0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

мели-помощ микоплазми, съвет
« -: Април 12, 2006, 23:33:03 pm »
Здравейте момичета и мели!
пиша за първи път моля за мнение - спермограмата ни е с наличие на уреаплазма уреалитикум,
обем 3 мл,
вискозитет повишен;
втечняване 90 мин;
конц 12х10 на 6-та;
общ бр.36х10 на 6-та;
подв-добра 10%, слаба 10%, липсваща 80%;
морф по крюгер добра 12%, лоша 88%;
кфс 0.1х10 на 6-та на мл.    
след 3 месеца лечение и открито варикоцеле което не било необх. да се оперира според д-р кацаров резултат:
обем 2.5мл;
рн 8.1;
вискозитет
30 мин втечн;
38 милиона сп,
от тях 16340000 нормокинетични;
общ бр. нормок. 40850000;
с нормокинеза 43%,
хипокинеза 5%,
акинеза 52%;
левкоцити 1-2 на поле.
Диагнозата от олигоастенотеретозооспермиа-3 степен сега е астенозооспермия. много ли са зле резултатите за забременяване без асистирани методи и може ли да е виновна само микоплазмата. какво ще препоръчате? благодаря предварително и ако имате въпроси-пиша много бавно все още

Госте, редактирах ти малко постинга, че нищо не се разбираше. Слагай интервал (шпация) след всеки препинателен знак (точка, запетая, въпросителна и т.н.) и между думите в изречението. Иначе целият текст излиза на един ред и трудно се чете.
*

    Anonymous

моля за отговор
« Отговор #1 -: Април 16, 2006, 18:39:31 pm »
благодаря за редакцията,извинявам се и че клавиатурата ми не иска да пише някои букви главни-не е от неуважение при имената. Все още моля за отговор и чакам.Дано скоро някой ми отговори! :roll:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
мели-помощ микоплазми, съвет
« Отговор #2 -: Април 16, 2006, 18:45:26 pm »
Първо трябва да се атакува микроорганизма (уреаплазма уреалитикум) - има много хубави тестове за уреаплзма и за микоплазма с идентификация на причинителя и антибиограма. Редно е да се лекуват всички партньори. След лечението - нова спермограма. Резултатите не са отчайващо лоши.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

мели-помощ микоплазми, съвет
« Отговор #3 -: Април 16, 2006, 20:50:36 pm »
благодаря много за отговора!