0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #40 -: Август 14, 2009, 10:21:07 am »
Здравейте! Сложихме възглавничката, даже вече започна да свиква с нея, ама сега при нас ново двайсет - тортиколис. Та по този повод ще трябва да ходим на гимнастика при рехабилитатор. Някой да знае добър рехабилитатор в Стара Загора? В интерес на истината започвам да си мисля, че този лекар ей така си назначава диагнозите, ама въпреки това предпочитам да правя каквото казва, че поне знам, че не вреди. А и майка ми е имала същия проблем. Някой знае ли дали това може да се предава наследствено? Все пак аз съм раждала секцио и уж не би трябвало да има подобни проблеми. На всичкото отгоре във вторник ще ни слагат ваксина, а на Ани откакто беше болна не е спряла хремата й. Непрестанно е със сополчета, пречат й да яде. Днес сме при педиатърът да я види и да каже какво да правим.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #41 -: Август 14, 2009, 10:39:09 am »
Бери, защо не го заведеш на частен педиатър за консултация?
Той е под наблюдение и от друг педиатър, тя е на мнение, да изчакаме до следващото мерене и тогава да предприемаме каквото и да било.

Джам, благодаря. И все пак ме успокояваш.
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #42 -: Август 14, 2009, 11:01:17 am »
Елфита, На нас ортопеда ни обясни, че детето може да се сложи в проходилка чак когато почне да обикаля кошарата само, придържайки се за оградата. Можело да получи изкривявания, колко е вярно незнам. Аз лично смятам да пропусна проходилката. Андрея се изправя от месец, но все още не прави стъпки само пружинира на крачета хваната за оградата и много се радва. Вчера в една малка книжка, която ми даде педката с основни грижи за детето прочетох, че преждевременно изправили се деца като моята маймунка в началото на 8м можело да получат изкриваване на краката под формата на X или O.


Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #43 -: Август 14, 2009, 11:06:27 am »
Привет и от нас!
Дара я сложих в проходилката към седмия месец, но тя не се застояваше права... в повечето време си седеше седнала в нея и стъпваше на крака само за да се придвижи до някое друго място. В нашият случай, не мисля че е имало някаква опасност за крачетата
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #44 -: Август 14, 2009, 13:13:47 pm »
Здравейте и от нас! Нас ни нямаше около месец в София и почти не съм влизала във форума, та сега докато наваксам.. Като ви чета се замислям, че ние вървим пък малко "малоглави", ама то е нормално, според мен, тъй като и теглото ни е все още под нормата - Дара се роди в 37 г.с. и обиколката на главата й беше както следва:
0 м. - 32 см.
1 м. - 32 см. /според мен не е измерена правилно/
2 м. - 36,5 см.
3 м. - 37,5 см.
4 м. - 38 см.
Педката не е казвала да има нещо обезпокоително.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 13:18:40 pm от nunu »
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #45 -: Август 14, 2009, 15:48:00 pm »
И от нас здравейте  :)

Теодор е със стафилококи масово на поле, открити в назален секрет. Предписаха ни бактрубан назален мехлем. Някакви коментари? Ползвали ли сте го? Според педиатърката ни коките били много типични за Тина Киркова, но аз не съм чела толкова масово да е  :?

smile76, ако не сте сигурни, че е остатъчно от настинката й пусни секрет за изследване.

На ортопед ще ходим другия месец. Насочват ни към 25та п-ка. Някой има ли впечатления от там?

За консултациите и меренето: измериха го 4500, след лек протест от моя страна, че нещо не е ОК стана 4300, а аз в къщи си го меря 4040. Изписан е преди месец 2860, но 4500 не било тревожно много. Със сантиметрите същото - 52 на консултация, 55 в къщи. Обиколката не съм знаела, че ми трябва и не ми я казаха, но явно по-добре...

Поздрави!
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #46 -: Август 14, 2009, 16:34:47 pm »
Мидж,и ние ще ходим в 25 п-ка на ортопед,но ни препоръчват Хайвазов,а той е отпуск целия август,та ще чакам септември :)

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #47 -: Август 14, 2009, 17:28:26 pm »
преждевременно изправили се деца като моята маймунка в началото на 8м можело да получат изкриваване на краката под формата на X или O.

Малина, Ели се изправи на 8 месеца в кошарата и като проходи на 11 месеца и крачетата и бяха на буквата "О", съответно аз се бях притеснила и я водихме при Алексиев който я гледа на ехограф и каза, че е добре и, че до третата година ще и се изправят крачетата. Сега няма две още и вече не са и криви краката, но в интерес на истината това с буквата "О" го отдавам на наследственост, по думите на свекърва ми мъжът ми и той е бил така, а Ели изцяло прилича на него.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #48 -: Август 14, 2009, 23:10:23 pm »
Мерси момичета, май ще се ориентирам от детето.Ако бързо тръгне да се изправя и да иска да ходи ще го сложа в проходилка, ако не - ще изчакаме.
parsi, не се притеснявай за рамото.БЦЖ ваксината много често дава тази реакция, нормално е.После 7-9 месец се гледа за белег от БЦЖ, ако няма следва Манту.
А за Бактробан- много е добър при така наречения златист стафилокок.Аз обаче ви съветвам да си направите и възрастните изследване,  ако имате носителство да се лекувате и вие.Иначе може да се получи ефект пинг-понг.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #49 -: Август 14, 2009, 23:55:28 pm »
Жорко ползва проходилка само 1 месец.Мислех да не взимам,но една приятелка ми предложи нейната и я взех.Жоро беше на 9м. ,а проходи на 10м.
При него БЦЖ-то е ужасно,беше страшно надуто.Преди 3 седмици изтече много и от тогава си сълзи,но поне е по-спаднало,че беше ужас.Казаха ни,че нямало проблем,но ще остане по- голям белег.
Не се вижда добре на снимката,но горе долу личи,че е не е малко :http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs192.snc1/6453_1168039490756_1521004132_30442840_60096_n.jpg
<br />
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #50 -: Август 15, 2009, 00:04:55 am »
Наистина е доста голямо, правило за БЦЖ е да не се третира с нищо, само суха марля може.
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #51 -: Август 15, 2009, 10:49:41 am »
parsi, и ние тогава ще ходим. Ще ти пиша, като уточним дата  :)

_Elfita_ , благодаря! Мина ми през ума и на мен, но добре, че ме насърчи. А знаеш ли ние какво да изследваме, като няма проявление - назален секрет отново или нещо друго?
 
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #52 -: Август 15, 2009, 10:57:22 am »
Наистина е доста голямо, правило за БЦЖ е да не се третира с нищо, само суха марля може.

Да аз не го пипам изобщо.
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #53 -: Август 15, 2009, 13:09:04 pm »
Теодор е със стафилококи масово на поле, открити в назален секрет. Предписаха ни бактрубан назален мехлем. Някакви коментари? Ползвали ли сте го? Според педиатърката ни коките били много типични за Тина Киркова, но аз не съм чела толкова масово да е  :?

Мидж, и аз съм ползвала Бактробан за Рая, точно на тази възраст.
Тя също се сдоби със стафилококи от Тина Киркова, много мои познати
родили там са се сдобили със същото. Минава за около седмица, но както Елфита те е
посъветвала, изследвайте се и вие, да не си ги препредавате.

Честит празник на всички с прекрасното име Мария :)
Бъдете здрави!
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #54 -: Август 15, 2009, 14:33:06 pm »
Момичета искам да попитам,вчера бяхме на консултация и педката ми показа как трябва да правя масаж, но забравих кога ,преди или след къпане?
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #55 -: Август 15, 2009, 14:49:42 pm »
 След баня е по-удобно. http://bg-mamma.com/articles/full/453
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #56 -: Август 15, 2009, 16:57:26 pm »
и аз след баня.
Ще правим кръщене на Жорко след месец и съм се зачела,какво точно се прави и носи.Аз знаех,че не се подарява нищо на кръстника ,но чета друго - повечето подаряват икони.Нашата кръстница ще е кумата ми и на сватбата вече им подарихме икона,та сега не ми се струва добре пак.Вие подарявахте ли нещо и какво.Мисля си за някакво бижу.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #57 -: Август 15, 2009, 17:26:12 pm »
Бранка, момичетата са ти писали масажа след баня.

Зори, нашите кръстнички бяха две малки дами.
Подарихме им точно това, две нежни сребърни колиета с малки висулки.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #58 -: Август 15, 2009, 18:14:12 pm »
Мили момичета, весел уикенд ви пожелавам и успешна следваща седмица!

Не съм писала отдавна за разни новини при нас, но ще наваксам някой ден.
Най-вълнуващото е, че скоро ще навършим една годинка!

Другото е, че от 24 септември и ние сме на ясла вече, но за няколко сутрешни сесии само засега (до обяд). Големи вълнения от моя страна... :D Ходим вече на така наречените "settling-in sessions", месец преди датата на започване са. На тях детето се запознава с какичката, която ще отговаря за него, запознава се със стаята и другите бебоци. Яслата ми харесва много, много, но ще напиша повече, като имам време, обещавам. Всяка стая си има име и нашата се казва "Мис Мъфет рум" (на най-големите се казва "АВС рум" и има три компютъра за тях), а какичката е Наоми и отговаря за три дечица само, а в групата на Емма - от два месеца до 18 месеца са общо 6 деца! Много ме впечатли яслата!

Ето някои интересности, например, ако някое детенце два поредни пъти не си хареса манджата от менюто, то не му предлагат вече същото.
Играчките са много, много и са съобразени с развитието на децата по годинки, но общо взето всичко, което съм виждала в МадърКеъ, го има по стаите. Има два входа и се наблюдават с камера от стаята на директорката, която заедно с дъщеря си управлява яслата - двете са детски сестри. Ох, много неща ми направиха впечатление! Какичките са много внимателни и се обръщат към децата много нежно и мило.
Асистентката на директорката ме разведе из къщата (трябваше да си сложа върху обувките, като в музеите едни торбички, за да не се цапа) и в една от стаите имаше палатка, в която една какичка си беше полегнала и четеше книжка на детенце! Общо взето всяка стая с играчките и украсата по стените имитират и представят живота, но в умален вид. Има даже мини пясъчници вътре - абе, всичко.Спящите дечица се проверяват през десет минути и се разписват проверяващите. И т.н, и т.н. Това е набързо (и доста хаотично), което забелязах, но ще разкажа още подробно, ако ви е любопитно и интересно, разбира се!  :D Предполагам, че това са познати вече неща за повечето момичета тук, но пък за нас са пресни и доста вълнуващи!

Здрави да сте всички, пазете дечицата от жегите и не се преуморявайте!

Много поздрави от нас!  :D
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #59 -: Август 15, 2009, 18:34:18 pm »
Розичка, размечтах се, да знаеш...
Кога ли ще ни се случи такова нещо и на нас в България :(
Това което описваш общинска градина ли е или частна?