0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Възможно ли е и какви са рисковете?
« -: Септември 12, 2009, 11:25:23 am »
Здравейте момичета бременна съм с близнаци в 6мес.в резултат на асистирана репрудуктивна технолия и се чудя дали е задължително да родиш секцио при положение примерно че медицинските показания са че бебетата добре разположени и е възможно естестевнно раждане.На мен това ще ми е второ раждане и лекаря при който ходя в нашия град ме агитира за нормално.Незнам дали да се съгласям лекаря ми не е кой знае какъв специалист просто ми води жк и изражда момичета но по често заченали абсолютно лесно и с по едно бебе.На въпросите ми той отговаря че нямало значение дали е едно или две бебетата излизали едно след друго и особенно вика като е второ раждане.А другия лекар при когото ходя смята че трбява да родя секцио задължително.Моля дайте си мнението по въпроса то има доста време дотогава но все пак да имам инфо.Благодаря ви!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #1 -: Септември 12, 2009, 11:52:13 am »
сам по себе си факта, че са близнаци не е предпоставка за секцио, това че са след АРТ, също не означава че трябва да избереш този метод на родоразрешение
според мен първо се спри на варианти за лекар, на когото да се довериш за раждането и с него да обсъдите плюсовете и минусите, както и твоя индивидуален случай
едва ли някой във форума може да ти каже какво е правилното за теб решение, тези които са родили нормално, ще ти кажат- направи го така, тези със секцио ще те убеждават, че това е начина :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #2 -: Септември 12, 2009, 12:56:31 pm »
Както Мини те е посъветвала - намери лекар, на който да се довериш и да раждаш при него. Заедно ще вземете решение - дали да е секцио или нормално, всичко зависи от придлежание на плодовете, състояние на майката, на бебетата, от плацентата... Може да започне като нормално, а да завърши като секцио. Имаш доста време до тогава и както са в подходяща позиция бебетата, така и да се обърнат и да не е подходяща вече.
И едното, и другото раждане си имат предимства и недостатъци. Решението ще го вземете с доктора и в съответствие със ситуацията, малко преди раждането.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #3 -: Септември 12, 2009, 13:13:02 pm »
Ако ти си решила да раждаш естествено и няма индикации за проблем, едва ли някой ще те агитира непременно да е секцио. Трябва да си готова за варианта, който изберете с лекаря си и да се чувстваш спокойна. Както другите са казали няма значение дали са 2 бебета или едно, има значение общото ти състояние и това на бебетата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #4 -: Септември 12, 2009, 16:40:45 pm »
Благодаря ви за отговорите и насоките за мен беше важно да разбера дали след като бебета са след арт дали е задължително секцио но сега разбрах че нашата бременост си е една обиковенна бременост и по нищо не се различава от една естественнна такава.Оше веднъж благодаря !
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #5 -: Септември 12, 2009, 23:50:03 pm »
Благодаря ви за отговорите и насоките за мен беше важно да разбера дали след като бебета са след арт дали е задължително секцио но сега разбрах че нашата бременост си е една обиковенна бременост и по нищо не се различава от една естественнна такава.Оше веднъж благодаря !
Принципно си права, но предвид дългогодишния ни стерилитет избрах по-безопасния метод за раждането на дъщеря ни.

Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #6 -: Септември 13, 2009, 10:36:20 am »
момичета не е ли рано да се реши как да се ражда
аз като питам мояд ок, той ми акзва че има време ич е зависи
*
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #7 -: Септември 13, 2009, 18:51:10 pm »
Благодаря ви за отговорите и насоките за мен беше важно да разбера дали след като бебета са след арт дали е задължително секцио но сега разбрах че нашата бременост си е една обиковенна бременост и по нищо не се различава от една естественнна такава.Оше веднъж благодаря !
Принципно си права, но предвид дългогодишния ни стерилитет избрах по-безопасния метод за раждането на дъщеря ни.

Успех!
Аз също.
Re: Възможно ли е и какви са рисковете?
« Отговор #8 -: Септември 14, 2009, 00:02:22 am »
Никой не е настоявал да сме секцио. Даже ме убеждаваха, че с моята структура, раждането на децата няма да е проблем по нормален начин.Аз също се колебаех, но се притеснявах от неща, които бях чела. Че като излезе единият близнак, другият може да се завърти и да се наложи секцио за него. Избрах секцио като вариант за нас.
Моите бебета бяха главично разположени от около 32 г.с. Ден преди операцията на УЗ пак така се видяха. На самата операция се видя, че девойката се беше врътнала напречно.
Леко раждане, какъвто и вариант да избереш!
Здрави, хубави дечица!
« Последна редакция: Септември 14, 2009, 00:05:37 am от *vera »