0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Хранене на деца с АБКМ.
« -: Август 05, 2009, 17:25:44 pm »
Моля мами с опит,нека да споделят какви ястия приготвяте на детето си .
Алекс има АБКМ,освен това алергия към ориз,царевица,елда....,вече се чудя как да й разнообразя храненията .
Благодааря предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хранене на деца с АБКМ.
« Отговор #1 -: Август 05, 2009, 18:09:08 pm »
напиши на каква възраст е детето най-напред и какво си въвела като храни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хранене на деца с АБКМ.
« Отговор #2 -: Август 06, 2009, 00:01:01 am »
алекс е на 1 годинка,
храни които приема....картоф,морков,лук,магданоз,карфиол,броколи,тиквички,домат,зехтин,
хляб,грис,праскова ,диня,круша,банан,пилешко,агнешко
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Хранене на деца с АБКМ.
« Отговор #3 -: Август 06, 2009, 00:06:53 am »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хранене на деца с АБКМ.
« Отговор #4 -: Август 06, 2009, 01:16:38 am »
ами честно казано, на вашата възраст, моят син ядеше бурканчета на Хип и Семпер. не съм готвила.
странно ми е, че си въвела агнешко, а не ядете заешко и пуешко. обикновено се почва с тези две меса, а агнешкото е алерген. а алергия към ориз е изключително рядко нещо - оризът се счита за най-хипоалергенната храна. сигурна ли си, че има алергия към ориза?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хранене на деца с АБКМ.
« Отговор #5 -: Август 06, 2009, 04:44:43 am »
ами честно казано, на вашата възраст, моят син ядеше бурканчета на Хип и Семпер. не съм готвила.
странно ми е, че си въвела агнешко, а не ядете заешко и пуешко. обикновено се почва с тези две меса, а агнешкото е алерген. а алергия към ориз е изключително рядко нещо - оризът се счита за най-хипоалергенната храна. сигурна ли си, че има алергия към ориза?
за ориза да,сигурна съм,3 пъти съм пробвала
по-голямата част от  бурканчета на Хип  и други фирми имат или из или царевица ,поради тази причина всеки ден й готвя 2 ястия

denisa12251 благодаря  :)
Re: Хранене на деца с АБКМ.
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2009, 10:21:50 am »
синът ми е на 9 месеца с непоносимост към лактоза и захари.Храним се само с ориз, морков, тиква, пуешко месо и соево мляко. Не прие картов, брокол и елда - от нея хрема 20 дни. Нямам идея с какво да го храня и плодове са ни забранени поне до годинката няма да опитваме. Ако някой е имал такъв проблем нека ми пише може и на е - mail  madoc_@abv.bg , че вече пи писна и от некомпетенти лекари= :(