0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Предстои ми разширяване на цервикалния канал (дилатация) при доктор Стаменов.Ако на някой му е правена или знае как протича тази процедура моля да ми обясни.Предварително благодаря.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #1 -: Септември 20, 2009, 22:53:11 pm »
Здравей Pap 71!
Аз има две такива при Д-р Стаменов.
Първата е правена самостоятелно, а втората е по време на лапароскопията. При теб вероятно става дума за стандартна дилатация.
Отиваш сутринта гладна, жадна (според инструкциите), преди процедурата се извършваше в операционната, но всъщност е лека и рутинна процедура. Упойката е като при пункциите (лека), няма болка, леко кървене или само зацапване, ~30 минути след упойката ти носят кола и вафла, изписват те на същия ден. Това се прави при криви или тесни канали.
При всичките си трансфери съм имала проблем, последния и успешен за моето семейство беше със специалния катетър (който аз шеговито наричам Робокоб, защото е метален).
Успокой се, наистина си в добри ръце!
Стискам палци и успех! :crossfingers:


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #2 -: Септември 20, 2009, 23:36:48 pm »
Здравей Evro!
Благодаря за бързия отговор.Става въпрос за стандартна дилатация,колко ти струваше,защото не я намирам в ценоразписа на клиниката?Доктора ми каза да се обадя на втория ден от цикъла.На теб на кой ден от цикъла ти я правиха и знаеш ли до кой ден може да се прави?Аз имам един неуспешен трансфер и също като теб имах проблем.Колко време след дилатацията ти беше трансфера?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #3 -: Септември 21, 2009, 09:59:23 am »
Папи, преди 2 г. беше нещо от сорта на 200-250 лв, прави се преди овулация (до колкото си спомням). Съжалявам за неуспешния ти трансфер, разбирам притесненията и разочарованието ти, моите такива всъщтност са няколко в две процедури.
Втората процедура беше месец или два след дилатацията, а третата беше месец след лапарото.
Моята шийка е екстремно крива, тогава Док предписа 4 еднометриални биопсии в месеца преди Икси-то, и 4 от 5 опита за проникване бяха неуспешни, накрая ми правиха много странен сондаж и хистерометрия под УЗИ (с въпросня Робокоб), същинския трансфер мина безболезнено и смея да кажа най-неусетно, а аз съм доста сензитивна. Ааа, също и преди самия трансфер имахме премедикация (но шпа и атропин мускулно).


Иначе самата дилатация представлява проникване с цилиндрични инструменти и отнемане на слой клетки (ако е необходимо).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2009, 11:28:00 am »
Здравейте! На мен ми предстои на следващия цикъл дилатация при Стаменов и разясненията на Евро ми подействаха много успокоително! Благодаря ти Евро!
Ще бъда още по-благодарна, ако Пап 71 сподели как е минала при нея процедурата. Това, което Стаменов ми обясни, че аз съм с много крив и много стеснен цеврикален канал...
Хубав ден, момичета!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2009, 16:31:56 pm »
Здравейте! На мен ми предстои на следващия цикъл дилатация при Стаменов и разясненията на Евро ми подействаха много успокоително! Благодаря ти Евро!
Ще бъда още по-благодарна, ако Пап 71 сподели как е минала при нея процедурата. Това, което Стаменов ми обясни, че аз съм с много крив и много стеснен цеврикален канал...
Хубав ден, момичета!

Само като стимул ще ти кажа - че и за нас с кривите шийки има решение! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2009, 19:43:29 pm »
Здравейте! На мен ми предстои на следващия цикъл дилатация при Стаменов и разясненията на Евро ми подействаха много успокоително! Благодаря ти Евро!
Ще бъда още по-благодарна, ако Пап 71 сподели как е минала при нея процедурата. Това, което Стаменов ми обясни, че аз съм с много крив и много стеснен цеврикален канал...
Хубав ден, момичета!

Здравей Sof,
казаха ми да отида сутринта в 8 часа и ме накараха да си пусна пълна кръвна картина (на мен освен дилатацията са ми правили диагностично хистеро).След това те водят на втория етаж и те настаняват в стая.Ако не са ти казали носи си домашни чехли,защото аз не знаех и от там ми дадоха чехли за еднократна употреба,които са много неудобни.Настрой се предварително,че може доста да чакаш в стаята(мен ме извикаха в операционната чак към 14 часа и аз се бях изнервила доста).Иначе не усетих нищо по време на самата процедура,след това в стаята докато излизах от упойка ме болеше ниско долу корема,но се търпи. Преляха ми три банки с нещо,но не съм питала какво е.После идва лекаря,който ти е правил процедурата и те изписват.Дано съм ти била полезна и успех!
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2009, 12:21:30 pm »
Благодаря ви, момичета! Бързи сте в успокояването :)Евро, твоят пост ми подари първата усмивка за деня!  :D
Пап, това за чехлите ... благодаря ти много! С чакането някак ще се справя :) Ще си взема книга!
А резултата колко е траен? Мисълта ми е, че един лекар ми беше разяснявал, че това не е мускулна тъкан, а лигавица и вероятността да се стесни  отново си е към 80%
Ние тепърва започваме да търсим проблема и с дилатацията започваме. С хормоните и СГ сме наред, но този мой лабиринт си е проблемен. Иска ми се да вярвам, че това е основния проблем :?
Хубав ден!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2009, 12:55:43 pm »
Здравейте момичета  и на мен ми престой другата седмица Дилатация искам да попитам Колко време престояваш в клиниката след него и има ли вероятност до самия трансфер пак да се стесни.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2009, 15:17:37 pm »
Престой - 1 ден, т.е. дилатират те, стоиш 2 часа и се прибираш.
На втория ти въпрос - да, но преди трансфера те сондират 2-3 пъти и ако има проблем - има катетър за "специални" шийки. :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #10 -: Октомври 30, 2009, 19:40:06 pm »
Благодаря Евро за бързия отговор .Нали съм си една бъзла :lol:
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2009, 00:55:46 am »
 Здравей evro,
може ли да обясниш какво представлява това сондиране преди трансфер
*
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2009, 10:16:49 am »
Сондирането по принцип е пробен трансфер. С мек катетър проверяват пътя в цервикалния канал, за да знаят от къде ще минат при връщане на ембрионите. Евро има предвид, че ако ти е крива шийката и не може с мекия катетър, се използва един железен.
Успех!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2009, 16:06:55 pm »
Evro,Дживотинче благодаря ви за изчерпателната информация!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатация)
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2010, 18:17:48 pm »
Здравейте момичета,
Виждам че вече сте "разрешили" належащите въпроси, просто исках да споделя за моята дилатация тъй като на мен като ми предстоеше не намерих достатъчно информация за да бъда спокойна и да кажа на всички на които им предстои да не се шашкат:) Моята дилатация беше с ламинария. Бях се стресирала сууупер много, но се оказа че страшно няма:) Ламинарията е малка клечица подобно на кибритена, но прилича повече на пръчка канела, дълга около 6 см и с диаметър не повече от 2-3 мм. Знам че има различни размери, това беше моята. Прави се от пресовано водорасло от Амазония (екзотична работа:). Идеята е от влагата в цервикалният канал тя да се раздуе и да го разшири. Поставиха ми я без упойка, беше малко неприятно, но нищо ужасяващо болезнено, по-скоро се усеща едно странно напрежение, подобно на болезнен цикъл. След това е мн странно, усещах я къде е но нямаше постоянна болка. Предупредиха ме да лежа и че е възможно да ме боли през нощта, даже се подготвих с Аулинче. Трябваше на другият ден да отида да я извадят ако не излезела сама:) Та, лежа си аз и чакам момента да почна да пъшкам и охкам. Всъщност през цялото време си усещах напрежението и от време на време ме прорязваше остра и краткотрайна болка. Това се случи може би не повече от 4-5 пъти. Заспах си а на сутринта направо си излезе сама. Ефекта беше супер. Сондажа не беше съвсем гладък, но все пак успешен, което преди това така и не се получи. Сега стискам палци на трансфера всичко да е ОК. Желая ви успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Разширяване на цервикален канал (дилатац&
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2010, 21:38:52 pm »
Дано ефекта от ламинарията да е траен и да имаш чист трансфер.
При мен ламинарията падна още непосредствено сле поставянето и. :?
Дилатации-милатации, след две такива пак нямах чисто проникване за биопсиите. Моя успешен път беше подходящ катетър и атропин!
Пожелавам ти успех!
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 21:41:35 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com