0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Kredora ne raboti
« -: Август 29, 2009, 17:23:37 pm »
Zdraveite,
ot mnogo vreme kredora ne raboti pri men, ne pomnq dali e po4nalo sled smqna na komputyr, dastav4ik, antivirusna ili security nastroiki, ako tova izob6to moje da e pri4inata, no ne moga da go izpolzvam, ne e tam.
Ima nadpis kredor, no ot lqvo na nego, kydeto po princip sa s cvetni4ko izbroeni kirilica i latinica- te tova cvetni4koto go nqma, ne moga da izbiram m/u latinica i kirilica a po default si pi6a na latinica....
A da, zabravih da kaja, 4e predi6niq mi komp ima6e kirilica i si q vklu4vah ra4no ot alt + shift ama na tozi nqmam i mnogo se iznervqqqqqqm  :?
E, tova e ot men, ako moje da se opravi- hubu, ako ne- kato mi doide vdahnovenieto, 6te si sloja kirilica i na tozi komp ta da mi e mirna glavata.
Blagodarq predvaritelno na vseki, koito iz4ete tazi 6liokov6tina i mi otgovori za6to ne mi rabpoti kredora  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Kredora ne raboti
« Отговор #1 -: Август 29, 2009, 17:50:57 pm »
Мисля, че макар да нямаш кирилица на компютъра не е невъзможно да си инсталираш фонетика чрез изтегляне на някоя програмка от Интернет.
Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Kredora ne raboti
« Отговор #2 -: Август 30, 2009, 13:26:12 pm »
Примерно FlexType :wink:

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Kredora ne raboti
« Отговор #3 -: Август 30, 2009, 15:45:15 pm »
Здравей!
Никога не съм ползвала кредора, но според мене също не е много добре, че се е повредил…

С каква операционна система работи твоя компютър? Ако е с Windows Vista, би трябвало да имаш фонетична кирилица. Просто кликваш върху иконката за смяна на шрифтове (долу, някъде до часовника) с десния бутон -> върху Settings и –> в прозореца (една дълга лента) с default imput language избираш Bulgarian Phonetic… –> След това add, ok и готовооо… :)

Ако пък го нямаш, можеш да си го свалиш от интернет и да го инсталираш. Не е голяма философия. Даунлоудваш си файлчетата (те, мисля, са 3 на брой, малки) и върху едното, пак с десен бутон, кликваш install и то си знае, какво да прави по-нататък… После си го търсиш при другите (долу, до часовника)

Фонетична кирилица можеш да си потърсиш в мрежата (ползвайки гугъла... пишеш: "phonetic bg...")… обикновено е безплатна…
Ето тук няколко (не ги знам… но първия вариант има отзиви..):
http://www.download.bg/index.php?cls=program&mtd=view&id=10898
http://dankov.hit.bg/phonetic/
http://phonetic.free.bg/

Извинявай, ако съм прекалено подробна, но не знам, колко опит имаш…
Поздрави!  :)

П.П. В първото линкче има обяснено, как се вади съществуващ шрифт в таскбара (което може и да е твоя проблем), затова просто го копирам директно тук:

"Ако си с XP:
Start -> Settings -> Control Panel -> Regional and Language options

там избираш таба Languages , след което натискаш бутона "Details", от където излиза прозорец "Text Services and Input Languages"

Ако програмата правилно се е инсталирала, трябва да имаш в това прозорче Bulgarian -> Keyboard -> Bulgarian Phonetic

За да покажеш долу до часовника бутонче за смяна, трябва да цъкнеш на най-долния бутон: "Language bar" и да отбележиш опциите, които ти трябват, например първата и последната, след което да натиснеш OK на всички прозорци.
« Последна редакция: Август 30, 2009, 16:09:16 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Kredora ne raboti
« Отговор #4 -: Август 31, 2009, 07:40:33 am »
Със IE 7 и Мозила тук работи. Ще видя и в офиса с осмицата какво е положението. Да не е нещо от настрокйките ти? С какъв браузър си?
*
Re: Kredora ne raboti
« Отговор #5 -: Август 31, 2009, 12:48:21 pm »
С MAC OS и Safari не работи.
*
Re: Kredora ne raboti
« Отговор #6 -: Август 31, 2009, 19:46:16 pm »
A kak da razbera kakav mi e brauzara i kakvo e tova MAC OS  ili Safari, da ne bi da imam tqh 6tom ne raboti :((
Ina4e sym s Vista i 6te si sloja foneti4nata ot windows-a, ama se 4udeh za6to ne raboti, tolkoz lesno be6e s nego....
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Kredora ne raboti
« Отговор #7 -: Август 31, 2009, 19:53:47 pm »
Проба, ахаа, не е кредора, но успях да сложа фонети4ната на Виста-та, мн бързо стана- само дето буквите са доста по разместени отколкото на кредора.
Както и да е, благодаря ви много- ве4е мога да пиша тук, което е най-важното :):balk_46:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!