0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #60 -: Август 15, 2009, 21:13:09 pm »
Мидж,много ще се радвам да се засечем :wink:
Елфи,благодаря ти за инфото относно ваксината-бях се шашнала :)
Тези стафилококи проявяват ли се по някакъв начин,щото и ние сме родом от Тината :D

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #61 -: Август 15, 2009, 21:29:27 pm »
Благодаря момичета!След малко започваме да се къпем и после масажче!Постоянно ни се мени часа на къпане.Като излезем на разходка и не ни се прибира.Лека вечер!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #62 -: Август 15, 2009, 22:52:22 pm »
Цитат
Мили момичета, весел уикенд ви пожелавам и успешна следваща седмица...
И последващите бля-бля колко е хубава яслата на детето ми в чужбина, пък вий в бг си се оплаквайте колкото си искате.
Въпреки фукнята ти, предполагам , че става въпрос за частна, а не за държавна чужбинска ясла. Дори в по-добрите детски клубове в София пак има играчки на реномирани марки. И частни ясли и детски градини има добри с това, което описваш, но разликата със западния живот е, че тук трябва да работим само и едиствено за месечната такса за ясла / градина и да се лишим от всичко останало.  Докато с тамошна заплата /западната, европейската от порядъка на 2000-3000 евро/ ,  може да си позволиш съвсем нормален средностатистически живот. Дай ми ти на мен чист и гарантиран доход 4 бона месечно,  и аз ще ти напиша каква ясла посещава детето ми.
Така че, ако обичаш, не се фукай.
Благодаря момичета!След малко започваме да се къпем и после масажче!Постоянно ни се мени часа на къпане.Като излезем на разходка и не ни се прибира.Лека вечер!
Ми според мен това е грешка - детето трябва да има установен режим на  бодърстване и спане. Това, че на майка му не й се прибира, може да е отделен въпрос.
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #63 -: Август 15, 2009, 23:40:07 pm »
Лейди ,когато сме навън  детето е спокойно,харесват му разходките.А оносно режима аз не отглеждам войник в казарма все пак за мен най- важно е детенцето ми да се чувства добре.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #64 -: Август 16, 2009, 00:52:10 am »
midge, изследвате назален секрет както при детето, микробиология и АБ ако се налага.

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #65 -: Август 16, 2009, 12:11:53 pm »
Лейди, ти проблем със себе си, с общуването си с хората или с живота като цяло имаш?! Никога за нищо материално не съм се "хвалила" тук! Но щом така се разчита радостта на една майка от първото учебно заведение на дедето и, то, нека това бъде официалната ми първа "фукня"! Ти обаче можеш да продължиш да си споделяш колко пари даваш за играчките на детето си и да си груба с останалите, колкото си искаш! Щом това те радва, кои сме ние да ти пречим!!!

Тук всеки първи се е хвалил и изхвърлял абсолютно драматично и с юнашки гърди напред за абсолютно всичко, каквото се сетиш - от екскурзии в чужбина до не знам какво си! Но щом точно моето описание ви дразни, да го изтрият модераторите!

Но понякога е нужно да преодолеем хроничното си пролетарско  раздразнение от всичко и от всеки и просто да се опитаме да преглътнем чуждата радост и "хвалба"!

Наистина спокоен ден ви пожелавам!

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #66 -: Август 16, 2009, 13:48:17 pm »
Тези стафилококи проявяват ли се по някакъв начин,щото и ние сме родом от Тината :D
И ние :(
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #67 -: Август 16, 2009, 13:50:56 pm »
Тези стафилококи проявяват ли се по някакъв начин,щото и ние сме родом от Тината :D
И ние :(

Постоянно запушено носле, по-твърди сополи.
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #68 -: Август 16, 2009, 15:02:07 pm »
Дива роза, колко струва това красиво преживяване на Емма за седмица?  Наскоро говорих с мама от Англия, че яслата на детето и до 2.5 години струва 165 лири стерлинги на седмица.  Направих си проста аритметика, ако тук струва дори 1/3 от това, ако има кой да си го позволи и тук могат да се осигурят същите прекрасни услови.  Така че, не е май скъпо, ами са ни ниски пенсиите просто :)

Много се радвам за вас - сигурна съм, че Емма ще е шастлива.  За себе си зная, че и държавната Бг ясла е добра за дъщеря ми - да е наравно с всички и да не се чувства по-специална.  Ако ни беше друг стандарта като цяло в страната, много бих се радвала да е като вашето изживяването и.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #69 -: Август 16, 2009, 15:45:14 pm »
Дива роза, колко струва това красиво преживяване на Емма за седмица?  Наскоро говорих с мама от Англия, че яслата на детето и до 2.5 години струва 165 лири стерлинги на седмица.  Направих си проста аритметика, ако тук струва дори 1/3 от това, ако има кой да си го позволи и тук могат да се осигурят същите прекрасни услови.  Така че, не е май скъпо, ами са ни ниски пенсиите просто :)

За себе си зная, че и държавната Бг ясла е добра за дъщеря ми - да е наравно с всички и да не се чувства по-специална. 

Принцеско, аз пък познавайки директорката на вашата ясла започвам да се замислям,
дали да не се преселим на Юг и да си спестя Софийската олелия с яслите и детските!
Където не сме приети и ме чака зима, мама мия!

А е хубаво да знаем как се случват нещата в странство,
където също не е лесно да си запише човек детето.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #70 -: Август 16, 2009, 15:57:34 pm »
Мише, аз не че нещо, ама и бебе много сладко се гледа на юг.  Има си места за разхождане, всичко е близо, яслата - ясла, а и баба ще си имаш за отмяна.  Има за какво да помислите :).  Хем и Миташа и Дарси ще са партньори в яслените представления  :dance2:.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #71 -: Август 16, 2009, 16:00:40 pm »
Роузи, много се радвам за теб и малката.  :bighug: Изключително комфортно се чувства майката, когато има такова спокойствие, поне в това отношение. Да се надяваме, че един ден у нас дори и държавните детски заведения ще предлагат тези хубавини.

Аз последно време съм намалила участието във форума, а от утре започвам работа /след почти 2,5 години отсъствие/ и може би ще зачезна съвсем - затова ви пожелавам на всички много здраве, на вас и дечицата ви, семействата ви и много спокойствие!
Прегръдки!

 
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #72 -: Август 16, 2009, 17:47:24 pm »
Рози, честити трепети.

Алекс от вчера е християнче. Мина и нашето така чакано кръщене. Зори, аз подарих на нашите кумове кафемашина. Не че е задължително, просто аз така прецених.
Сега ни предстои първия рожден ден другия месец.
Ей кога мина това време.

Честит имен ден на всички именници от вчера. Да сте живи и здрави, много късмет в живота.
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #73 -: Август 16, 2009, 18:28:54 pm »
Ще уточня някои неща, но не защото съм длъжна да се обяснявам, а защото уважавам аудиторията и не ми е все едно как се приемат думите ми, макар че, по принцип, всеки е свободен да ги интерпретира, както си иска, над това контрол не е възможно да имам, нито пък имам желание да го правя.

Разбирам обаче колко е изкушаващо вместо да проявиш елементарна чувствителност и интерес към чуждото изказване, да категоризираш и назоваваш неща, за които нямаш никаква реална представа в повечето случаи. Всички понякога го правим, повече или по-малко. Но пък си носим и последствията.

За прословутата чужбина. Разбирам, че някои все още наивно продължават да я свързват с лесен живот и пари бол под път и над път. Така мислят и някои от уж най-добрите ми познати в БГ, че сме се уредили тук (т.е. представят си, че вуйчо ми, леля ми  и други роднини са звъннали на некои свои влиятелни познати тук и са казали некоя добра дума за "нашето момиче") и т.н. и вече не са ми "най-добри" познати, защото е ясно какви чувства ги движат.
 
Границите обаче са отворени повече от всякога, те напрово си зеят и всеки, който има куража и мечти, които мисли, че ще намери навън, е готов да ги прекрачи прословутите граници. Всеки си избира. Въпросният стандарт обаче не се получава веднага, а постепенно и обикновено е резултат от къртовски усилия и труд. Това е все едно да се родиш в по-късна възраст отново, но в друга държава, където я няма мамата да ти бърше дупето и сълзите, когато е трудно. А е трудно понякога много, и то най-вече в психически и емоционален план,а при някои и в материален. Трябва да си десетократно по-нахъсан и работлив от местните, за да пробиеш в същата сфера, в която си бил в родината си. Но на чужд гръб и хиляда тояги са малко, нали? Всеки вижда плодовете, но не и какво ти е струвало въобще да изплевиш бурените, да разкопаеш градината, да намериш вода отнякде, да посееш семенца, които да се окаже, че са точно за плодното дръвче, което си искал, и да си изчакаш чакането до цъфтенето и даването на плод. Много дълъг и трънлив път. Мнозина се отказват. Аз лично никога не се отказвам и не се оплаквам, а приемам всичко като предизвикателство. И съм благодарна всеки Божи ден за силите, които Бог ми дава, за да се справяме!
И въобще за чужбината, който има илюзии, е добре да отиде и да опита. Пожелавам му успех.

За яслите. Идея нямам кое точно породи раздразнението?! Дали щеше да е добре да бях казала, че вратите са отворени постоянно, а не, че има камери, което само по себе си не знам откога минава за лукс?! Дали трябваше да кажа, че децата гладуват и им носят вода чак от  кладенеца?! Това пък пак щеше да е подозрително, защото нямаше да звучи реалистично.

Иначе, за тях се чака много и обикновено струват доста, като все пак зависи и къде живееш. Е, как да не се радвам, че най-после и за мен се очертава отмяна и че ще се грижат добре за детето, това, което всяка майка иска?! Откакто се е родила Емма, се грижа абсолютно сама за нея - ден и нощ (няма на кого да я оставя и за час), понякога е толкова изтощително, че ми идва да вия, но не го правя, а стискам зъби, благодаря на Бога, че сме живи и здрави и записвам поредния курс (само тази година изкарах още няколко, но в Open University) или пък започвам поредния книжен проект, което ми носи неимоверна радост и ме зарежда повече, отколкото, ако имам лукса да спя непробудно цяло денонощие. И всичкото това се случва по нощите, което означава, че имам време и нощен живот да водя! Сега да не си помисли някой ехидно, че карам курсове, защото нищо не ми признават?! Напротив, всичко едно към едно, че и отгоре им идват нещата ми даже. Но вече имам към 15 курса тук и това е не само, защото по принцип дипломата (колкото и да са на брой) изобщо не е достатъчна и остарява информацията в нея с времето, а и защото искам прословутия добър стандарт и се готвя отново юнашки за жестоката конкуренция, в сравнение с която трябва да имам повече неща, отколкото тя даже може да се сети, че са и нужни;а и аз вече година и нещо съм извън играта, та се старая още повече.

Иначе, по план нашето момиче трябваше да тръгне на ясли още през март, така беше планирало живота старото ми работно Аз. Но се случи това с крачето и и майката в мен реши, че ще е по-добре за нея да изчакаме да навърши годинка, за да навакса движенията с крачетата си. Съответно, чакахме пак за яслата, защото вече се бяхме отказали от мястото. И т.н., т.н. подробности.

Толкова по въпроса за "фукнята"! Понякога е за препоръчване да броим повечко, преди да се изкушим да раздаваме щедро и самоуверено оценки за другите, защото не знаем какво и колко в нематериален план  им е струвало всичко това, което споделят.

Лека вечер на всички!
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #74 -: Август 16, 2009, 19:42:24 pm »
Мари,честито християнче :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #75 -: Август 16, 2009, 20:47:23 pm »
като майка на дете, което вече една година се пече на огъня на държавните софийски ясли, мога само най-благородно да завидя на ДиваРоза за това, че тя ще бъде радостна да изпраща детето си сутрин на ясла и спокойно ще може да върши своята работа през деня!
ясно е, че такава ясля струва пари, но едва ли дори и за тези пари, децата тук могат да получат същото. то е въпрос и на много други неща. можем само да си пожелаем един ден и тук да е така. аз не мисля, че ДиваРоза се е изфукала, тя е последният човек, който ще направи такова нещо. винаги ми е интересно да науча нещо ново за живота по света - Роза, благодаря, че ни разказа! сигурна съм, че Ема ще бъде много щастлива в яслата.

Нине, честито ти завръщане към света на големите! кой ще гледа Кристина? недей да ни забравяш хептен пък съвсем, поне 1 път месечно отчет си требва :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #76 -: Август 16, 2009, 23:03:21 pm »
Извинявам се пред всички на Дива Роза, щом се е засегнала от постинга ми.
Тя не ми дължи никакво обяснение нито за това какво е постигнала , нито как го е постигнала и с цената на какво.
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #77 -: Август 16, 2009, 23:08:10 pm »
Да се отчета и аз. Ние проходихме и на 07.08. раздадох прощъпулка. Так се стекоха нещата, че вчера търкулнах питката. От всички предмети, които бях сложила, се хвана за блистер аналгин. Май доктор ще го правим човека :D! След това взе печата и портфейла с парите, обърна гръб на останалите предмети и започна само с тези три да си играе. Бях сложила и топка (за спортист). Хвана я и така я захвърли настрани, сякаш много му пречеше.
Иначе вършеем всичко в двора. Обра на баба си чушките :lol:.
Най-важното е, че оздравяхме.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #78 -: Август 16, 2009, 23:21:55 pm »
Нине, честито ти завръщане към света на големите! кой ще гледа Кристина? недей да ни забравяш хептен пък съвсем, поне 1 път месечно отчет си требва :)

Ех, Джаме... :hug2:

Кристина ще бъде отглеждана от баща й, моята баба, демек прабаба й, понякога ще помагат нашите, понякога на мъжа ми техните. Но основно баба ми и баща й на Криска.
Случих аз, за нашите е ясно, но и на Ясин техните са много свестни. Чувствам се сигурна и с подкрепа.  
Хубавото е, че офиса ни го преместиха и е на 10 мин. път с кола от нас. В 17.10 ще съм у нас, тя тъкмо ще е станала от следобеден сън и ще е закусила. И после ще се радваме.
Мъчно ми е, де. За 2 години я има я няма 2-3 пъти да я е хранил друг и 2 пъти са я приспивали нашите, не сме се разделяли за дни. Но тя е свикнала с много хора, общителна е и смятам, че няма да има проблем. През деня често се занимава с други хора и не ме търси. Ще ме навестявавт с баща й да хапваме в обедната почивка понякога, един час ми е, ще има време и за малка разходка и после се прибират за сън.
Тя с баща си много излиза, води я при децата в градинката, познава майките той  :P приспиват се, храни я, надявам се, че ще се справят.
Няма как да отлагам връщането повече, доста ме изтърпяха в работата. И там са свестни хора.
Лошото е, че утре, когато ми е пътвият работен ден ще съобщят имената на 16 съкратени.......Ще ми е мъчно, лошо посрещане. Иначе от 13 години съм на тази работа и няма притеснения големи за свикването и навлизането в нещата.

Да ви кажа нещо забавно, как се представя моята дъщера - Кистина Ясин Мишауи и Мама  :lol:
Мъжът ми вика - тая е като бразилците, с 18 имена. Ама пък гледай детето как ме зачита, някак вътрешно усеща, че имам некакви заслуги към нея.

'Лошото', че ще я гледа и баба е, че я учи на упадъчни стихотворения - за бригадираката кака Мирка, дето остави, че копаела, ама и пеела  :lol:  


Та тъй. Ще се отбивам тука.
« Последна редакция: Август 16, 2009, 23:24:01 pm от Nina »