0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Спиране на утрогестан
« -: Август 25, 2009, 00:29:49 am »
Здравейте!

Бях преди седмица на преглед - в края на 12 г.с. и док ми каза да спирам Утрогестана. Да, но след един ден без него, получих кафяво течение (доста обилно).

Обади се, каза ми да продължа още една седмица. Вчера опитах пак да го спра и сега - пак същата работа.

Утре пак ще се обадя, но съм страшно притеснена. Някой имал ли е подобен опит при спирането на Утрогестан?
Това кървене вреди ли на бебето?
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #1 -: Август 25, 2009, 03:29:39 am »
Горе долу по това време или малко по късно го спирах ,но по схема!Тя беше около 2 седмици-не по малко.Слава на Бога проблеми не съм имала :wink:
Аз доколкото разбирам ти не го спираш по схема :ask:но може би съм в грешка?Важно е да се посъветваш отново с док.Дано всичко да е наред  :)Успех!
*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #2 -: Август 25, 2009, 06:52:36 am »
Изведнъж го спрях - така каза док...
Днес пак ще му се обадя.

Благодаря за отговора!
*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #3 -: Август 25, 2009, 10:23:05 am »
zvezda03, а ти по каква схема го спира?

Док ми каза, че това може би не било от утрогестана, но просто и двата пъти съвпада със спирането му...

Така или иначе в петък съм на преглед.
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #4 -: Август 25, 2009, 11:14:44 am »
Схемата предполагам ,че при всеки е индивидуална.По тази причина не бих посмяла да я напиша тук.Това "може би не е от утрогестана"не ми звучи много убедително а точно обратното.
Ами хубаво ще е и други момичета да се включат по темата за да има повече мнения.А и jp ще стигне до някакъв извод.
*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #5 -: Август 25, 2009, 18:37:57 pm »
Аз доста търсих из Интернет, но не видях някъде някой с подобен проблем - макар че съм чувала много пъти, че не се спира рязко.

Ще пробвам да го намаля от 3x2 на 2x2, пък да видим.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #6 -: Август 25, 2009, 19:03:33 pm »
Аз го спрях рязко. Бях на 3 по 2 и в 12 седмица като ми свърши опаковката повече не съм го приемала според указанията на доктора ми. Слава богу не съм имала проблем.
Дано всичко е наред на прегледа.
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #7 -: Август 25, 2009, 19:46:32 pm »
Ще пробвам да го намаля от 3x2 на 2x2, пък да видим.
Не ми се струва разумно, да правиш експерименти със себе си. Послушай преценката на док. и го дръж в течение. Всеки организъм реагира различно.

*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #8 -: Август 25, 2009, 22:32:20 pm »
Не ми се струва разумно, да правиш експерименти със себе си. Послушай преценката на док. и го дръж в течение. Всеки организъм реагира различно.

Да, така е - но все пак той два пъти ми каза да го спра - и двата пъти просто щях да умра от ужас с това кървене. :(

Lisko - да, всъщност повечето момичета въобще не са имали проблеми с рязкото спиране.

Ще видим в петък на прегледа дали се вижда някакъв проблем...

Дано всичко с плацентата да е наред - в крайна сметка тя би трябвало да поеме производството на прогестерон след 12 седмица...
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #9 -: Септември 07, 2009, 00:16:33 am »
Аз го намалих от 2по 1 до 1 път по 1 за една седмица и после го спрях.Нмах кърврне след 12 седмица.До 14 седмица съм го слагала , но доктора ми беше казал че след 12 седмица вече няма смисъл от Утрогестана.
*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #10 -: Септември 08, 2009, 18:27:09 pm »
При мен се оказа май, че имам чуствителна матка и микроспазми, които водят до зацапването.
Според док, високите количества прогестерон, които съм приемала, действат успокояващо за спазмите и затова като ги намаля, се получават това кървене.

Така или иначе, сега си имам нови проблеми - скъсена шийка и отново кървене, но от нея.

Изобщо, както някой беше писал в този форум - "докато не го чуеш да изплаче в родилната зала, нищо не е сигурно". Предполагам, и след това...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #11 -: Септември 08, 2009, 23:46:17 pm »
И на мен ми казаха да го спирам след 12-та, но аз го понамалих до приключване на опаковката и така до 14 г.с., след това прокървих, по преценка на пловдивския ми наблюьдаващ го продължих с още 2 опаковки, след това заради контракции започнах с мегнерота, но шпа-то и седмица две по-късно с гинепрала. Утрогестана не ти пречи, но наистина такава висока доза е излишна.
Успех до финала!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #12 -: Септември 09, 2009, 15:37:14 pm »
При първата бременност го спрях от раз. Не съм имала проблеми, въпреки ниската плацента.
При втората бременност го намалявах като 2 дни бях на 2х2, после два дни - 2х1 и накрая 2 дни х 1. Отново нямах проблеми.
В моята клиника има случаи на прием на висока доза до 16 г. с. Всичко зависи от преценката на доктора и развитието на плацентата.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #13 -: Септември 10, 2009, 13:32:54 pm »
Аз приемах дуфастон  до 18-19 седмица 2х1 и го спрях рязко, без да го намалявам. Единствено по време на кръвоизлива, докато бях в болницата ми го смениха на утрогестан 3х1 като първите дни беше вагинално, после през устата, но това само 2 опаковки.
*
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #14 -: Септември 10, 2009, 16:38:46 pm »
Благодаря ви за отговорите, момичета!

От всичко прочетено оставам с впечатление, че наистина док е прав по рпинцип, че може да се спира отведнъж. Просто при мен е имало явно и други проблеми, на които Утрогестанът е повлиял.
Re: Спиране на утрогестан
« Отговор #15 -: Март 27, 2013, 12:25:38 pm »
така здравеите,живях в Германия и там ми изписаха утрогестан до 12 г.с всяка ве4ер по две доидох си в България за преглед 3дена след като спрях утрогестана и разказах вси4ко на лекаря а тои ми каза ште прокарвиш прибрах се в кашти и след няколко 4аса прокарвих беше тамно петно кръв обадих се а тои ми каза ште продалжа утрогестана много лекари правят грешка и би трябвало да се спре по схема а не от раз заради това