0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #20 -: Август 12, 2009, 22:09:20 pm »
Нина, ако ги имаш запазени някъде тия графики - дай, моля те линк.
За меренето съм съгласна, че не го правят както трябва. Аз се ядосвам сега, че не му измерих главата лично първия месец.

Заповядай:

Правилното измерване обиколка на главата е професионално задължнение.
http://www.yarnstandards.com/headsize.html

Обиколката на главата следва кривата от началото!
http://www.kidsgrowth.com/resources/articledetail.cfm?id=671

И сега не е късно да се измери и да се види в кривата как са нещата.

Поздрави!  :D
*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #21 -: Август 12, 2009, 22:58:55 pm »
 :balk_81:
Какво означават цифрите в края на кривата?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #22 -: Август 12, 2009, 23:07:14 pm »
:balk_81:
Какво означават цифрите в края на кривата?

Едната мерна единица е сантиметри, за нас, другата май инчове, за хамериканците.

:)

 1 инч = 2,54 сантиметра

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #23 -: Август 12, 2009, 23:36:32 pm »
Нина, ако ги имаш запазени някъде тия графики - дай, моля те линк.
За меренето съм съгласна, че не го правят както трябва. Аз се ядосвам сега, че не му измерих главата лично първия месец.

Направление за ортопед? Да ама не, няма кой да ми даде. И контрола на хемоглобина трябва самосиндикално да му назнача.
Въобще-изобщо думи нямам.
За меренето са ти отговорили вече.
Ортопед - плащаш си, след една година, хептен ще свикнеш да си плащаш и вече няма да се възмущаваш. В БГ няма детско здравеопазване, то по точно никакво няма ...
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #24 -: Август 13, 2009, 12:18:41 pm »
Да, права си, Лейди.
За ортопед препоръчвам Алексиев. Работи в ортопедията в Горна баня, а от скоро има и частен кабинет зад Джъмбо. Когато проучвах за моето дете, отзивите за него бяха само положителни, най-добрият и до момента, като че ли. http://www.einet.bg/~alexiev/
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #25 -: Август 13, 2009, 12:21:30 pm »
За Алексиев и аз мога да потвърдя. Моята педиатъка ме насочи към него и останахме доволни.
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #26 -: Август 13, 2009, 13:56:21 pm »
До колкото знам направлението за ортопед се полага по здравна каса. Знам че нашата педиатърка на всички дава такова. Явно си е до педиатър.  :(
Макар че тогава имахме проблем с едното око, частично запушен слъзен канал и не ни даде направление за очен лекар. Неможело две на куп  :x


*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #27 -: Август 13, 2009, 14:02:55 pm »
Да, при Алексиев ще го водя.
Лейде,  погледни тази таблица, моля те и ми кажи какво означават 5th, 25th etc.
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #28 -: Август 13, 2009, 17:05:02 pm »
До колкото знам направлението за ортопед се полага по здравна каса. Знам че нашата педиатърка на всички дава такова. Явно си е до педиатър.  :(
Макар че тогава имахме проблем с едното око, частично запушен слъзен канал и не ни даде направление за очен лекар. Неможело две на куп  :x


На направлението, което на нас ни дадоха, пишеше спешно състояние, нуждаещо се от нещо си. Апропо, направлението не се полага, просто някои лекари са решили как могат да ги дават.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #29 -: Август 13, 2009, 17:12:16 pm »
Да, при Алексиев ще го водя.
Лейде,  погледни тази таблица, моля те и ми кажи какво означават 5th, 25th etc.


Бери, според мен това означава 5%, 25% и тн. от бебетата имат съответната обиколка

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #30 -: Август 13, 2009, 17:17:24 pm »
Лейде,  погледни тази таблица, моля те и ми кажи какво означават 5th, 25th etc.

не съм лейди, но мога да ти отговоря.
това са 5-ти перцентил, 25-ти перцентил и т.н.

какво означава това? означава, че ако обиколката на главата е, примерно, на линията на 75-тия перцентил, то 75 процента от децата имат такава или по-малка обиколка, а останалите 25% от децата имат по-голяма обиколка.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #31 -: Август 13, 2009, 17:57:37 pm »
Благодаря ви.

Джам, таблицата , която гледам е за преждевременно родени момчета - значи ли това, че месеците там са коригирани или аз трябва да ги сметна?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #32 -: Август 13, 2009, 18:05:42 pm »
Благодаря ви.

Джам, таблицата , която гледам е за преждевременно родени момчета - значи ли това, че месеците там са коригирани или аз трябва да ги сметна?

нямам представа, но щом е специално за преждевременно родени, вероятно месеците са си реалните и не трябва да се коригират. така разсъждавам аз. колко му е голяма главата на Чефо, на колко месеца е и колко преждевременно е роден?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #33 -: Август 13, 2009, 18:24:07 pm »
38 санта му беше на 6.08., ама е била 35 миналия месец.
Сега е на 2м19д, роден е в 33 г.с. И никъде не пише колко му е била при раждането.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #34 -: Август 13, 2009, 16:34:07 pm »
Бери, защо не го заведеш на частен педиатър за консултация?

Поне в България има частни доктори...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #35 -: Август 13, 2009, 20:17:24 pm »
Бери, сега видях, че на Мартин главата е измерена така:

на 1 мес. - 37 см
на 2 мес.10 дни - 39.5 см
на 3 мес. - 41 см

той винаги е бил големоглав - към 95-тия перцентил. никой не е отбелязал това и тоя ръст като тревожен - дали поради небрежност на педиатърът или поради това, че не е било за отбелязване, не знам. понякога не мерят добре, нито точно. аз не съм знаела да се тревожа от това нарастване.
Мартин също имаше леко дилатирани намси кви си вентрикули на трансфонтанелните ехографии след раждането, изрично питах няколко пъти за това - казаха, че не е проблем.

не ти пиша тия неща, за да те успокоявам, а просто за сравнение. ти си направи нужните консултации.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #36 -: Август 13, 2009, 21:20:41 pm »
Берката, Джам вече ти е отговорила. Пък и тя е по-навътре в педиатрията от мен.


Хюстън, имам проблем.
От повече от седем дни положението е нетърпимо с нощния сън. То проблемът съществуваше и още преди да заминем на почивка, но не беше в такива размери.
От полунощ до към 5.30 сутринта вики спи много неспокойно - реве на сън, мята се в креватчето, буди се, блъска се в пречките на леглото, рев . Успокоявам, гушкам, мажа с мазила за зъби /избиват ни два последни кътници/, но дори и да дам Панадол/Хексалгин/Нурофен, положението не се променя, а ако водещия симптом е болковия, би следвало детето да се поуспокои.
Снощи бе върхът на сладоледа. Отивам да си легна , детето се разбути. Ако легна в хоризонтално положение на спалнята - започва рев, трябва да съм седнала и да го гледам. Както и да е - седях, гледах и заспа, но след половин час отново се почна с плача и мятането.
Някакви идеи? Ще се радвам на всякакви съвети.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #37 -: Август 14, 2009, 00:17:06 am »
Лейди, много неприятно, дано момичетата с повече опит се включат със съвети.
А относно ортопедите - на мен педиатърката ми даде талон без да съм искала.Когато отидох на консултация не се представих, че съм мед. сестра и доктора ми говореше като на бавно развиваща.Обясни ми предимствата и недостатъците на ренгеновата снимка и ехографията.Уведоми ме, че му е свършил лимита и си платих за изследването.Като се има предвид и талона по ЗК си спретна много приличен хонорар за преглед от 5 минути.Ама така ми е писнало от цялата система дето 9 години работих в нея, че...важното е детето ми да е здраво, което той ме убеди е така.Каза след 1-2 месеца пак да ида, че сега още няма ядра.Забрани изполването на проходилка, не ми каза защо,някой знае ли?
Според мой познат лекар, на когото имам доверие консултация с ортопед се прави след 4 месец.
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #38 -: Август 14, 2009, 09:09:59 am »
Добро утро :)Елфи аз за проходилката единственото което съм чувала е че децата по бавно прохождат,но според мен е индивидуално щото големия ми син с проходилка проходи на 1 годинка.Аз пък вчера забелязах че първата ваксина на Митко дето му е в рамото е хванала гнойно връхче 8Oи ще го водя да го видят.

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #39 -: Август 14, 2009, 09:41:08 am »
Лейди, явно не болката е проблем, щом е неспокоен въпреки лекарствата. Александра се буди всяка нощ от както стана на година и един месец да пие мляко. Когато се опитах да и го спра, тя не заспиваше с часове - оказа се че се буди от глад. Но път тя през деня почти не яде. И като и дам мляко след като го изпие веднага се успокоява и заспива.
Ние принципно я отучихме да спри при нас като се преместихме с друга стая, но когато е неспокойна и от нищо несе повлиява я взимаме при нас да спи.
Но знам че ти не си привърженик децата да спят при родителите, така че не знам при Вики какво ще подейства.
Сега се сещам, че Бърди имаше една теория, че при децата, които се будят нощем трябва да се провери за бактериална уроинфекция.
Дано скоро да се справите с проблема, че си е ужасно неприятно.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 09:44:37 am от sia »