0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Изписаха ми Оргаметрил
« -: Април 15, 2006, 00:00:56 am »
Цикълът ми закъснява вече с два месеца!Изписаха ми Оргаметрил 3 по 2 за 5 дни -не е ли малко голяма дневната доза  като чета тук всички сте го пили по по-малко хапченца на ден!Искам да попитам също дали е възможно и да се забременее като се пие Оргаметрил.Знам,че са противозачатъчни,но в такава голяма доза,какво им е действието да не стимулират  овулация .не ми се смейте,моля ви,но искам да знам !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #1 -: Април 15, 2006, 08:54:49 am »
Цитат на: Anonymous
Цикълът ми закъснява вече с два месеца!Изписаха ми Оргаметрил 3 по 2 за 5 дни -не е ли малко голяма дневната доза  като чета тук всички сте го пили по по-малко хапченца на ден!Искам да попитам също дали е възможно и да се забременее като се пие Оргаметрил.Знам,че са противозачатъчни,но в такава голяма доза,какво им е действието да не стимулират  овулация .не ми се смейте,моля ви,но искам да знам !


Orgametril, не е противозачатъчен медикамент , а прогестеронов препарат.(вярно е ,че и двата медикамента съдържат хормони ,но имат различно предназначение)
Изписан ти е вероятно за да ти дойде М. След това обаче трябва да се потърси причината за това закъснение ,особено ако често се случва.
Пожелавам ти скоро нещата при  теб да се оправят.

ПП 3х 2 табл. за 5 дни - целта е да се предизвика М. Прогестерона ще предизвика излющване на лигавицата на матката ( менструално кръвотечение).Характерно за прогестерона внесен от вън(табл.,инжекции) е че ако има бременност -запазва я, ако няма -предизвиква кръвотечение. (т.н прогестеронов тест)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #2 -: Април 15, 2006, 11:59:10 am »
Аз също пия Оргаментрил, но със цел да забавим цикъла. Док каза,че като го спра веднага ще ми дойде!
Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #3 -: Април 17, 2006, 14:18:30 pm »
Оргаметрила при определена схема за пиене е противозачатъчно, иначе е прогестерон, който не е желателно да се пие при бременност.

Госте, теб проследиха ли те по някакъв начин дали не си бременна?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2007, 14:20:48 pm »
Здравейте,
изписаха ми и на мен оргаметрил и когато прочетох упътването, следния пасаж ме смути много:
"Преди да започнете приема на Orgametril, непременно уведомете Вашия лекар ако отговора на някои от долупосочените въпроси е “да”:
...
-По време на бременност или предходен прием на хормонални препарати имали ли сте оплаквания от следните състояния: остър сърбеж, жълтеница, кожен обрив (херпес гестацоинис); порфирия (метаболитно заболяване на черния дроб) или нарушение в слуха (отосклероза)?"

Първият ми и единствен опит за забременяване беше неуспешен, плода падна още в началото. Toчно преди да забременея приемах дуфастон и през краткото време за което бях бременна ми се струваше, че коремът ме сърби много повече от нормалното.
 Имате ли идея на какво може да се дължи този сърбеж? Дали може да мина и без това лекарство(изписаха ми го като следствие на аборта, предполагам превантивно)...или най-добре пак да се консултирам с лекар?
Благодаря ви предварително :)
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 14:24:36 pm от fantasia »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2007, 10:24:25 am »
По време на бременност е нормално да има като страничен ефект сърбеж по корема, едва ли е притеснително. Повече ме смущава изписването на Оргаметрил след аборт като превантивна мярка. Не съм чувала за такава практика. При всички случаи е добре да споделиш притесненията си с лекаря. Питай го абсолютно необходимо ли е приемането на Оргаметрил и с какво ще ти помогне точно. Аз съм пила Оргаметрил по други причини, не ми понасяше добре, не ми реши проблема и затова съм скептично настроена. При теб явно е изписано с цел по-бързо излющване на лигавицата на матката, но попитай дали не може да ти го заменят с друго, което има по-малко странични ефекти.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2007, 17:17:58 pm »
Ultra, много ти благодаря за отговора, беше полезна информация за мен.
 Просто не успях да случа на лекар и някак си въобще ни ми се занимава повече нито да питам, нито хапчета да вземам...едно време нашите баби как са имали по куп неуспешни бременности и без лекар, без нищо са се справяли....едната ми баба е имала седем аборта преди да роди впоследствие две здрави и хубави деца.....
Първият лекар(частна клиника) на когото попаднах уж да види ОК ли съм за да започна опити за забременяване прекали с обгрижването - за 20 дни три пъти ме гледа на вътрешен ехограф(ако така се казва) и това още преди да се разбере има ли бременност или няма,и хормони ми предписа. После отидох в голяма болница - там ме прие добър специалист, но наведнъж с още 2-3 жени(ако можете да си представите подобно нещо в гинекологичен кабинет :D ) и не можах "гък" да кажа в цялата галимация, камо ли да попитам защо ми ги изписват тия хапчета :)
Пожелавам всичко най-хубаво на всички тук.
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2007, 18:38:49 pm »
Ами лекаря който ти е предписал по колко таблетки да пиеш все пак си знае работата-тпй ти е предписал толкова защото така е решил-аз не мога да ти кажа, защо ти е предписал по повече таблетки дневно-може би, защото ти закъснява много време 8)а това за забременяването което ти си мислиш не е верно-лекаря без туй тва щепе да те предупреди :? :wink:
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2007, 22:25:47 pm »
На мен също ми изписаха Оргаметрил, защото не ми идваше цикъл. Пих го един месец /10 поредни дни мисля, че беше/, а обривите по тялото, които получих от него лекувах три месеца след това.
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2007, 23:10:57 pm »
Ами лекаря който ти е предписал по колко таблетки да пиеш все пак си знае работата-тпй ти е предписал толкова защото така е решил-аз не мога да ти кажа, защо ти е предписал по повече таблетки дневно-може би, защото ти закъснява много време 8)а това за забременяването което ти си мислиш не е верно-лекаря без туй тва щепе да те предупреди :? :wink:
От позицията ти на човек никога не посещавал гинеколог, някак си не е редно да даваш мнения или препоръки за лечение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #10 -: Януари 11, 2018, 14:00:04 pm »
Здравейте,имам следния проблем и незнам вече към кого да се обърна.Значи дойдеми на 23-ти декември,и все още не ми спира,бях на доктор биха ми инжекции + хапчета,изписами и оргаметрил,вчера спрях оргаметрила защото почна да ми се вие свят и да ме боли главата.Днеска бях пак при докторката и каза че приемала че МЦ ми е дошъл и че ако до вторник не спре трябвало кюртаж да ми се прави.От това най много мее страх,:(
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #11 -: Септември 02, 2018, 07:10:08 am »
Здравейте. Накратко - със СПКЯ съм, преди 4г ми направиха фенистрация, последва успешна бременност. Кърмих дълго време, 3 месеца след като спрях цикъла ми пропусна. Док ми изписа Оргаметрил 3х1 за 5 дни, за да предизвикаме, но 5ти ден след приема все още нямам кървене.
*
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #12 -: Септември 03, 2018, 22:16:59 pm »
Здравейте. Накратко - със СПКЯ съм, преди 4г ми направиха фенистрация, последва успешна бременност. Кърмих дълго време, 3 месеца след като спрях цикъла ми пропусна. Док ми изписа Оргаметрил 3х1 за 5 дни, за да предизвикаме, но 5ти ден след приема все още нямам кървене.

Нелка, има ли цикъл вече? Може междувременно да е започнала менструация, но все пак да кажа как беше при мен......   Когато съм взимала прогестеронов медикамент за предизвикване на цикъл, обикновено кървенето започваше между 3-ти и 5-ти ден след спиране на таблетките, но тук във форума е имало споделяния и за повече дни след спиране на приема. Според мен изчакай десетина дни и ако не започне кървене, свържи се с лекаря. 
« Последна редакция: Септември 03, 2018, 22:20:56 pm от marsi »

Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #13 -: Септември 05, 2018, 05:19:52 am »
marsi, благодаря за отговора. Междувременно, на ден 6ти ми дойде и е адски болезнено. Бях забравила тази "екстра" на предизвикания цикъл. Ще се видим с док на 10ти ден, за да проверим има ли фоликул, как се движи и... дано са наред нещата. Засега не работим за детенце (макар отдавна да съм готова за второ), но не ми се иска отново да минавам кошмара с липсващи цикли, задържани фоликули, пиене на шепа лекарства... лудо качване на тегло...
*
Re: Изписаха ми Оргаметрил
« Отговор #14 -: Септември 05, 2018, 09:42:47 am »
marsi, благодаря за отговора. Междувременно, на ден 6ти ми дойде и е адски болезнено. Бях забравила тази "екстра" на предизвикания цикъл. Ще се видим с док на 10ти ден, за да проверим има ли фоликул, как се движи и... дано са наред нещата. Засега не работим за детенце (макар отдавна да съм готова за второ), но не ми се иска отново да минавам кошмара с липсващи цикли, задържани фоликули, пиене на шепа лекарства... лудо качване на тегло...

Нелка, дано се стабилизира цикълът и всичко да е наред!