0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

СПЕРМОГРАМА??
« -: Април 18, 2006, 19:47:17 pm »
Количество-2.5мл.
pH-8
време на втечнъване-25
белтък-пол.(++)
захар-отр.(-)
4-5 левк.на поле
един.еритр.
пл.епит.кл.
брои клетки-100.0 мил.
подвижност-90%
патологични форми-не
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: СПЕРМОГРАМА??
« Отговор #1 -: Април 18, 2006, 19:49:36 pm »
Като гледам какви показатели си написала и мисля че тази спермограма не е правена в репрудоктивен център. Което ме навежда на мисълта че въобще не може да и се има доверие. Или не си написала всички показатели?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Всичко е дословно написано
« Отговор #2 -: Април 18, 2006, 19:53:47 pm »
Написала сам всичко????
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко е дословно написано
« Отговор #3 -: Април 18, 2006, 20:00:51 pm »
При това положение поддържам мнението си че неможе да се има доверие на тази спермограма. Направете нова в център за борба със  стерилитета. Просто тези показатели ги пишат на всички които отиват за спермограми където и да е в друга болница или клиника в страната. Много момичета се опариха тук във форума с такива спермограми. Явно все още българските лекари, немогат да преборят мъжкото си самолюбие и да признаят че може и мъжа да има проблем освен жената.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
СПЕРМОГРАМА??
« Отговор #4 -: Април 18, 2006, 20:34:44 pm »
Така е, подкрепям мнението на Старлетчето.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: СПЕРМОГРАМА??
« Отговор #5 -: Април 18, 2006, 21:25:18 pm »
Цитат на: antonia_slavova
...белтък-пол.(++)...

Къде е сътворен този бисер?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: СПЕРМОГРАМА??
« Отговор #6 -: Април 19, 2006, 12:09:17 pm »
Цитат на: antonia_slavova

подвижност-90%


А това нещо.... просто даже Мели е казала че даже и Супермен няма такива показатели.

Явно е че този който я е правил.... всичко що е мърдало и шавало...бързо, бавно или е трепкало просто...го е преброил като "подвижно". :evil:

Направете ново изследване в квалифициран център по асистирана репродукция.
Това изследване абсолютно нищо не значи и не носи никаква информация.
Съжалявам за което....
И пиши после пак какви са новите показатели.

И не мога да разбера ... до кога най-накрая лаборатории ще претендират че могат да правят това изследване. То е високо специализирано...
Ако са им толкова големи претенциите.... поне да работят по световните стандарти и да използват за изледването методика която е призната....
Толкова много момичета се "опарват" от това.....
Мели... има ли някакъв шанс това в обозримо бъдеще да се промени....???
Не смятам че лабораториите ще претъпрят финасоф удър ако просто това изследване го изключат от списъка на нещата които правят... и го оставят на специализираните клиники.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"