0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Момичета, чувала съм че шанса за забременяване след лапароскопия е по-голям. Незнам доколко това е истина. Не говоря за случаите, когато проблема е ясен, а по-скоро за неизяснен стерилитет, но ще ми е интересно да науча всякакви случаи на спонтанно забременели след лапароскопия.
Благодаря предварително на всички, които се отзоват.

П.П. Моля модераторите, ако случайно има такава тема и аз не съм я открила да добавят въпроса ми към нея.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #1 -: Август 19, 2009, 18:32:02 pm »
Гардже, на мен ми бяха казали няколко месеца да се попазя след лапарото, но пък нали имаше бременност, може и за това да е било. След ЦС го знам от лекари със сигурност, защото се прочистват тръбите. Лапарото, ако е диагностично всъщност представлява само оглед - знам ли?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #2 -: Септември 11, 2009, 08:10:19 am »
ЕЕЕ ама защо никой не е писал в темата! А мен така ме вълнува. Направиха ми лапаро на 01.09.2009г. Едната тръба е прекъсната, дясната е изчистена от срастванията. Днес ми е третата хидротубация. На мен не са ми казвали, че трябва да се пазя след манипулацията. За мен също ще е мн интересно да знам има ли, след колко време, как  :D ...
Хайде момичета пишетеееее
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #3 -: Септември 11, 2009, 08:16:01 am »
Ооооооооооооооооооо ама и аз се включвам към групата на заинтересованите,нищо че не ми е неостановена причината,пак живо ме интересува  :lol:.
 Хайде момичета неможе да няма,вдъхнете малко кураж  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #4 -: Септември 11, 2009, 08:20:11 am »
В краен случай ще пиша аз когато ми се случи Хе хе.
Искра и аз бях с неустановена 3 ГОДИНИ. Накрая отидох при Стаменов и се оказа, че съм със запушени тръби! И това е след 3 години бягане по кабинети, хиляди пъти пускани хормони, цв. снимки, имунология, инсеминации и какво ли още не. В крайна сметка се оказа, че не са ми разчетени правилно изследванията.

Е вече съм с 1 тръбичка в добро състояние. Лекарите са са обзаложили до кога ще забременея. Всички твърдят, че до края на годината нещата ще се получат. ОПТИМИСТИ!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #5 -: Септември 11, 2009, 20:50:47 pm »
Здравейте на мен ми правиха лапароскопиа април 2009 поради поликистоза,и двете тръби са проходими но ми казаха 5-6 месеца да се пазим
и този месец съм на преглед надявам се всичко да е ОК и да почваме опитите.

Стискайте ми палци.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #6 -: Септември 15, 2009, 09:03:20 am »
хайде, гледам, че няма отговор на въпроса със забременяването след лапаро, та да го дам аз :)
лапарото ми беше на 10 юни 2008. резултат - отстранени сраствания, получени в следствие на инфекция, която е излекувана. пазили сме се 1 цикъл. 1-та бременност настъпи през януари 2009 /за съжаление - неуспешна/, 2-рата - през април 2009 /и тя неуспешна/. за да не ви плаша, неуспешните ми бременности нямат нищо общо с лапароскопията ;)
пожелавам ви, скоро да се похвалите с резултат след лапарото
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #7 -: Септември 15, 2009, 09:41:33 am »
Айде аз да се включа с хубава новина! Лапароскопия на 01.07.2008, последвала бременност - 08.08.2008, както се вижда от подписа ми - успешна :D. При мен беше оперативна - премахната дермоидна киста заедно с единия яйчник /за съжаление/, непроходими тръби :ask:, които според мен са си били проходими, просто явно по някакъв начин кистата е пречела на контрастното вещество да мине през тръбите, знам ли..Та незнам има ли, няма ли връзка с лапароскопията, или си е Божа работа, имайки предвид обстоятелствата, но след 1,5 години опити забременях спонтанно и сега се радвам на една малка принцеса!
Илейни, ти както си с една идеална тръба, ако и яйчниците са ти ок значи имаш много голям шанс за скорошно забременяване по естествен път. Желая ти го от сърце, както и на всички момичета във форума!!!
*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #8 -: Септември 15, 2009, 10:15:50 am »
Моята приятелка след две години опити , забременя месец след направена лапароскопия,но нейната си беще диагностична ,не знам до колко е повлияло...но е факт :wink:А з също съм чувла след цветна снимка и лапаро имало по-голям шанс ...Но явно си е наистина  божа работа
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #9 -: Септември 15, 2009, 12:03:20 pm »
Момичета, чувала съм че шанса за забременяване след лапароскопия е по-голям. Незнам доколко това е истина. Не говоря за случаите, когато проблема е ясен, а по-скоро за неизяснен стерилитет, но ще ми е интересно да науча всякакви случаи на спонтанно забременели след лапароскопия.
Благодаря предварително на всички, които се отзоват.

П.П. Моля модераторите, ако случайно има такава тема и аз не съм я открила да добавят въпроса ми към нея.

а какво е правено при лапароскопията?
ако е оперативна е възможно да се получи забременяване поради отстранени проблеми/например кисти, сраствания и т.н/
ако е диагностична, доколкото знам както при цветната снимка се пуска контрастно вещество, което може да има същия терапевтичен ефект, дори по-добър, защото незнам при лапароскопия да се наблюдава спазъм на тръбите, какъвто е възможен при цветната снимка.
другото, което се сещам е психологическия момент- според мен е възможно човек да се успокои след такава процедура и да се получи...особено при неизяснен стерилитет
това разбира са си мои разсъждения, които не се базират на кой знае какви медицински познания в областта...


*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #10 -: Септември 18, 2009, 08:30:41 am »
Благодаря Нуну и ние на това се надяваме. Очаквам следващ цикъл на 22.09. освен ако няма някакво изменение след лапарото.
Учуди ме това, което пише Мелина, че трябвало да се пазят 5-6 месеца.
На мен ми казаха, че не е проблем и веднага да "запрятаме ръкави".
Даже ме убеждаваха, че през първите месеци вероятността е по-голяма.
И така, мъжо ми ме пита всеки ден "Боли ли те коремчето, гада ли ти се, да отидем да вземем едно тестче за бременност?"  :D Умира от нетърпение. хе хе. Имам чувството, че е по-нетърпелив от мен  :D
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #11 -: Септември 18, 2009, 14:59:35 pm »
джиджи , помня че ти правиха лапароскопия в началото на 2009г. (извини ме ако греша), а както виждам след това си забременяла. Би ли споделила дали съм права, че след лапароскопия си забременяла .. Извинявай, ако не ти се пише за това. Просто ми се ще да събера повече мнения от забременели след лапароскопия, дори да има отстраняване на проблем е окуражаващо за чакащите тази манипулация.
 Благодаря ти предварително.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Ionique35

Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия
« Отговор #12 -: Септември 23, 2009, 10:33:21 am »
BTW има някакъв бъг във форума, защото при пращане на отговор по тази тема се появява това съобщение:
   Цитат:
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #13 -: Септември 23, 2009, 11:05:03 am »
джиджи , помня че ти правиха лапароскопия в началото на 2009г. (извини ме ако греша), а както виждам след това си забременяла. Би ли споделила дали съм права, че след лапароскопия си забременяла .. Извинявай, ако не ти се пише за това. Просто ми се ще да събера повече мнения от забременели след лапароскопия, дори да има отстраняване на проблем е окуражаващо за чакащите тази манипулация.
 Благодаря ти предварително.

да, лапароскопията ми беше февруари 2009. моята беше поради извънматочна бременност. доктора каза да се пазим месец, но после се оказа, че имам микоплазма, която трябваше да лекувам. три месеца след операцията една стара позната, която се оказа, че също е преживяла извънматочна, ме убеди, че трябва да си направя задължително цветна снимка-3 месеца след операцията, за да се отстранят евентуални сраствания от лапароскопията, а и нали цветната снимка имала един вид терапевтичен ефект./нейният лекар я посъветвал така, и и казал, че не се ли получи след това по естествен начин, трябва задължително да правят инсеминация/ аз много се притесних тогава, защото доктора който ме оперира не ми беше обяснил нищо подобно. започна отново едно ровене в нета за инфо, консултация с още двама лекари, които ме разубедиха да правя цветна снимка. въпреки всичко на своя глава, реших, че ще правя, защото много ме беше страх от повторна извънматочна. други неща обаче се случиха междувременно и неможах да я направя "в срок". накрая ми писна и реших да рискувам, все пак знаех, че по време на лапароскопията са ми вкарвали контрастно вещество и се успокоявах, че може и да "замести" цветната снимка :) сега се радвам, че реших така. получи се от първия път и слава богу за сега всичко е наред. надявам се и при теб да се получи. стискам палци


п.с: немога със сигурност да твърдя, че благодарение на лапароскопията успях да забременея, но въпреки проблемната дясна тръба/в която беше извънматочната/ яйцеклетката и този път е била отделена от десния ми яйчник и е много вероятно да е преминала по въпросната тръба.


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #14 -: Септември 23, 2009, 15:15:32 pm »
Цитат
три месеца след операцията една стара позната, която се оказа, че също е преживяла извънматочна, ме убеди, че трябва да си направя задължително цветна снимка-3 месеца след операцията, за да се отстранят евентуални сраствания от лапароскопията, а и нали цветната снимка имала един вид терапевтичен ефект./нейният лекар я посъветвал така, и и казал, че не се ли получи след това по естествен начин, трябва задължително да правят инсеминация/
Джиджи, имам съмнения, че познатата ти не е разбрала точно или не ти е обяснила точно. Доколкото знам, след извънматочна е необходимо да се направи ЦС 3 месеца след отстраняването на извънматочната !!! А не 3 месеца след каква да е Лапароскопия. И аз съм чувала, че по време на отстраняване на извънматочна бременност, лекарите се опитват да "пооправят" пораженията на тръбите и с тази цел , 3 месеца по-късно една ЦС би могла да спомогне да не се срастнат отново... аз така съм чувала. Много се радвам за твоят успех ! Успешна до края !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #15 -: Септември 23, 2009, 15:30:56 pm »
Джиджи, имам съмнения, че познатата ти не е разбрала точно или не ти е обяснила точно. Доколкото знам, след извънматочна е необходимо да се направи ЦС 3 месеца след отстраняването на извънматочната !!! А не 3 месеца след каква да е Лапароскопия. И аз съм чувала, че по време на отстраняване на извънматочна бременност, лекарите се опитват да "пооправят" пораженията на тръбите и с тази цел , 3 месеца по-късно една ЦС би могла да спомогне да не се срастнат отново... аз така съм чувала. Много се радвам за твоят успех ! Успешна до края !

да, точно така. може би аз не обясних правилно. след извънматочна трябвало да се направи ЦС. факт е обаче, че аз не направих, а се получи. единственото ми обяснение за мен самата е, че може би това контрастно вещество, което са ми вляли по време на операцията е поотпушило евентуално някакви леки запушвания. знам ли. това са си мои разсъждения някакви :)


*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #16 -: Октомври 12, 2009, 13:29:27 pm »
Лапаро заради поликистоза на 16.03.2009. Към момента резултата е редовна овулация и съответно цикъл. Бременност засега няма.
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2009, 19:04:05 pm »
Ох, дано да  е вярно....  :)
Миналата седмица ми беше лапарото, доктора каза, че няма за кога да чакаме, веднага щом се почувствам добре да започваме с опитите  :crossfingers:

*
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #18 -: Януари 03, 2010, 17:32:54 pm »
Здравейте виждам че отдавна не е писано тук!
И на мен ми предстои лапаро и ще следя темата интересна е !
А също ще споделя как е минало и какво е препоръчал док !
И дай Боже скорошна бременност след това!
Успех на всички !
[/url]
Re: Има ли спонтанно забременели след Лапароскопия ?
« Отговор #19 -: Януари 04, 2010, 09:52:18 am »
Моя приятелка забременя в цикъла след диагностична лапароскопия, след около 2 години стерилитет.