Овулационен календар
за планиране на бременност и определяне на фертилните дни. Графики на фертилност.

Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.

Сдружение Зачатие има за цел да обедини, информира и подпомага над 270 000-и български семейства, които не могат да имат свои деца, докато не им бъдат направени необходимите за целта изследвания и лечение.

Автор Тема: Антибиотик Аксеф и опити за бебе?  (Прочетена 2839 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

горска ягодка

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 1
Антибиотик Аксеф и опити за бебе?
« -: Септември 01, 2009, 12:05:06 pm »
Здравейте, момичета!
Притеснява ме следният въпрос:
Възможно ли е приемът на антибиотик Аксеф от таткото да създаде проблеми при евентуално зачеване в този период?( Всяка филмирана таблетка Аksef 250 съдържа Сefuroxime axetil като активно вещество, което се равнява на 250 mg Сefuroxime.
Помощни вещества: нишесте, кросповидон, кроскармелоза натрий, натриев лаурил сулфат, магнезиев стеарат, аерозил 200
Оцветители: титанов двуокис
)
Никъде не срещнах противопоказания, но смятам че мога да получа ценно мнение от вас.

RainboW

• Редовен потребител
  • Публикации: 963
Re: Антибиотик Аксеф и опити за бебе?
« Отговор #1 -: Септември 01, 2009, 13:48:10 pm »
До колкото знам има някякъв риск, макар и малък, но всички знаем , че когато се иска материал от мъжа се изисква дни на въздържание, през които е желателно той да не е употребявал алкохол, лекарства или антибиотици....което означава, че може и да повлиаят. Другото според мен е още по съществено - проблема заради който се е наложило да се пие този антибиотик, било то заболяване или възпалителен процес - ето това според мен би дало по-голямо отражение и би могло да доведе до понижаване на качеството или оплодитилното способност на "плувците".

Информацията, съдържаща се в zachatie.org НЕ може да замени консултацията с лекар за диагнoстика и лечение! За всичко свързано с Вашето здраве се консултирайте със своя лекар! Екипът ни не носи отговорност за сайтовете, към които сме предоставили връзки .. още »
Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF

|   реклама   |   контакти   |   отговорност   |   начало