0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нормално раждане или секцио
« -: Септември 22, 2009, 21:03:05 pm »
какво ви е мнението по въпроса. Тези дни се питах тъй като прочетох доста за и против и за двата варианта.
Re: Нормално раждане или секцио
« Отговор #1 -: Септември 22, 2009, 22:39:07 pm »
Не съм раждала все още...Претърпяла съм две коремни операции и никак не ми беше лесно възстановяването.Единствено ако обстоятелствата са такива,че е препоръчително секцио-да!Но си мисля че няма по-добър вариант от раждане по естествен начин.Чувала съм за случаи при които, жени със секцио се възстановяват по-бързо от тежко раждане по естествен път...Така че,важното е да има повече бебчета,независимо по какъв начин се появяват на този свят!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Нормално раждане или секцио
« Отговор #2 -: Септември 22, 2009, 22:47:09 pm »
Темата е обсъждана много и тук и в мамата сигурно, но да ти кажа-най-важното е кое е най-добро за теб и за бебето. Няма значение как ще родиш, важното е с теб и бебето всичко да бъде наред.
P.s: аз започнах с естествено, но поради усложнения(омотана пъпна връв) на петия сантиметър от разкритието наравихме секцио :) Възстанових се бързо, поне според мен - на втория ден бях на крака и сама даже си гледах бебка-без помощ от баби и др.
Хайде лека и безпроблемна до края и както и да родиш пожелавам ти здраво и силно бебе :)
*
Re: Нормално раждане или секцио
« Отговор #3 -: Септември 22, 2009, 22:48:03 pm »
Много теми има по въпроса. Потърси ги. Като цяло се налага мнението, че лекарят преценява как да е. И така е правилно да е.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нормално раждане или секцио
« Отговор #4 -: Септември 22, 2009, 22:58:12 pm »
това следва да реши наблюдаващият те акушер-гинеколог.

отделно, има теми по въпроса вече:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37034.0;all
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=25833.0;all

когато ни вълнува някой въпрос във форума, добре би било първо да използваме функцията за Търсене и да проверим какво е писано по въпроса, а едва след това да пускаме нова тема.

заключвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!