0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в коя Г.С. се прави 3D и 4D ехография?
« -: Август 10, 2009, 12:01:18 pm »
Здравейте, от известно време ме мъчи въпросът в коя седмица се правят 3д и 4 д изследванията и къде във София. Сега съм в 14г.с. а чак след 2 седмици съм на женска консултация за да попитам. Моля ви ако някой има по-подробна информация да ми каже. А също се чудя че не ми правиха биохимичен скрининг а изследването за даун ми беше само на ехограф. Какво ще кажете и по този въпрос?
Re: в коя Г.С. се прави 3D и 4D ехография?
« Отговор #1 -: Август 10, 2009, 13:22:18 pm »
Не съм много сигурна но мисля ,че и в момента можеш да направиш  фетална морфология.По принцип на мен в препоръката  от биохимичният скрининг пишеше ФМ м-у 18-22 ра г.с.След това към 28-30 г.с.
Мисля ,че 80%от гинеколозите пропускат да препоръчат биохимичният скрининг което според мен е грешка.Най лошото е обаче когато ги попиташ за такъв а те ти отговарят ,че не е необходимо и няма риск,че това са глупости и т.н. :balk_88:
*

    Aubergine

Re: в коя Г.С. се прави 3D и 4D ехография?
« Отговор #2 -: Август 10, 2009, 13:49:58 pm »
Ако според ехографското изследване няма данни за Даун не е необходим БХС.
Т.е. ако  нухалната транслуценция е в граници - за чий дявол е тоя биохимичен скриниг, със своята вероятно-възможна евентуалност.

Най-сигурното изследване си остава амниоцентезата, така или иначе.
*
Re: в коя Г.С. се прави 3D и 4D ехография?
« Отговор #3 -: Август 10, 2009, 15:19:48 pm »
Ако според ехографското изследване няма данни за Даун не е необходим БХС.
Т.е. ако  нухалната транслуценция е в граници - за чий дявол е тоя биохимичен скриниг, със своята вероятно-възможна евентуалност.

Най-сигурното изследване си остава амниоцентезата, така или иначе.

 :good_post:
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки