0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« -: Септември 07, 2009, 13:40:45 pm »
Здравейте,
Преди една година правихме разширена спермограма на мъжа ми. Резултатите са:
С нормална морфология: 11% ; реф (над 14%)
С патологична морфология: 89 от които:
с главични дефекти: 66
и т.н.

Заключението е: тератозооспермия.
Препоръчаха магнезии, витамини антиоксиданти, но това само по телефона, нищо черно на бяло.

Обаче тази спермограма е правена само при 2 дни въздържание (като ходихме в клиниката по стерилитет не знаехме, че ще искат и те да правят спермограма).

Имаме друга спермограма от друга клиника (не е разширена) и тя е добра.

Дали пък при нас не става въпрос за мъжки стерилитет?
При 2 дни върдържание - 11% по Крюгер - дали е нормално?

Благодаря ви!

Само да добавя, че правим опити от 2 години и 9 месеца и за сега нямаме конкретна причина въпреки многото изследвания които сме правили (около 90% от всички възможни изследвания).
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 13:42:53 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #1 -: Септември 07, 2009, 15:26:21 pm »
Само морфологията не би могла да даде еднозначен отговор дали при вас става въпрос за мъжки фактор. Трябва да се види цялата спермограма. А ако само морфологията не е в референтните граници и е 11%, то това е една доста добра морфология. Знам, че по принцип критериите на СЗО са завишени и на практика морфология над 10% е добре като показател. А що се отнася до времето на въздържание, не мисля, че ако беше три дни например морфологията би била различна.

Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #2 -: Септември 07, 2009, 16:13:39 pm »
благодаря ти Zlatulka, останалите показатели са в норма:
обем: 3,7, реф (2-6)
брой/ml: 29 500 000, реф (>20 000 000)
брой сперматозоиди: 109 150 000, реф (>40 000 000)
нормокинетични: 55,9%, реф (норма >50)
хипокинетични: 18,6%
акинетични: 25,5%

За всеки случай съм го оставила да пие трибестан вече 4 месеца, защото и аз в момента съм на стимулация (с клостил) за първи месец.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #3 -: Септември 07, 2009, 16:27:01 pm »
Екстра сте! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #4 -: Септември 07, 2009, 17:13:44 pm »
Благодаря ти, evro! :)
И аз така подозирах, но вече наистина се хващам като удавник за сламка и при най-слабите отклонения.
Ще видим дали тези стимулации ще дадат резултат. Ако не - просто трябва да направим малкото останали изследвания при мен.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #5 -: Септември 07, 2009, 21:30:06 pm »
Ще видим дали тези стимулации ще дадат резултат. Ако не - просто трябва да направим малкото останали изследвания при мен.
А нали знаеш, че стимулация с Клостил се прави задължително след цветна снимка?
Иначе при мъжът ти нещата са наистина добре. Успех! :D

Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #6 -: Септември 08, 2009, 09:48:33 am »
Благодаря ти!
Да, имам и цветна снимка преди да започна със стимулациите. При цветната снимка също всичко е наред - няколко доктори по стерилитет я гледаха (вкл. и д-р Александров във Варна).
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #7 -: Септември 08, 2009, 10:48:26 am »
Аз забременях спонтанно при морфология по Крюгер 8%, освен това имахме намалена подвижност, така че 11% направо си е за завиждане :wink: Успех!!! 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #8 -: Септември 08, 2009, 11:10:48 am »
морфологията е относително постоянна величина и не се влияе от броя дни на въздържание. от въздържанието се влияят броят и подвижността.
морфология 11% по Крюгер не е зле.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #9 -: Септември 08, 2009, 15:13:53 pm »
Ние също сме с 11%по Крюгер ,но сперматозоидите нямали прикрепителна способност.Може би и други показатели трябва да се гледат.На нас ни казаха ИКСИ и сме с неизяснен стерилитет.Дали не трябва да направим и някакви други изследвания.Имаме и един неуспешен опит Ин витро матурация
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #10 -: Септември 08, 2009, 16:30:09 pm »
didka_ , това заключение, че сперматозоидите нямали прикрепителна способност по време на ин витрото ли се видя или има някакви специални изследвания за това?
nunu и jam, благодаря ви :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #11 -: Септември 08, 2009, 16:45:25 pm »
didka_ , това заключение, че сперматозоидите нямали прикрепителна способност по време на ин витрото ли се видя или има някакви специални изследвания за това?
nunu и jam, благодаря ви :)

Изследваха го преди самото ин витро,миля че е част от разширената спермограма,но не си спомням точно как беше името
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #12 -: Септември 18, 2009, 19:19:21 pm »
Благодаря ви за отговорите.
От Плевен ни бяха поставили диагноза тератозооспермия (или нещо такова) само заради показател 11% по Крюгер (без други отклонения от показателите).
Д-р Александров от Варна, каза че не би трябвало да има такава диагноза при такива показатели.
Сега ще търся къде във Варна го правят това за прикрепиталната способност.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2009, 18:38:46 pm »
Аз забременях спонтанно при морфология по Крюгер 8%, освен това имахме намалена подвижност, така че 11% направо си е за завиждане :wink: Успех!!! 

И резултата на любимия е 8% по Крюгер и аз съм притеснена  :? .  Дали ще се подобри ако взима добавки или лекарства :oops:? Неуспяхме да направим консултация с андролог, но моята АГ ми каза че щом съм забременявала вече не е проблем...
Имах две бременностти и двете неуспешни  :(

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2009, 19:32:32 pm »
ще трябва да направите и имунологични и генетични изследвания, явно не е проблем забременяването, а качеството на плода
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2009, 12:05:12 pm »
mini , аз правих имунологични и генитични, и той ли трябва да ги направи?  При мен излезе АФС  :?(имам назначена терапия с аспирин и фракси). Двамата направихме и кариотип - всичко е ОК
Просто се чудех дали и той да не трябва да пие нещо  :oops: :?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2009, 22:03:32 pm »
ами според мен е редно и на него да се направят :)
въпреки, че реално морфологията му не е с трагична стойност, но то така или иначе при различните хора едно и също нещо дава различно отклонение
АФСто след двата спонтани ли го открихте
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2009, 10:26:08 am »
Да, mini , след двата миседа  :? и сега мисля че съм малко по-спокойна след назначената терапия
Благодаря ти за отговора  :)

*
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #18 -: Ноември 01, 2009, 15:22:31 pm »
Каква ви е терапията?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 11% по Крюгер при 2 дни въздържание
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2009, 15:32:34 pm »
mini , аз правих имунологични и генитични, и той ли трябва да ги направи?  При мен излезе АФС  :?(имам назначена терапия с аспирин и фракси). Двамата направихме и кариотип - всичко е ОК
Просто се чудех дали и той да не трябва да пие нещо  :oops: :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит