с подобни проблеми !
 osi_1    :balk_144:   :balk_132:

 :balk_64:



*
Re: Гинеколог, Репродуктивен специалист в Берлин ?
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2009, 23:48:14 pm »
Ами има няколко дами, които са около тоя район, но не зная, защо не се включват :?
Аз съм доста на юг, в Бавария и не мога нищо да ти кажа за Берлин. Жалко и за това, че не можеш да четеш из сайтовете, които ти дава blue_sky. Отдавна не съм влизала там, но ще погледна и ще ти дам малко адреси и имена.

Praxisklinik am Gendarmenmarkt
Dr. Peet
Това като начало може да ти помогне. Виж за тел. нр. в телефонния указател.
Искай си направление от гинеколожката. Питай я и нея за някого, когото познава.
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 00:07:35 am от perla »
*
Re: Гинеколог, Репродуктивен специалист в Берлин ?
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2009, 22:10:58 pm »
lolly, клиниката на Gendarmenmarkt, която ти е посочила перла, е доста популярна. Ето го и сайтът на английски: http://www.ivf-praxisklinik.de/lang/en/

И аз съм доста далече - в западната част, но много ми се иска да се преместим да живеем в Берлин.  :wink:

Успех и пиши дали си намерила подходящ лекар!

*
Re: Гинеколог, Репродуктивен специалист в Берлин ?
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2009, 02:21:57 am »
Мислих си 4е има моми4ета от Берлин, които да подскажат нещо изпитано, ве4е преживяно от опит, но изглежда засега никоя от тях не е на линия...
А на вас моми4ета макар, 4е не сте имали опити в Берлин и ми писахте, ви благодаря от сърце!    :thankyousign:


Успех на вси4ки опитващи   :crossfingers:


*
Здравейте, само малко да актулизирам тука. Немския ми е зле,пък и по ред други причини не започнах тук, ами исках моя първи и последен опит, да си е в България.Февруари мина моя първи опит при Владимиров.С много мощтна стимулация, за съжаление неуспешен. Бях много огорчена, всичките ми надежди се изпариха. Но времето лекува! Ето ме пак с усмивка. Започнах  втори опит, този път с много лека стимулация, тук, а доктора е Пийт. Засега още нищо не мога да кажа, в сряда съм на преглед. Еее 2010та има май много изненади, нека да са за всички ни!
 :balk_50:


*
Желая ти успех! Нека това бъде твоят опит! Ще се радвам да споделиш повече информация и впечатления, когато решиш.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Lolly, и от мене стиснати палчета!... Дръж ни в течение...  :)

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Хей, Лолли! Много се радвам за теб, че си вдигнала глава!
Само така - смело напред!
Пожелавам ти много успех този път!

П.С. Обикновено не чета тук, но днес нещо ме жегна  :wink:  :lol:
 :bighug:
*
Lolly, късмет и от мен  :D
Lolli писах ти на лични преди няколко дни незнам дали си получила... Радвам се, че вдигаш очи, аз правя същото след три аборта за последните 5 месеца. Предполагам че съвсем съм била разкатана и откъм хормони и др, но сега цикъла ми дойде и се поуспокоих. Вероятно септември ще търся и аз лекари в Берлин така, че ако ми дадеш контакти много ще ти бъда благодарна, отделно ако искаш да разменяме и по едно рамо аз съм насреща. :D
Lolli писах ти на лични преди няколко дни незнам дали си получила... Радвам се, че вдигаш очи, аз правя същото след три аборта за последните 5 месеца. Предполагам че съвсем съм била разкатана и откъм хормони и др, но сега цикъла ми дойде и се поуспокоих. Вероятно септември ще търся и аз лекари в Берлин така, че ако ми дадеш контакти много ще ти бъда благодарна, отделно ако искаш да разменяме и по едно рамо аз съм насреща. :D

Здравей PRIKAZKA,
Про4етох ,4е се интересуваш от доктори в Берлин. Имам една инсеминация  в Kinderwunschzentrum Berlin. А в момента се подготвям за Икси в Fertility Center Berlin. Незнам то4но какви доктори ти трябват но ето един сайт,може да ти е от полза
 
http://www.kinderwunsch.de/locator/clinic.asp?C=13834403285273726852&doSearch3=yes&city=Berlin

Успех на вси4ки моми4ета  и ви пожелавам много :bfp: :bfp: osi_9
Хриси аз съвсем не съм наясно какви лекари ми трябват. В Берлин искам да намеря клиника с лекари, работещи с държавните здравни каси, които да ми назначат и направят всички необходими изследвания за да се разбере какво причинява абортите / аз имам син на 3 год /.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Нека и тук пусна линка...
На следната страничка са изброени всички центрове по репродуктивна медицина, регистрирани в немския IVF регистър:
http://www.deutsches-ivf-register.de/

Просто трябва да кликнете в ляво на "Zentren"...

Успех момичета! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    mimi03

  • *
  • 5
  • url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicC
Re: Гинеколог, Репродуктивен специалист в Берлин ?
« Отговор #15 -: Август 04, 2011, 08:52:13 am »
Имам гинеколог, който ме гледа на видеозона и винаги ми казва едно и също, вси4ко е ок, нямаш проблеми заради които да не можеш да забременееш. На което вярвах и сега много съжалявам, защото ми прохаби времето само. Нито веднъж не ми е изследвала хормони, дори и след като настоях затова. Аз съм здравно осигурена, но не можело просто ей така, аз да си реша 4е имам хормонални проблеми и да искам да ми се правят, беше отговора и.  :balk_144:   Разо4арована съм, ина4е е усмихната и любезна винаги, аз затова все си виках, 4е не е хубаво да упорствам, тя е гинеколога, а не аз. Но ве4е мина много време и ми писна да 4увам все, продължавай с опитите, успокой се, нямаш при4ини да не забременееш.
Моля ви моми4ета, препоръ4айте ми добър специалист в Берлин, на когото не му се свидят изследванията като на моя гинеколог, а който би ми правил и изледвания, а не само да ме преглежда за 3 минутки с видеозон.
Трябва ми специалист по проблемно забременяване

Благодаря    :balk_81:

 ZDRAVEI !!!! IZVINQVAM SE CHE PISHA NA LATINECA NO NQMAM KIL....
 PROCHETOH TI PISANOTO I MI STANA MNOGO GADNO  :?
Zashtoto na mene sa mi kazvali sashtoto v Belgia:)
No po sluchainos sled maki i tormoji ...
 Otivam na Pregled pri sluchaen lekar ,Toji chovvek mi kaja che shte napravi vsichko vajmojno da zabremeneia :)))
 I eto bremena sam v 16-sedmica :))) Zatova ti kajvam ako nqkoi ima problemi i jelae pregled pri nego moje da mi pishesh da ti dam nomera mu :):):):):):):)Toi se namira V BRUKSSEL V taji klinika kadeto az hodq toi e samo v Srqda :)))
 Priaten den ti jelaia