0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #40 -: Август 07, 2012, 01:25:09 am »
termy83, аз съм много доволна от д-р Станка Ангелова. Преглежда в клиника Лисичкова( мед. център в кв. Младост, с/у у-ще Гео Милев )тел. 555-777, и в Сити клиник Брегалница, тел.0700 33 900
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #41 -: Август 07, 2012, 22:32:25 pm »
След като се наслушах на глупостите на варненските доктори искам само да споделя, колко съм очарована от местния ни доктор тук. Човекът първо влезе, установи контакт с детето, предразположи го, наблюдава го, прегледа го, попита ни дали имаме въпроси, поговорихме за ваксинациите, предупреди ни да си обезопасим къщата и това беше, до след 3 месеца. А опита ми в БГ показва - влизаш на юруш, предния пациент реве, може би е болен, събличаш на бързо детето, сестрата му бърка в гърлото, докторката му мери главата, обявяват го за изостанал в моториката защото в 7 месец не седи без подрекпа, забиват поглед в бумагите и започват да пишат, време за въпроси няма, отговорът на всичко е "Давай биогая" (абсолютно безсмислено нещо за мен), обличаш още по-бързо, защото следващия пациент вече влиза.
Да е жив и здрав Д-р Бърди и да помага на Бг майки, защото положението е трагично направо, сега като мога да сравнявам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #42 -: Август 07, 2012, 22:44:03 pm »
А Вие сега къде сте?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #43 -: Август 07, 2012, 23:06:34 pm »
В САЩ
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #44 -: Август 08, 2012, 14:08:20 pm »
Здравейте добър педиатър във Варна др Иван Христов мед .център ул Гурко 49 тел611 116.Добри педиатри във Варна са лекарите от интензивно отделение /дорил/болница '
"Света Марина".
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #45 -: Август 09, 2012, 23:59:30 pm »
Благодаря ви за информацията. За мое щастие, температурата мина и не се наложи да ходим допълнително по лекари. Запазвам си информацията, ако ми потрябва за в бъдеще.
Благодаря ви.
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #46 -: Август 10, 2012, 01:03:17 am »
Добри педиатри във Варна са лекарите от интензивно отделение /дорил/болница '
"Света Марина".
osi_8
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #47 -: Септември 19, 2012, 16:36:49 pm »
Здравейте, реших и аз да се запиша в темата след като в последно време не съм изобщо доволна от нашата педиатърка д-р Хариева. Детенцето ми е на 9 месеца .Основно това от което не съм доволна, е че всеки път ни претупва много на бързо, мерим се теглим се и хайде довиждане....може би проблема е в това , че аз имам винаги въпроси отностно развитието , храненето и като цяло за абсолютно всичко и много ме дразни това че ми отговаря на крак докато я мери и тегли 3в1 : ) и това е така защото чакат следващите. Проблем с чакането не сме имали най-много 10минути но другото , което е за мен не нормално е ,че тя има много деца........ако случайно закъснея да запиша час за консултация такъв НЯМА ,до сега не сме прескачали месец но се налага да се чудим къде да се вмъкнем. Незнам ,дано да не се налага да разбирам дали е мн добра или не , но няколко пъти ми се е налагало да звъня по телефона и да я питам нещо и или не вдига или звъни после и затваря, незнам дали искам нещо не нормално :) Моля ви кажете ми някой  наистина добър педиатър във Варна, искам такъв който да има по лично отношение към детето , да е по заинтересована дори. Да не задавам само аз въпросите. Попринцип съм много доволна от Майчин Дом , там родих и немога да кажа нищо лошо дори напротив и много исках и педиатърът ни да е там , моля някой да изкаже мнение и за д-р Сияна Юдова . Благодаря Ви :)
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #48 -: Септември 21, 2012, 09:11:33 am »
И аз съм при Хариева и повярвай ми, тя е "по-малкото зло"! Когато свикнеш с начина и на преглеждане и комуникация по тел. всичко ще е наред. При най-малкото ми притеснение отлага ваксина, не се налага, каквито и изследвания да съм искала, пуска ги веднага, дори да смята, че са излишни, дава направления за специалисти само да и споделя, че искам преглед, съобразява се с разбиранията и предпочитанията на майката, винаги ме пита : използваш ли хомеопатия, имуностимулатори и т.н. Ако кажа не, изписва нещо друго. Винаги обяснява подробно и изчерпателно (макар и в движение, докато върши нещо друго, което наистина е дразнещо). Но определено плюсовете са повече от минусите, като я сравня с останалите винаги "компетентни" лекари, не признаващи нищо друго, освен тяхното мнение. На предната ми педиатърка се опитах да откажа едни капки Коларгол, като я помолих да ги смени с други, такива думи ми чу главата, че повече не посмях да си отворя устата. И така за всяко нещо. Тази поне е отворена за новите неща, информира се, а и има две деца на по две годинки и са и много близки и "пресни" проблемите ни. Просто бъди по-настоятелна във въпросите си и изисквай нужното време, както я свикнеш...
Относно обслужването в извънработно време: тел. не вдига, но е дала тел. на ЛЛ, или отиваш при него, или в дежурния кабинет в Окр. болница, имат сключен договор и приемат денонощно. Друг е въпроса какъв лекар ще се падне на смяна и какво лечение ще назначи, но имаме някакво спокойствие, ако се наложи нещо спешно. Поразпитай добре, преди да си смениш педиатъра, как и с какво лекува и т.н. Аз доста проучвах и засега не открих нищо по-добро.
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #49 -: Септември 21, 2012, 12:39:14 pm »
Определено съм съгласна с теб, мисля си , че всички са така и да не кажа и по-зле. Както каза по-малкото зло :) притеснява ме и това, че все пак си познава детето от както се е родило и нз. Ще си караме май така и дано да нямаме нужда от нейните услуги извън консултацийте. На мен всъщност досега не ми е препоръчвала никакви имуностимуланти освен осцилококцинум при нужда на вас какво ви препоръча и колко ви е голямо детенцето?
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #50 -: Септември 21, 2012, 12:57:16 pm »
Още в началото си поговорихме, че не съм привърженик на хомеопатията, изкуствените витамини и "подсилвания" на имунитета и не ми е предлагала нищо такова. Ако се налага лечение, винаги се ровя из "Мненията на Бърди" или питам директно тук, че и нямам много вяра, откакто за един ентеровирус ми каза да дам ампула Гентамицин. Но пък ми е спокойно, че каквото и да поискам като изследване или консулт със специалист, не ми отказва и винаги се презастрахова.
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #51 -: Февруари 04, 2013, 16:08:50 pm »
Здравейте момичета,

В почти 8мия месец съм бременна и почнах да се ровя за мнения за педиатрите.
За момента съм се спряла на

д-р Зидарова (Св.Климентина)
д-р Маринова (Курортна)
д-р Александрова
д-р Хариева

Да попитам д-р Хариева работи ли със ЗК, че четох някъде, че не работи, а си на абонамент.
Много ми е важно да не лекуват всичко с АБ, да си вдигат телефоните в почивните дни и вечер и консултациите им, когато са планувани, да не са заедно с болни деца.
Една приятелка онзи ден каза, че чакала с бебето за поредната ваксинация заедно с деца болни от варицела и още двама кашлящи възратни на по 60години, което е недопустимо за мен (това в Окръжна)
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 16:15:07 pm от yara »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #52 -: Февруари 04, 2013, 22:30:27 pm »
Здравейте момичета,

В почти 8мия месец съм бременна и почнах да се ровя за мнения за педиатрите.
За момента съм се спряла на

д-р Зидарова (Св.Климентина)
д-р Маринова (Курортна)
д-р Александрова
д-р Хариева

Да попитам д-р Хариева работи ли със ЗК, че четох някъде, че не работи, а си на абонамент.
Много ми е важно да не лекуват всичко с АБ, да си вдигат телефоните в почивните дни и вечер и консултациите им, когато са планувани, да не са заедно с болни деца.
Една приятелка онзи ден каза, че чакала с бебето за поредната ваксинация заедно с деца болни от варицела и още двама кашлящи възратни на по 60години, което е недопустимо за мен (това в Окръжна)

Яра, много е трудно, да не кажа неизпълнимо, педиатрите да знаят след месец на вашата консултация колко болни деца ще чакат още за преглед.
Разчиташ на късмет да са по-малко или стоиш в страни от тях.
И аз като водя болните си деца на преглед, има бебета за консултация, ама какво да направя, няма начин да се прибера и да чакам да се доразболеят съвсем. Гледам да ги държа възможно най-в страни от всички останали деца, или предупреждавам майките, че вероятно сме с вирус. Понякога аз ги държа в страни ама другите деца идват при моите и затова се извинявам и предупреждавам.

За д-р Александрова гарантирам, че гледа да спести АБ до край. Изписва го в краен случай, дори понякога малко със закъснение според мен:)
За другите лекари от твоя списък нямам представа, не ги познавам.

Спокойна и лека бременност до края и успех в избора на педиатър.
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #53 -: Май 12, 2013, 17:21:05 pm »
 :wink:  Zdraveite mami molq vi da mi predlojite pediatyr zashtoto az ve4e neznam kyde da tyrsq .. Az zapisah moeto bebche pri doktor bedjeva v 5 dkc do uchilishte elin pelin  iskam da vi spodelq za tazi jena za men tova nee pediatyr .. Moqt sin e na 4 meseca i 12 dena mnogo losho se beshe potsqkyl stana na edni golemi mehyri po zgyvkite na krachetata vratleto se beshe podsqkalo , doktor bedjeva kato q pitah s kakvo da go maja mi kaza " A nishto mu nqma  " ot dva meseca sme s hrema beshe stignalo chak do kryv i zeleni sopoli nemoje da disha da spi normalno doktorkata kaza nishto mu nqma ... Toi e po edyr 65 sm visok i 7 kilograma  pitah za zahranvane zashtoto toi qde po 210ml aptamil i sled dva 4asa reve gladen doktorkata kaza chak sled 6-q mesec derekno na smeseni piurena meso s zelenchuci .. Neznam kakvo da pravq molq daite mi syvet blagodarq predvaritelno :))))
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #54 -: Юни 17, 2013, 18:37:06 pm »
Добре де, няколко пъти споменавате д-р Александрова, но коя точно, къде преглежда?
Има няколко педиатърки във Варна с това име, моля ви да уточните, че е важно! Къде преглежда ще ме ориентира най-добре.
*

    Писе

  • *
  • 29
  • Винаги има надежда
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #55 -: Юли 10, 2013, 15:14:53 pm »
Вероятно имат предвид д-р Ваня Александрова от ДЦК в терапията.
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #56 -: Юли 13, 2013, 08:32:33 am »
.... .Основно това от което не съм доволна, е че всеки път ни претупва много на бързо, мерим се теглим се и хайде довиждане...... и много ме дразни това че ми отговаря на крак докато я мери и тегли 3в1 : ) и това е така защото чакат следващите. .......ако случайно закъснея да запиша час за консултация такъв НЯМА ,
Аз за това не искам да съм при много "известен" педиатър ! Искам  отношение и мога да се похваля , че го получавам от нашата педиатърка, макар че това може да се дължи и на факта, че тя беше и мой и на брат ми и на братовчедките ми детски лекар и понастоящем продължава да ни е GP. Викали сме я по спешност вкъщи и е седяла цяла нощ с нас, никога не ми е отказала направление, винаги отговаря на въпросите ми и като цяло знам , че мога да разчитам на нея в "екстремни" ситуации. Методите и на лечение не мога да оспоря на този етап, понеже не съм толкова веща като повечето майки във форума, но до сега каквото ми е предписала ми е помогнало и не сме имали проблеми. Говоря за Д-р Янка Карова- прегляжда в мед. център Валем (зад Експрес банк на Патриарха, с/у Макдоналдс)  и в с. Тополи
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #57 -: Октомври 29, 2013, 22:12:04 pm »
И аз търся добър педиатър ,че нашия ще го сменям че много много ме дразни.
Не мога да приема че при чисти гърди,липса на температура и при наличие на сополи и леко зачервено гърло ще се изписва антибиотик.И то без кръвна картина и прегледани набързо докато в кабинета влиза тяхна позната лекарка.Прегледа ни в понеделник/в четвъртък трябваше да сме на консултация/ но даже не ни измери то е ясно че няма да има ваксини но поне мерки теглилки.
Търся педиатър с отношение,който да не се прави на специалист по всичко и да дава направления,да си вдига телефона и да има часове за прегледи и консултации а не с две деца да чакам 2 часа за консултация в помещение в което едва влизам с близнашката количка.
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #58 -: Октомври 29, 2013, 23:11:08 pm »
Търся педиатър с отношение,който да не се прави на специалист по всичко и да дава направления,да си вдига телефона

И аз търся. А тази, от която се отказвам е Гроздева в МЦ Санита. НЕ дава направления и определено си мисли, че разбира от всичко, за часовете няма да коментирам - дава ги, но като идем приема тези без час. А веднъж малката се разболя, като й звъннах ( в работно за нея време отговаря) казвам й сополите й текат буквално, мн са обилни, кашля доста силно не й е добре, тя каза доведи я утре, днес имам мн. хора - за справка малката е на 8 м. и вечерта дигна 38,1 т. и не мигна. Относно направленията - 3м. със слуз в акито, опита всевъзможни медикаменти, защото видиш ли нямало смисъл да се изследва, вирус е... Бубката, от кой се отказваш да не се натреса?
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #59 -: Ноември 01, 2013, 18:23:25 pm »
от д-р Лазаров от Аспарухово.