0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #20 -: Януари 04, 2010, 10:16:18 am »
Еми и аз да кажа какво беше при мен.На 02.04.09г правих ЦС,след две неуспешни инсета док реши да провери тръбите за тяхната проходимост.Дойде деня направих я окоза се че едната е запушена.Сед снимката док ми каза сега след нея има по голяма вероятност да се забременее(неизяснен стерилитет от 5 години).Но вече като че ли на нищо не се надявах чаках инвитро в края на 2009г.Но като сега се замисля причината да забременея неочаквано може да е била и ЦС,незнам какво и как се получи при мен.Края на август или началото на септември съм забремеяла и се пада 5 и 6 м след ЦС(а при мен липстваше овулация не образувах самостоятелно фоликули само с медикаменти)Какво стана и аз не знам божа работа.Момичета от моята история(част от нея свързана с темата) не искам да заключвате че след ЦС се получава забременяване и да храните напразни надежди.При мен може и това да е причина,но може и други фактори да са които са свързани с дотогавашното ми лечение.Успех и вяра че и вие ше се радвате на една красива бременност и на хубави бебоци.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #21 -: Януари 04, 2010, 12:49:47 pm »
лилka, темата е за забременели след Лапароскопия, а не след ЦС :) Иначе след ЦС шанса се увеличава, тъй като един вид се "продухват" тръбите. На овулацията обаче не мисля, че действа. Останалото си е и доза чудо, на което всички ние не спираме да се надяваме :)
Лека бременност и най-сладкия финал :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #22 -: Януари 09, 2010, 12:25:34 pm »
здравейте, предстои ми лапароскопия, при доц. Стойков от гр. Плевен който ми предложи да се прави в гр. павликени. Някой правил ли е лапароскопия в Павликени, какви са условията и всичко останало.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #23 -: Януари 09, 2010, 12:29:41 pm »
Моля задай въпроса си в тази тема:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=8642.0
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #24 -: Януари 09, 2010, 13:35:01 pm »
Правих лапароскопия 02.07.2007год.Премахнаха ми едната тръба а на другата направиха пластика.Тогава ни казаха два месеца да се пазим.След това колкото и да опитвахме нищо не ставаше.Най-накрая доктора вдигна ръце,че се предава и започнахме с инвитрото.Имам два неуспешни опита за сега.Вероятноста да забременееш след лапаро е  много възможно или въоще.
Стискам палци на жените след лапаро да имат повече късмет от мен.
УСПЕХ :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 13:42:04 pm от isho75 »
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #25 -: Януари 09, 2010, 22:27:58 pm »
Здравейте! Моята лапароскопия беше на 19.10.2009г.и беше диагностична. Забременях веднага след това през месец ноември. На 16.12.2009г. ми беше доказана първата бременост след шест години опити за забременяване и ходене от кабинет на кабинет. Според лекарите всичко си ми беше наред. Единствено което не ми харесаха е едната ми тръба която според лекарите имала набръчкана форма /като синджир/. С другата всичко беше наред. След като ми направиха лапарото казаха ми че всичко ми е наред и дете ще имам. След като ми потвърдиха бремеността ми казаха че всичко е било на психическа основа. Просто съм се притеснявала, че не мога да забременея. Така, че успех на всички.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #26 -: Януари 10, 2010, 08:03:55 am »
И моята лапароскопия беше диагностична и всичко ми беше наред. Според лекарите твърде много го мисля и се притеснявам, затова не се получава. Но ето, че минаха 2-3 месеца от операцията, а не съм забременяла  :? :? :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #27 -: Януари 15, 2010, 21:22:37 pm »
Здравейте,
Реших и аз да споделя :)Моята кумица след диагностична лапаро края на септември 2009 и след цели почни 3 години страх и лутане по специялисти и АГ кабинети :( и на 39 години - вече е бремена във втория месец   :P
Успех на всички :)
... и скоро и аз да се похваля тук в тази тема (на 25.02.2010 ми престой миомектомия ;) )
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #28 -: Септември 28, 2010, 17:04:46 pm »
 :D Здравейте и от мен!Аз съм прясно оперирана на 23 септември 2010г ми направиха диагностична лапароскопия при която е установена проходимост на тръбите и са ми махнали кистити от яйчниците защото имах поликистоза.Сега все още се възтановявам но док ми каза че след две седмици да почваме опитите.Дано успея че вече 11 години ходя по мъките!Успех на всички момичета! :bfp1: :bfp1: :bori_014: preggo
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2010, 19:15:43 pm »
Здравейте и от мен,
моята лапароскопия беше на 4.10.2010 г.,премахнали са ми леки сраствания.други проблеми не са открити.след 4 г. безуспешни опити и един куп изследвания,които са в норма се надявам чудото да се случи скоро. :balk_112: :balk_91: :balk_91:
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2010, 13:56:58 pm »
И аз съм с прясна лапаро на 1 ноември.Проходими тръби,изрязали са някакви сраствания от стари възпаления,което пречело на подвижността на тръбите и са ми понадупчили яйчниците заради гадната поликистоза.Чакам да ми дойде цикъла и се мятям.Така каза доктора.Дано скоро има резултат!Успех на всички!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2010, 13:23:55 pm »
лапарото ми  на 2август.прожодими траби и премажната поликистоза.на мен лекариа ми изписа 2 месеца противоза4ата4ни и след това ми каза да деистваме,за да ми се нормализира функциата на иаи4ниците.от 2,5години се опитваме да си направим бебе но без успеж.никои не пи6е за противоза4ата4ни след лапаро?
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2010, 21:00:21 pm »
На мен не ми изписа противозачатъчни.Миналата година ги пих около 4-5 месеца,резултат-изчезнаха кистите,обвивката на яйчниците се нормализира,но не успях да забременея и кистите се появиха пак.Затова и направихме лапарото.Само ме притеснява това надупчване на яйчниците.Мн.отрицателни отзиви прочетох,а дори не ми казаха,че ще ми го правят :?
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2013, 13:30:32 pm »
ZDR AZ PRAVIHAMI LAPARO NA 26.11.2012GD.PREDI DAMIQ NAPRAVQT SAM PILA SQKAKVI LEKARSTVA NO NITO EDO OT TQH NEMI POMOGNAHAI RE6IH DA SMENQ GENIKOLOJKATA I OTIDOH PRI DR.LEKARKA TQ MI KAZA 4E IMAM POLIKIZTOZA NA QI4NICITE I ME OPERIRAHA SLED OPERACIQTA TOVA CIKALA NEMI DOIDE 45 DNI NO TOVA BILO NORMALNO I POSLE MI DOIDE NA 08.01.2013GD I NA 12.1.2013MI CVAR6I CIKALA NO NIE SAS MAJAMI NESE PAZIN I SEGA TRQBVA6E DAMI DOIDE CIKALA NA 12.02.2013GD A NE DOIDE I SE PRITESNQVAM A LEKARKATA KAZA 4E 6TOM MIE DO6LO QNUARI VE4E NQMA DA IMAM PROBLEM SAS CIKALA TRQBVA DA E REDOVEN I SE MOLQ DANO  DA SAM BREMENA I MEINTERESUVA DALI SLED LAPAROTO MOJE DA ZABREMENE6 KAKAV E 6ANSA TOVA DA STANE ISTINALIE MOLQ OTGOVORETEMI KOLKOTO SE NOJE PO BARZO  :(


„Здравейте, аз правих лапаро на 26.11.2012г. Преди да ми я направят съм пила всякакви лекарства, но нито едно от тях не ми помогна и реших да сменя гинеколожката и отидох при друга лекарка. Тя ми каза че имам поликистоза и ме оперираха. След операцията това цикълът не ми дойде 45 дни, но това било нормално. И после ми дойде на 08.01.2013г. и на 12.01.2013 ми свърши цикъла. Но ние със мъжът ми не се пазим и сега трябваше да ми дойде цикълът на 12.02.2013г. а не дойде и се притеснявам. А лекарката каза, че щом ми е дошло януари вече няма да имам проблем с цикъла, трябва да е редовен. И се моля дано да съм бременна и ме интересува дали след лапарото може да забременееш. Какъв е шанса това да стане? Истина ли е моля отговорете ми колкото се може по-бързо!“

редактирано от модератор
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 14:46:41 pm от Pesheck »
*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2013, 16:27:29 pm »
Пламенче, много често след лапароскопия, ако не е имало проблем с тръбите се стига до забременяване.Защо ти е правена тази интервенция, като нямаш проблем с тръбите и какво е общото между ПКЯ и лапароскопията?

Моля те пиши на кирлица, или ползвай Кредор!

*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2013, 22:47:49 pm »
Направи си тест за по-сигурно!
Аз пък се чудя как след лапарото цикълът ти ще стане редовен. Или не съм разбрала нещо?  :ask:

Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2013, 12:17:24 pm »
здравейте имам един въпрос правиха ми лапароскопия заради поликистоза през ноември месец и след 45 дни цикъла ми дойде беше нормален 5 дни и трябваше тоя месец да ми дойде пак но уви не дойде а ние със моя мъж не се пазим имали шанс да сам забременяла   или просто е нормално да ми закъснее след такава операция моля отговорете ми много сам притеснена .   
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2013, 13:03:57 pm »
Направи си тест ,ако се съмняваш че си забременяла ,


Аз забременях спонтанно ,  един цикъл след оперативна лапароскопия на
( друг е въпроса, че не завърши успешно ) . Това беше първата ми бременност
след 10 години опити ,на самата лапароскопия ми беше отстранена лявата тръба поради хидросалпингс, който най вероятно е пречел на забременяването


Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2013, 17:34:08 pm »
направиха ми лапароскопия заради поликистоза и след 45 дни цикъла ми дойде това било нормално докато се въстанови кръвта след операцията е 45 дни и така ми дойде на 08.01.2013 и на 12.01.2013 цикъла свърши а ние със моя мъж не се пазим и тоя месец трябваше да ми дойде цикъла а той не дойде и така имам един въпрос дали може да сам бременна и се надявам да сам много искаме да имаме бебе имам някои признаци закусвам сутрин а него правя първо пия кафе а сега сам гладна като вълк имам стомашни болки като пред менструален цикъл а той не идва моля ви отговорете ми ако може по бързо.
*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2013, 17:45:19 pm »
Пламенче, пуснала си три еднакви поста на които са ти отговорили няколко момичета.Моля те, направи си труда да прочетеш отговорите.