0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лечение на кисти с билки???
« -: Септември 09, 2009, 11:42:18 am »
Здравейте, възможно ли е да се излекува киста на яйчник с билки? Мен лично ме е страх да рискувам, защото знам, че кистите растат докато чакаш билките да подействат... не е ли много рисковано? Някой има ли успех и опит с това?
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #1 -: Септември 09, 2009, 12:10:22 pm »
Най-сигурният начин е да отидеш на лекар , да се види колко голяма е кистата и да се избере подходящо лечение. Едни изписват хормони, други противозачатъмни- всеки лекар различно. Не съм прибягвмала до билки за кисти по яйчниците, лекувах с билки бактериална вагинална инфекция,но по скоро бих седоверила на лекаря си,защото билките ми дсе виждат опасни.
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #2 -: Септември 09, 2009, 15:07:46 pm »
Да, напълно съмн съгласна билките могат да бъдат опасни, аз дори вече съм си избрала лекар за лапароскопия, но все пак ми се искаше да проуча дали някой не е успял да излекува киста с билки и къде в България може да се намерят лекари, които се занимават с такъв вид алтернативна медицина. Ако някой знае- моял Ви - пишете!  :?
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #3 -: Септември 09, 2009, 15:18:27 pm »
Аз намерих следната рецепта, например, но с кого мога да се консултирам дали има смисъл да я пробвам ?
"Рецептата на д-р Димков

В 1 л вода се слага по 1 с.л. цвят от бял равнец, турта и невен. Вари се 4 минути, запарва се 20 минути. Прецежда се. Отделят се 300 г, които се изпиват на три пъти през деня на гладно. (Остатъкът вечер се притоплял и се ползвал за подмиване или промивки или нещо подобно). Пие се в продължение на 30 дни, не по-малко. "

Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #4 -: Септември 09, 2009, 17:03:01 pm »
Не бих рискувала с билки. Моите кисти за 1 седмица стават 4 сантиметра. Но пък съм чела за жени,които пият бял равнец и незная дали от внупшение или наистина, казват, че се чувстват добре от това.
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #5 -: Септември 09, 2009, 17:08:31 pm »
Доре, а ако така или ина4е лекарят, който съм избрала не може да направи лапарото до 1-2 месеца и примерно няма часове...какво да правя? Аз сега примерно въобще не мога да се свържа с д-р Попов от Шейново, а кой знае кога ще има свободен час ..направо съм в паника ... :balk_161: :balk_161: :balk_161:
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #6 -: Септември 09, 2009, 18:27:27 pm »
Ами все ще го намериш и той ще ти каже кога има свободен час и колко е спешно след прегледа. И може да си набележиш още някой добър, който да попиташ. но при всички положения първо мини при Попов да видиш какво би ти казал и до колко време може да се отложи.
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #7 -: Септември 10, 2009, 11:29:38 am »
Свързах се, Попов няма да преглежда до края на септември, моля Ви дайте ми координати на друг добър лекар за лапароскопия!!!  :?
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #8 -: Септември 11, 2009, 12:29:26 pm »
Луиза Тюфекчиева - Майчин дом - 6 -ти етаж. На мен тя ми прави лапароскопията и съм страшно доволна. Изключително кадърен оператор. Пусни един search  е нета. Има и координати
Успех и късмет!
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #9 -: Септември 11, 2009, 16:02:25 pm »
Мерси, запазих си вече час при нея, но чак за края на октомври и се страхувам да не се оголеми тая киста до тогава...опасно ли е да чакам толкова???
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #10 -: Септември 11, 2009, 16:34:08 pm »
Моя приятелка имаше голяма киста, много голяма.
От нея научих за невен и турта и ако имаш "женски проблеми" ти ги препоръчвам.
Няма как да ти навредят, защото и двете имат успокояващо и антибактериално действие.
Но пък ти си решаваш :) Все пак не е шега работа.
[/url][/url]
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #11 -: Септември 11, 2009, 17:00:13 pm »
здравей, а тя с кого се е консултирала преди да ги пробва? и какво е лекувала с тях? определено не е шега работа!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #12 -: Септември 11, 2009, 18:02:31 pm »
аз за лечение с билки имам голямо доверие в д-р Желязков.Пила съм му билките и аз и мои приятелки и при всички ни е имало успех.Аз до такава степен му се доверих,че му пих билките през почти цялата бременност(до към 8-ми месец някъде).
Сега е в отпуск обаче от 10.09 до 22.09.
<br />
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #13 -: Септември 11, 2009, 19:11:48 pm »
Мерси, запазих си вече час при нея, но чак за края на октомври и се страхувам да не се оголеми тая киста до тогава...опасно ли е да чакам толкова???
Отиди в частния и кабинет - приема понеделник и сряда - и чакаш - тя никого не връща, случвало се е да ме прегледа в 22:00 часа. Има една секретарка - тя може да те ориентира като отидеш колко ще чакаш. Понеже приема от 13:00 часа, ако отидеш преди 18:00 часа, може и да вмъкне по рано - тогава няма толкова хора
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #14 -: Септември 14, 2009, 22:47:53 pm »
Още една ръка за Желязков. И аз съм доволна. И много мой познати също.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #15 -: Септември 15, 2009, 19:25:35 pm »
лидиа, ти какво си лекувала при него ??? :o  :) :D
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #16 -: Септември 15, 2009, 21:50:26 pm »
И аз съм пила билки от д-р Желязков,близо 6 мес.,но не ми помогнаха.Може би,организма ми не реагира достатъчно добре.Наложи се да ме оперират за да махнат гадната киста.А имам много познати които са доволни от билките.Може би е индивидуално.



Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
*
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #17 -: Септември 20, 2009, 17:31:09 pm »
момичета, мен ме притеснява това, че докато се лекувам с билки за 5-6 месеца, кистата може да порасне мнооого ?!?
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #18 -: Септември 20, 2009, 20:35:22 pm »
Ако наистина е параовариална кистата, няма как да я махнат билки. Направи си консултация с гинеколог да видиш дали ще потвърди дали е параовариална и тогава може да пробваш,ако някой реши, че е функциопнална.

Лично аз не бих лекувала киста с билки, ако има няколко мнения, че трябва да се реже.
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Лечение на кисти с билки???
« Отговор #19 -: Септември 20, 2009, 21:07:44 pm »
Моята беше голяма колкото мъжки юмрук, с турта изчезна за месец, но да чакаш само на нея - все пак всеки организъм е различен? Пий я докато чакаш, ако помогне здраве, ако ли не, има си и операции за тая цел. Каквото и да се случи желая ти успех.
<br />[/url][img]http://ticker