0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Високи нива на левкоцити
« -: Август 17, 2009, 23:07:30 pm »
 Здравейте момичета, прегледах няколко страници от форума, но не можах да открия нищо по тази тема, а ми е доста неясно.
 При нас (считайте при мъжът ми :wink:) има доста високи стойности на левкоцити, това се установява сега (поне аз го установявам), след два опита инвитро. Мисълта ми е следната, до колко те могат да повлияят на качеството на ембрионите (в смисъл такъв има ли смисъл да се прави инвитро при високи стойности на левкоцити или е малко загуба на време или пък не пречат на нищо)и дали има връзка между НК-клетките и левкоцитите.
 Някой ако знае нещо да пише, моля!!! Сондирах мнения на лекари, но все още ми е доста мътно... и в края на краищата не може да ми се избистри  :ask: :ask:
 

 
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #1 -: Август 18, 2009, 18:42:53 pm »
Да,има връзка между левкоцитите и НК клетките.Всъщност НК клетките са вид левкоцити.Но това е лошо ако е при жената,т.к. ембриона е създаден от два различни вида клетки - твоите и тези на мъжът ти.В случай на завишени НК клетки,бащините клетки на ембриона се разпознават като "враждебни/чужди" и левкоцитите(НК клетките) го унищожават.Това е,просто казано....
До колкото разбирам ти питаш за завишени левкоцити във еякулата на съпругът ти.Това сочи за някаква инфекция....но не е задължително.Това не е проблема за неуспешното(така подразбирам) ин витро.Би могло да се отрази на качеството на СГ,но не и на успеха на ин витро.Все пак левкоцитите са бели кръвни телца и се намират в яекулата,който преди ин витро процедура се центрофугира и "почиства".
Можеш да бъдеш спокойна :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #2 -: Август 18, 2009, 22:44:41 pm »
Би могло да се отрази на качеството на СГ
Първо да благодаря за отговора!!! Явно тези левкоцити не са страшни толкова!
Ама аз продължавам да питам  :oops:, какво е "СГ"? И друго, предполагаме,че да речем тези левкоцити са завишени от инфекция, то задължително/много силно вероятно/ ли е и партньорката да с завишени НК клетки? Защото ми се струва логично, а май не е точно така!!
*
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #3 -: Август 19, 2009, 12:58:48 pm »
Левкоцитите мога да бъдат завишени поради инфекция или при наличие на варикоцеле. Както ти е казала Фибо, нямат отношение към проблемите с оплождането, освен, че могат да влошат спермограмата.
Аз лично не съм чувала за връзка между левкоцити в еякулата и НК клетки при жената.
ПП СГ означава спермограма. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #4 -: Август 19, 2009, 13:43:32 pm »
Няма абсолютно никаква връзка м/у завишени левкоцити при мъжът и НК клетки при жената :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #5 -: Август 19, 2009, 17:46:02 pm »
  Мерси момичета!!!
На кои показатели на спермограмата могат да повлияят тия левкоцити?? Или да спра да си бия "китарата", защото според мен, на подвижността не пречат, но реално може би влияят на качеството на самия сперматозоид, в смисъл да е увреден (не знам не съм сигурна) и да не може да се получи качествен ембрион, това при естественно забременяване, предполагам е малко възможно да се случи, но при ИКСИ- ми се струва доста вероятно! Ние сега не можем да разберем от какво са завишени, микробиологията е "чиста", последното предположение е да са завишени от зъби, ама...не знам!
Помагайте с предложения и инфо, че се оплетох като патка, даже като две патки :D
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #6 -: Август 19, 2009, 18:41:09 pm »
А за варикоцеле гледани ли сте?
Понеже ние също сме със мъжки фактор и също със наличие на левкоцити в еякулата,според нашия доктор цитирам " лош сперматозоид не може да оплоди яйцеклетка" Казано в смисъл,при инвитро където оплождането е близко до естественото т.е. най-добрият печели :) При ИКСИ естествено шанса за грешка е леко завишен т.к. липсва естествения подбор на природата,а сперматозоидът се избира от ембриолога който под микроскоп извършва оглед на плувчето и по неговите външни фактори преценява дали "става".Но и тук левкоцитите нямат нищо общо,при инвитро и ИКСИ сперматозоидите се центофугират т.е. остават най-добрите....другите просто  не се ползват.Ако "лош" сперматозоид е оплодил яйцето то просто спира да се дели още в началото или не се дели изобщо.
Стига си блъска главицата в стената,не е това отговора който търсиш...понякога просто няма отговор....за съжаление :( :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #7 -: Август 19, 2009, 21:10:13 pm »
fibo, а според теб има ли нещо вярно в това, че при наличието на левкоците в материала, при центофугирането те могат да увредят хубавите сперматозоиди? (вече не помня къде го бях чела/чула това)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #8 -: Август 19, 2009, 23:14:16 pm »
fibo, а според теб има ли нещо вярно в това, че при наличието на левкоците в материала, при центофугирането те могат да увредят хубавите сперматозоиди? (вече не помня къде го бях чела/чула това)
Не зная,Лили,не съм чувала такова нещо.... :?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #9 -: Август 24, 2009, 07:30:23 am »
 Пак едно голямо МЕРСИ за търпението на fibo, да отговаря на моите безкрайни въпроси:)
 За вариоциколе, не можах да разбера, какво е казал уролога на мъжо, пак ще го разпитвам. Ама и да има и да няма, моят няма да се подложи на операция, така че ако е от това, ще трябва да си я караме така. Уролога казал, че с такива високи стойности на левкоцити изобщо не виждал смисъл да се прави ИКСИ, но най вероятно не е толкова запознат със самата процедура, защото и док от клиниката, каза че не пречат. Лошото е че мъжът ми сега не иска да правим нов опит, защото е говорил с уролога и сега ще видим как ще го убеждавам... :(, защото времето лети а ние не ставаме по-млади.
*
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #10 -: Август 24, 2009, 11:27:47 am »
Мъжът ти май има нужда от бой. :D
Хем не иска нов опит, хем няма да се оперира, хем урологът казва, че няма проблем.
Борбата за бебе е обща и зависи от желанието на двама души.
Поговорете, помислете и решете.
Късмет.
ПП Отидете за второ мнение при уролог-андролог.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #11 -: Август 24, 2009, 15:21:51 pm »
Съгласна съм със Уайтчето :D Мъжът ти здраво трябва да се ступа,най-малко да се приземи обратно на земята :? Явно му е толкоз криво на самия себе си,че се отказва без бой!Правилно,борбата е обща и ако иска дете ще се оперира кат стой та гледай...на тебе лесно ли ти беше да те хакат с хормони и всичкия емоционален и физически стрес... 8O Амааа,като искаш бебе трайш и се бориш...
Какво значи - наяма да се оперира,не ще второ ИКСИ,уролога казал,че с тез левкоцити не става за ИКСИ...(особено последното ме избива на такъв смях и яд,че некомпетенти доктори говорят празни приказки и то наизуст)
Ние със завишени левкоцити имахме 11 оплодени ембриона!И то при ИНВИТРО,не ИКСИ!
А след неуспешния опит,забременнях спонтанно и сега съм в 9та седмица(Благодаря ти Боже)
Така че,надежда има,мъжът ти просто НЕ трябва да се предава!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #12 -: Август 28, 2009, 21:19:36 pm »
 Поздрави Fibo (за забременяването), явно че си стават и чудеса. 
А ние... и ние ще работим за бебок :D
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2010, 22:11:26 pm »
Да не пускам нова тема ще питам тук  :)
 Доки каза че в еякулата, който замразиха на мъжа ми, са открити левкоцити, незнам колко са, но дали е проблем за инсе-то, което мислим да правим??? Четох в тази тема, че това показвало наличие на инфекция и за инвитрото и иксето не е проблем, а за инсе какво ще кажете?? Доки много уклончиво каза че не е проблем, ама ако нестанело и следващата СГ е с такъв резултат да минем на инвитро на ЕЦ.
Отделно сме с 20% подвижност..?!
И сега просто се чудя има ли смисъл от инсе, какво мислите вие момичета??  :oops: :?

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2010, 22:38:51 pm »
Наде,аз лично от това което съм чела и питала,не е проблем.Виж подвижността е кофти...но за инсе и това не е кой знае колко важно,все пак се центрофугират и се взимат най-добрите :)Просто успеваемостта на инсето е малка,но ние сме били свидетели на много по-невероятни неща,нали :wink: Спомни си за нас :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2010, 22:44:16 pm »
Еякулатът се обработва и се замразяват само сперматозоиди, без левкоцити.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Високи нива на левкоцити
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2010, 08:54:03 am »
Благодаря ви, Мели и Фибо, разясни ми се и се успокоих  :flower: :flower: :flower: