0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #20 -: Септември 11, 2009, 14:15:28 pm »
Тини, благодаря ти:)
Ще се обадя да разговарям и с нея.

Лиско, само за протокола - д-р Кирязов не може да избереш за личен лекар, няма сключен договор със ЗК.
Да, вчера изрично ми го каза, когато му се обадих, ама съм пропуснала да го напиша.
Но за мен е важно да имам доктор на който да разчитам когато се наложи. Дано по-рядко ни се налага да ползваме услугите им разбира се:))))))
Благодаря ти:)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #21 -: Септември 11, 2009, 14:24:04 pm »
Лис,да направя малко доуточнение-докторката се казва Мариана Желева,а не Мария-моя грешка :oops:Надявам се д-р Бърди все пак да говори за същата.Кординатите са:тел:0888614681;адрес :Ул.Тодор Шишков(до пазара).Всичките ми близки познати са с малки деца и се оказа,че по-голямата част от тях използват нейните услуги и горещо ми я препоръчват.Не работи със ЗК.
За друг човек става въпрос, значи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2009, 20:25:52 pm »
Лиско в крайна сметка кой лекар си избра,тъй като ми се налага да си избера временен педиатър във Варна?
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #23 -: Декември 12, 2009, 12:50:55 pm »
Лиско в крайна сметка кой лекар си избра,тъй като ми се налага да си избера временен педиатър във Варна?

Ински, чак сега виждам въпроса ти.
Както писах и в другата тема, аз избрах д-р Александрова.
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #24 -: Октомври 27, 2010, 09:25:01 am »
Здравейте и аз искам да се запиша и да попитам
Лиско Д-р Александрова работили по ЗК и приема ли нови бебчета. Искам да си сменя личната въобще не съм доволна сега катоимам проблеми я водя при Д-р Делева в Санита много съм доволна от нея затова търся добър педиатър по ЗК който да ни поеме нямам претенции къде да е важното да е добър специалист и да не претупва всичко и да казва само нямате проблеми и т.н.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #25 -: Октомври 27, 2010, 11:28:35 am »
Здравейте и аз искам да се запиша и да попитам
Лиско Д-р Александрова работили по ЗК и приема ли нови бебчета. Искам да си сменя личната въобще не съм доволна сега катоимам проблеми я водя при Д-р Делева в Санита много съм доволна от нея затова търся добър педиатър по ЗК който да ни поеме нямам претенции къде да е важното да е добър специалист и да не претупва всичко и да казва само нямате проблеми и т.н.
Диди Пейчева, аз съм изключително доволна от д-р Александрова. Изключителен професионалист отдаден на работата си.
Д-р Александрова работи със ЗК но честно казано незная към момента дали записва нови пациенти. Преди около година беше претоварена и знам, че не записваше но през това време се родиха нови бебета и се записаха при нея. Най - добре е да се обадиш и да попиташ. Пожелавам ти успех и знам, че ще останеш доволна ако сте нейни пациенти.
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #26 -: Октомври 28, 2010, 09:02:04 am »
Lisko много ти благодаря сега ще се разровя назад да намеря нейни координати и ще се обадя да попитам дали записва :)))
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #27 -: Октомври 28, 2010, 09:25:39 am »
Lisko много ти благодаря сега ще се разровя назад да намеря нейни координати и ще се обадя да попитам дали записва :)))
Ако не намериш, малко по късно ще ти пусна на лични телефона и, че сега съм се барикадирала с възглавници да не ме стигнат децата (заради компютъра):))))))
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2010, 22:50:34 pm »
А имате ли отзиви за д-р Ангелова, неонатолог в АГ болницата, преглежда и платено.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #29 -: Ноември 18, 2010, 01:55:40 am »
Аз малко офтопик, ама направо ви завиждам за избора на педиатри във Варна. В Бургас е пълна трагедия, особено пък по ЗК ако се търси. Направо не ми се мисли какво ще правя.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #30 -: Юни 16, 2011, 06:25:55 am »
Темичката е  стара, но да я побутна малко :? с въпрос за препоръки към днешна дата за добър педиатър във Варна, който работи по ЗК. Трябва да го избера преди да съм родила нали?
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #31 -: Юли 11, 2012, 02:02:43 am »
Лис,да направя малко доуточнение-докторката се казва Мариана Желева,а не Мария-моя грешка :oops:Надявам се д-р Бърди все пак да говори за същата.Кординатите са:тел:0888614681;адрес :Ул.Тодор Шишков(до пазара).Всичките ми близки познати са с малки деца и се оказа,че по-голямата част от тях използват нейните услуги и горещо ми я препоръчват.Не работи със ЗК.
А поне да беше разпитала защо не работи със здравната каса :)
http://www.segabg.com/article.php?id=236285
Оправдаха я защото въпросния професор Гълъбов вземаше пари от мъжа и който беше официалния представиятел на сименс относно медицинските консумативи ( днешна дата вече не е ), а по късно след като се разбраха някои и други работи Професор Гълъбов беше уволнен дисциплинарно.
Познавам семейството на детето и с днешна дата баща му вече не е между живите и тя най-мързеливия доктор и обслужва хора от които има интерес. Дори се говореше, че ще сключвала договор със ЗК, но със сигурност брата на Мартин няма да го позволи или ако се случи ще и се случи нещо имайки предвид, че е отявлена фигура във Криминалния живот на Варна и сис силни позиции в сегашната власт то и затова се върна пак в България. И този път няма да има само взривена кола и начупен офис и полицаите няма да го спрат този път.
Аз ти препоръчвам д-р Александрова
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #32 -: Юли 11, 2012, 02:11:56 am »
Хм... прочетох линк-а... не ми е ясно, как се сбърква двустранна пневмония и перикардит при малко дете с ангина? "двоен перикардит" имат пред вид?

Да не би да е грешна информацията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #33 -: Юли 11, 2012, 04:38:24 am »
Хм... прочетох линк-а... не ми е ясно, как се сбърква двустранна пневмония и перикардит при малко дете с ангина? "двоен перикардит" имат пред вид?

Да не би да е грешна информацията?
Здравей,
Ами не доколкото знам то е водено при нея на преглед ( това се случва петък вечерта) и тя го е прегледала. В събота по обяд детето все още е зле и и се обаждат, но тя отказва да дойде понеже е на лекции след това отричаше че е отказвала после записите на разговорите бяха предоставени и на следствените органи и дори и изтекоха в пресата и се чу как тя три пъти отказва от събота до обяд до неделя сутринта когато вече викат бърза помощ поради влошеното здраве и умира в болницата. Записите дори бяха пускани в искрено и лично не помня точно. Дори и шефката тогава на съдебна медицина направила аутопсията свидетелстваше против нея и беше заплашвана, но лекарите се събраха и я защитиха. И брата на Мартин се намеси пуснаха се снимки на професор Гълъбов как танцува по гащи върху маса на банкет на медицинския университет в пресата, а докторите защитили доктор до ден днешен съжаляват синорно да не кажа, че инициатора беше пребит публично, а и полицията прибираше хора наляво и надясно заради обявената награда за главата и само и само да успокоят духовете. И мисля, че тези му действия попречиха да се стигне до по-сериозни санкции срещу нея. Определено вината беше нейна и незнам как практикува професията си, но това е България ако беше друга държава до ден днешен нямаше да има право да упражнява професията си. И тогава по препоръка на президента Стоянов и прекратиха договора с ЗК и я изгониха от Градска болница, но после се съдаха и я върнаха но само като наемател. Общо взето тежък случай и съжалявам да го кажа, но един ден някой лекар ще попадне не на когото трябва някой с психични отклонения и ще направи грешка по немарливост и нехайство както е в случая и този път полицаите няма да могат да го успокоят и лекаря ще го отнесе.
Междо другото експертизата на проф. Маданска доказваше, че доктор Желева е поставила грешна диагноза още в първия преглед след което жената беше порицана от началника си проф. Гълъбов.
Може да потърсиш още линкове тогава това беше по телевизии и вестници защото беше първия публичен случай за лекарска грешка отнела човешки живот.
Запозната съм доста добре със случая поради това, че ни бяха комшии и нашето дете беше връстник с Мартин и сестричката му тя беше по голяма с 1 годинка от него. Самоп брат им големмия а той е доста по голям го познавам бегло и имах доста добри впечатления за него много умно момче даже прекалено интелигентно, но после се чу и за славата му и родители те му бяха средно семейство, а той водеше доста охолен живот и караше доста скъпички автомобили.
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 04:45:49 am от wew »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #34 -: Юли 12, 2012, 00:12:51 am »
Разбрах.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #35 -: Юли 12, 2012, 18:17:49 pm »
Лис,да направя малко доуточнение-докторката се казва Мариана Желева,а не Мария-моя грешка :oops:Надявам се д-р Бърди все пак да говори за същата.Кординатите са:тел:0888614681;адрес :Ул.Тодор Шишков(до пазара).Всичките ми близки познати са с малки деца и се оказа,че по-голямата част от тях използват нейните услуги и горещо ми я препоръчват.Не работи със ЗК.
А поне да беше разпитала защо не работи със здравната каса :)
http://www.segabg.com/article.php?id=236285
Оправдаха я защото въпросния професор Гълъбов вземаше пари от мъжа и който беше официалния представиятел на сименс относно медицинските консумативи ( днешна дата вече не е ), а по късно след като се разбраха някои и други работи Професор Гълъбов беше уволнен дисциплинарно.
Познавам семейството на детето и с днешна дата баща му вече не е между живите и тя най-мързеливия доктор и обслужва хора от които има интерес. Дори се говореше, че ще сключвала договор със ЗК, но със сигурност брата на Мартин няма да го позволи или ако се случи ще и се случи нещо имайки предвид, че е отявлена фигура във Криминалния живот на Варна и сис силни позиции в сегашната власт то и затова се върна пак в България. И този път няма да има само взривена кола и начупен офис и полицаите няма да го спрат този път.
Аз ти препоръчвам д-р Александрова
Не бих искала да коментирам случилото се , не ми е работа(но да,бях чула за случая).Когато най-близките ми приятели споделят,че от години даден доктор (независимо кой)помага качествено на децата им,съм склонна да вярвам.Дала  съм просто кординати като вариант,всеки може да провери и да реши дали да се довери или пък не.
А д-р Александрова е наш педиатър вече трета година и се грижи прекрасно за нас!

Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #36 -: Юли 25, 2012, 11:48:55 am »
И мен ме вълнува темата за добър педиатър във Варна, но е добре да уточняваме какво значи "добър". Водила съм сина ми и при Кирязов, и при Желева. Не съм впечатлена и от двамата. Нито един не се сети да пусне изследване на бебето ми, накрая аз покрай инфото от д-р Бърди, ходих по лаборатории и пусках изследвания. Сега съм при Хариева, уж много "добра", а дори не знаеше, че има лечебна Хумана. Изписа ми Аптамил за диарията (пак лечебен), защото, забележете, само за него бил идвал търговски представител. Не работела с Хумана, защото не бил идвал представител да я запознае с млякото?!? При вирус с разстройство ми изписа Гентамицин и Био гая?!? Ок, да речем, че се доверявам на педиатъра си, не съм чела нищо, нямам инфо как се процедира, докъде щях да я докарам и колко ненужни АБ още щях да дам на детето си...? Отчаях се вече, че има европейски педиатър в БГ. Може би в София да са се появили? Тука във Варна все още са с калциевия глюконат, ампулите вит. Ц, коларгола...Пиша си със стотина майки в една ФБ група и навсякъде в БГ лекуват по един и същ начин, за съжаление...Горките ни бебенца...
Моля, тези от вас, които са при д-р Александрова споделят как примерно лекува тя дете с ентеровирус? Не ми е достатъчно само да слушам кой колко е "добър" вече...Нищо лично, момичета, моля не ме разбирайте погрешно, не искам да обидя някой лекар, явно аз не попадам на подходящия:( Това, което аз мога да споделя за начина на работа на повечето педиатри в БГ е, че черпят инфо и се доверяват на това, което им рекламират търг. представители на мляко, пробиотици, АБ и т.н. При изписани определен брой рецепти от дадено лекарство или добавка имат подаръци, бонуси, повечето вземат пари...Това го твърдя от първа ръка и заставам зад думите си! Но не мисля, че ще ви се стори странно, все пак сме в БГ...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #37 -: Юли 25, 2012, 12:17:11 pm »
Имайте пред вид.... .

Обикновени диарии при деца се лекуват с прахчета за орална рехидратация, лечебна Хумана ( понякога) и Хидрасек ( още по-рядко). "Смекта" е със съмнителен ефект. "Ентерол" е експериментално средство, и е добре изобщо да НЕ ГО давате. Даването на Калциев глюконат за пиене, от ампула, е абсолютно забранено.
Естествено, никакви "Диети" не се правят, нито се препоръчват.

Даването на Гентамицин, за пиене, от ампула, при диарии, са първобитни практики от много отдавна, и днес изобщо не се прилагат.
Безразборното даване на АБ при обикновени диарии е груба грешка. Особено мускулното правене на Гентамицин в тези случаи! Широката практика в Бг да се прави( прилага) Гентамицин "наляво и надясно" е груба грешка, защото този АБ иска специално мониториране на нивата му ( при приложение)  поради нефротоксичност!
« Последна редакция: Ноември 15, 2012, 21:21:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #38 -: Юли 25, 2012, 14:46:05 pm »
Д-р Бърди както винаги сте изключително полезен и изчерпателен на достъпен за нас език.

Аннниа, моето лично мнение е, че няма разлика (поне не голяма) в начина по който лекуват варненските педиатри. В това число и изброените по-доло:)

Преди около месец единият ми син беше с диария и слуз в изпражненията, което се случва за първи път откакто е роден- слузта имам предвид. ППритесних се малко и се обадих на педиатъра на децата д-р Александрова. Изписа ми половин ампула Гентамицин без преглед на детето и ако не ме лъже паметта ентерол, и да пие няколко дни пробиотици. В аптеката не ми дадоха гентамицин без рецепта. Не дадох нищо от предписаното и реших на своя глава да изчакам до лседващият ден. Всичко беше нормално слава богу и по-скоро го отдавам на моя грешка с храната , но пък сега като чета д-р Бърди за гентамицина се радвам, че не ми го продадоха в аптеката.
За 2,5 години откакто децата са се родили и благодарение на уникалната възможност Доктора (Бърди) да ни консултита, помага и насочва се убедих, че тук педиатрите работят еднакво по старому.

Дано са здрави децата ви.
Re: Добър педиатър във Варна?
« Отговор #39 -: Август 05, 2012, 13:20:36 pm »
Здравейте - надявам се да ми помогнете. Детенцето ми на 14 месеца има температура от няколко дена - но едва вчера вечерта вдигна около 38.3С. Дадох Панадол, но вечерта пак вдигна. Не знам колко беше, понеже не я измерих, но ми се стори, че пареше доста и предполагам, че е била около 39С. Днес ходих на лекар, който само прегледа гърлото и каза, че е възможно да е от никнене на зъби. Детето няма разстройство, не кашля, не киха, гърлото не е зачервено. Има загуба на апетит, която се изразява в отказ да яде твърди храни, но пие изкуствено мляко. Склонна съм да вярвам, че температурата е от никненето на зъби, понеже постоянно си дъвче ръцете и гризе всичко. Има силно слюнкоотделяне. Но ми се иска все пак да чуя и друго мнение. Ако пак има температура довечера, искам да отида при лекар, който си разбира от работата и няма да ни претупа. Може и да е на частен кабинет - стига да ни приеме веднага и ако се наложи да пусне кръвни изследвания.
Можете ли да ми препоръчате някой във Варна?
Искам да уточня, че досега при никнене на зъби не е имало температура, нито когато са слагали ваксините.
Благодаря ви.