0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Neupogen
« -: Август 15, 2009, 16:47:10 pm »
Има ли момичета приемали този препарат по време на бременност? Как сте се чувствали и какъв беше ефекта от него? Колко време сте го прилагали?
*
Re: Neupogen
« Отговор #1 -: Август 16, 2009, 10:46:31 am »
Аз си правих инжекции Неупоген. Изписва се май при няколко загуби на бременността в ранен етап.
При мен имаше една такава, но д-р Стаменов го препоръча.
Прави се подкожно в корема всеки ден.
Стимулира производството на левкоцити и по-специално един от видовете левкоцити. Този вид левкоцити има отношение към формирането и закрепването на плодния сак (не знам как точно обаче действат).
Трябва да си правиш всяка седмица пълна кръвна картина - защото все пак левкоцитите не бива да растат твърде много. При мен ги поддържахме на около 20-22 (млн, мисля) при норма до 10-11.
Иначе странични ефекти при мен е нямало. В листовката най-често описваните странични ефекти са болки в костите.
Аз го спрях в 11 г.с., защото при мен по принцип е нисък броя на еритроцитите и д-р Персенска каза, че и Неупогенът влияе на това.
Re: Neupogen
« Отговор #2 -: Август 16, 2009, 15:18:17 pm »
А имала ли си и вливане на имуновенин по време на поставянето на неупогена?
*
Re: Neupogen
« Отговор #3 -: Август 16, 2009, 17:20:57 pm »
Преди трансфера ми вливаха Имуновенин.
Сега, след положителния тест - вече 2 пъти Киовиг (той е някакъв аналог на Имуновенина).
При мен има леко повишени NKT клетки - 12% при норма до 10%. Странното е, че това количество не се влияе от вливанията - първото ми изследване беше през ноември 2008, последното - преди 10 дни.
И все са толкова.
Но за да ми изпишат Неупоген, ми правиха пълна кръвна картина, за да видят левкоцитите. (Те бяха в норма и имунолозите не препоръчаха Неупоген, но д-р Стаменов ми каза да си реша.)
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Neupogen
« Отговор #4 -: Август 16, 2009, 17:34:42 pm »
Това което мога да кажа не е от личен опит.Но едно от момичетата с които контактувам си биеше Неопоген.Нямаше никакви странични ефекти,но това и беше 6 инвитро и е убедена че и е помогнал-сега е в почти в 6 месец.Мисля при следващия опит да питам Док,защото и аз съм на същия хал.
Re: Neupogen
« Отговор #5 -: Юли 08, 2010, 19:52:33 pm »
Грешка направих и затова изтрих поста.
Re: Neupogen
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2010, 20:54:41 pm »
Privet! Na men mi triabva Neupogen, nemoga da nameria v aptekite.Ot Plovdiv sam. Ot klinikata na d-r Stamenov mi dadoha samo edna ihjektsia, a sega toi kaza da go prodalja.Niakoi znae li otkude drugade osven ot klinikata moga da nameria? Ili puk na niakoi da mu e ostanal?!
Re: Neupogen
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2010, 21:46:01 pm »
Privet! Na men mi triabva Neupogen, nemoga da nameria v aptekite.Ot Plovdiv sam. Ot klinikata na d-r Stamenov mi dadoha samo edna ihjektsia, a sega toi kaza da go prodalja.Niakoi znae li otkude drugade osven ot klinikata moga da nameria? Ili puk na niakoi da mu e ostanal?!
Помоли да си купиш от клиниката,не може да нямат.
Спомням си какъв ужас изживях да търся прегнил в цяла Варна "малко бременна" преди две години, а то нямало.
Помоли да си купиш от клиниката,не си причинявай този стрес да търсиш лекарство, което явно е дефицитно.
Успех!


*
Re: Neupogen
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2010, 14:32:15 pm »
Privet! Na men mi triabva Neupogen, nemoga da nameria v aptekite.Ot Plovdiv sam. Ot klinikata na d-r Stamenov mi dadoha samo edna ihjektsia, a sega toi kaza da go prodalja.Niakoi znae li otkude drugade osven ot klinikata moga da nameria? Ili puk na niakoi da mu e ostanal?!

Здравей, незнам за друго място, от където можеш да се снабдиш, но в аптеките няма да стане, просто го няма  :?. Аз си го купувах всяка седмица от клиниката след представяне на ПКК на докторите, тогава ми казваха дали да продължим. Свързах се и с вносителите, не е по-евтино (разликата е около 5 лева) и  става много по-бавно и сложно, пък и пак е в София  :) Не ти предлагам остана ми половин ижекция, която няма да ползвам, защото вече съм я ползвала и няма как с тази игла друг да довърши, единствено ако на някой му е останала цяла инжекция.
Успех ти пожелавам  :hug2:

Re: Neupogen
« Отговор #9 -: Декември 08, 2010, 19:45:15 pm »
Записвам се в темата ,мисля да питам док за това лекарство
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Neupogen
« Отговор #10 -: Декември 09, 2010, 07:39:07 am »
Какво искаш да го питаш?
Re: Neupogen
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2014, 09:54:11 am »
И тук да попитам - някой да е имал нежелани реакции след инжекция Неупоген?
Re: Neupogen
« Отговор #12 -: Февруари 28, 2014, 10:00:16 am »
аз нямах странични реакции от неопогена; при мен го изписаха след установяване на сакче(в началото  го биех през 2 дни, а после през ден), но на други знам че им го изписват още след започване на стимулацията
Re: Neupogen
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2014, 10:04:32 am »
Мерси, Кремче!
Някой друг да е бил на неупоген?
*
Re: Neupogen
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2014, 14:12:13 pm »
И аз съм била 2 пъти до сега, през ден. Не съм имала странични ефекти.


Re: Neupogen
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2014, 14:23:47 pm »
И аз съм била няколко пъти, но единствения страничен ефект, който имах е при един опитите, като същият гж биех през ден. В един момент урината ми промени цвят. Споделих с д-р Персенска и го спрях. Но говоря за бодене от 2 инжекции/не деления/. Сега след + теста д-р Стаменов ми го изписа и бих отново две инжекции, но нямах предходния ефект.
Консултирай се ако не с лекар, то поне с някоя от акушерките ако болките в китките са така нетърпими и продължават.
Re: Neupogen
« Отговор #16 -: Март 01, 2014, 00:29:38 am »
Слагала съм го при 4 от опитите. В някои от случаите след полож. тест в други и по време на стимулация или след трансфер.
Първият път беше при бременност, всеки ден по 1 деление и ми следяха кръвната картина - бели кр. телца най-вече, ежеседмично. Започнах го след положителния тест. Достигнах левкоцити 38 при горна реф. граница 10. Не беше много добре. Доста се стреснаха имунолозите. Не съм забелязвала някакви болки или промени. Тази бременност завърши с мисед в 10г.с. Подозирам връзка, защото следващите пъти  слагах по 1 деление с почивка от 2 или 3 дни.
Вторият път беше по време на стим. и продължих след трансфер - отрицателен тест. Не помня на схемата.
Третият път започнах при установяване на плоден сак и го спрях в 13 г.с. Бременността завърши отново неуспешно, но по съвсем други причини и в много по- късен етап. Слагах по 1 деление, 3 дена почивах и на четвъртия слагах пак.
Четвърти път - започнах след трансфер по 1 деление с 2 дена почивка. Биохимична бр.
Може би има връзка дозата, схемата и началото на терапията.
Re: Neupogen
« Отговор #17 -: Март 01, 2014, 07:27:34 am »
Четвърти път - започнах след трансфер по 1 деление с 2 дена почивка. Биохимична бр.
Може би има връзка дозата, схемата и началото на терапията.

Мерси, Теди! На тази схема съм и аз в момента.
(тази нощ нямах болки, с нетърпение чакам нощта след второто слагане на 1 деление от инжекцията)