0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мамчета.Имам един въпрос.каните ли се да правите друго инвитро след успешен опит и бихте ли правили пак имунологични изследвания? Мисля си дали има смисъл след успешна бременност. Какво мислите? блгодаря!
Re: Имунолигични проблеми и опит за второ дете?
« Отговор #1 -: Септември 03, 2009, 11:00:37 am »
 Според мен има смисъл да се направят имунологични преди втория опит. Имунологичния статус е променлива величина.
Понякога имун. проблеми се проявяват след нормално износване и раждане на първото дете.
Re: Имунолигични проблеми и опит за второ дете?
« Отговор #2 -: Септември 03, 2009, 11:04:07 am »
Има смисъл. Направи ги. Възможно е при първата бременност да не се се проявили проблемите. Освен това имунолози са ми казвали, че всеки един трансфер дава отражение и променя имунния статус, а какво да кажем за цяла бременност.
Късмет и дано всичко се окаже наред все пак
*
Re: Имунолигични проблеми и опит за второ дете?
« Отговор #3 -: Септември 03, 2009, 15:12:19 pm »
Аз правих пълен пакет преди опита за второ. Оказа се, че АФА-та, които борихме с първата бременност, ги няма, но се застраховахме с фракси.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Имунолигични проблеми и опит за второ дете?
« Отговор #4 -: Септември 18, 2009, 17:12:35 pm »
Аз мисля, че нещата са силно непредвидими :D При нашият случай по теория сега трябва да сме ОК, кросмачът да ни е останал положителен, но кой знае... Ще се изследваме, ако нещата пак се закучат.

Успех на всички! :D
Благодаря ти, Бени!