0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Разчитане на спермограма
« -: Август 04, 2009, 12:36:45 pm »
Нашата спермограма е обикновена,знам че ще кажете че трябва разшерена.Моля за мнение,че до док.ще ходя кьсно следобед,макар че мисля че е доста зле нашата.

Въздаржание-3дни
Обем-1.2мл   (забравих да кажа,че много малко беше мателиала)
Ph -9
Време на втечняване-над 1час
Концентрация на сперматозоиди в мл-10.9млн.  >20млн.
Обща конц.в колич.еякулат         -13.1млн.  >40млн.
Подвижност:
Мн.добра-А...20%                   >А-Б>50%
Слабоподвижни-Б...20%               >А>25%
Неподвижни-    ....60%   
Виталност на сперматозоидите-65%     >75%
Левкоцити на поле-10-12
Аглутинация- 5%                      Ph>7.2
Морфология:
Нормални- 50%
С отклонения- 50%
http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Разчитане на спермограма
« Отговор #1 -: Август 04, 2009, 12:41:20 pm »
тази спермограма е правена в случайна лаборатория вероятно
направете я в клиника по стерилитет от квалифициран ембриолог
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Разчитане на спермограма
« Отговор #2 -: Август 04, 2009, 15:51:23 pm »
Ако спермограмата е направена в обикновена лаборатория не виждам смисъл да ходите на лекар. Така и него ще подведете. Възможно е да ви изпише лекарства от които изобщо нямате нужда.
Левкоцитите говорят за някакво възпаление. Лекарят вероятно ще ви изпише антибиотик. От андролог зная, че в обикновените лаборатории не могат да различават някакъв вид клетки и за това пишат повишено ниво на левкоцити. Така вие ще си пиете антибиотика без да има нужда от него.
Направете си нова спермограма при ембриолог.

Re: Разчитане на спермограма
« Отговор #3 -: Август 04, 2009, 16:53:56 pm »
Добре,аз ще отида после до док.да видим какво ще каже,макар че вие сьвсем ме стреснахте с тази обикновена спермограма и незнам какво точно да правя..защото тези дни нямам почивни дни и изобщо няма как да патувам..или може би изобщо не трябваше да я правя,незнам  :(
http: