0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Предварително се извинявам ако повтарям вече публикувана информация но е доста синтезирана и ми се иска да я пусна точно тук
http://www.ivf-worldwide.com/Education/policy-of-reimbursement.html

Re: Ето какво покриват държавните осигуровки по света
« Отговор #1 -: Август 22, 2009, 17:04:49 pm »
тази информация вероятно не е сьвсем актуална... в Германия поне не е така вече, както тук е отразено.
касата поема само 50% от разходите при три опита -това важи от 2004 г.
*
Re: Ето какво покриват държавните осигуровки по света
« Отговор #2 -: Август 24, 2009, 18:34:36 pm »
Много компактна и полезна таблица! :)
И аз мисля, че от 2004 в Германия опитите се поемат наполовина само.
*
Re: Ето какво покриват държавните осигуровки по света
« Отговор #3 -: Август 25, 2009, 01:09:06 am »
Явно е стара таблицата но тъй като много страни не променят с години политиката и законите си може би за някого ще е практична информацията.

Пък можем и да я коригираме в темата :-)

Canada
     No reimbursement except clomiphene in one province. Most patients privately insured.
Ontario: IVF procedure paid for if required due to bilateral tubal occlusion.
Quebec: 2000 taxation – individuals who resort to medical techniques can claim a refundable tax credit for expenses relating to artificial insemination or in vitro fertiliz. This refundable tax credit for the treatment of fertility is equal to 25% of the total allowable expenses, to a maximum of $15,000, paid in the year by an individual in order to become a parent, or by the person who is the individual’s spouse at the time expenses are paid.
Quebec: Taxation year 2001. The rate of the tax credit will be raised from 25% to 30%. The amount of expenses giving entitlement to each of the tax credits will be raised by $5000, to a ceiling of $20 000.

 

За Квебек новото е че се връщат от данъци 50% от сумата, но не повече от 10 000 на година. Очаква се промяна която да поеме 3 опита - не знам дали ще покрива само процедурата или и медикаментите по нея.
Re: Ето какво покриват държавните осигуровки по света
« Отговор #4 -: Януари 06, 2010, 00:28:20 am »
мерси :D
*
Re: Ето какво покриват държавните осигуровки по света
« Отговор #5 -: Януари 06, 2010, 01:23:04 am »
Много компактна и полезна таблица! :)
И аз мисля, че от 2004 в Германия опитите се поемат наполовина само.

Напълно си права. Поемат се половината от опита и също толкова от лекарствата.

*
Re: Ето какво покриват държавните осигуровки по света
« Отговор #6 -: Януари 07, 2010, 21:41:55 pm »
Canada
Ontario: IVF procedure paid for if required due to bilateral tubal occlusion.

за Канада, провинция Онтарио да уточня - от OHIP /Ontario Health Insurance Plan - здравната каса/ се покрива една част от процедурата за максимум три опита и единствено за пациенти с двустранно запушени тръби. медикаменти и всичко останало се заплаща от пациента.

ето пример  http://www.createivf.com/embryo/cost.htm
*
Re: Ето какво покриват държавните осигуровки по света
« Отговор #7 -: Август 07, 2010, 18:36:41 pm »
здравейте,

моля ако някой има нова информация за Англия, какво покрива NHS и каква е процедурата, да ми пише или изпрати линк, който да погледна, интересува ме ИКСИ в частност. благодаря предварително