0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета! Наскоро се преместих в Портланд, Орегон, и се надявам да намеря някоя от вас наблизо. В България правих инвитро опити при Щерев, после при Стаменов, но неуспешни, сега се надявам на една клиника в Портланд. Другата седмица сме на първична консултация, и тогава предполагам ще мога да кажа дали съм намерила потенциално "моят доктор". Ако някоя от вас има опит с IVF в Щатите, макар и не в Орегон, моля да сподели. Пък и да си призная, тук не познавам никой, и дори да не споделите конкретно по темата, ако сте наблизо, ще се радвам да се запознаем :)


*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #1 -: Юли 29, 2009, 19:37:07 pm »
ZDRAVEI KRASSITA,ZELAIA TI USPEX V NAMIRANETO NA PODXODIA6 LEKAR I SKORO6NO SBADVANE NA ME4TATA!NE ZIVEIA V AMERIKA,NO SA6O KATO TEB SAM DALE4 OT PRIJTELI I TARSJ PODKREPA I INFORMAZIJ OT FORUMA!NOVA SAM ZA RAZLIKA OT TEB I AZ SA6O 6E SE RADVAM AKO OTKRIJ "SRODNI DU6I"V GARZIA.ZELAIA NA TEB I VSI4KI MOMI4ETA KASMET :)
*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #2 -: Август 13, 2009, 13:06:39 pm »

   Здравей Красита :)
  Също като теб се намирам в Щатите но за съжаление на източния бряг.
  За моя радост втория ми опит който беше успешен се осъществи тук Сащ.
  Бях много приятно изненадана от вниманието и професиолното отношение на лекарите тук.
  Желая ти много късмет и успешен опит :)
  Ако имаш въпроси може да ми пишеш по всяко време.
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #3 -: Август 14, 2009, 09:48:22 am »
Здравей, Арлина! Благодаря ти за отговора, и честит ти успех! В момента бременна ли си, или вече родила?
Аз скоро ще започвам първия си опит тук, и за момента нямам конкретни въпроси, но съм сигурна че в процеса на процедурата ще възникнат доста въпросчета. Иначе бях в клиниката на първичен преглед, останах много приятно изненадана, и имам надежда че докторите тук ще ми помогнат. Наистина е много скъпо, но се надявам да си заслужава.


Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #4 -: Септември 02, 2009, 11:19:14 am »
Здравейте момичета, и аз като вас съм в САЩ, живея в Лос Анджелис от около 3 години. В момента съм бременна в 8ма седмица по естествен път. Правихме опити повече от година, вече се бяхме замислили за по-сериозни изследвания, но ето че чудото стана :) Не съм преживяла инвитро и незнам как мога да бъда полезна с информация, но на толкова много километри от Родината мога поне едно рамо да подам! Ако мога да помогна с нещо за мен ще е удоволствие!



Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #5 -: Септември 03, 2009, 21:24:33 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета. Аз вече приключих с изследванията и ми предстои самата инвитро процедура скоро. Надявам се да е успешна. Късмет на всички!


Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #6 -: Септември 03, 2009, 22:38:07 pm »
Стискам палци, всичко ще бъде наред, не се притеснявай! Пиши резултати! Успех!!!



*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #7 -: Септември 03, 2009, 22:45:08 pm »
Краси, кураж и успех! Дано всичко мине гладко и резултатът да ви направи щастливи родители. Стискам палци!
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #8 -: Септември 04, 2009, 00:29:47 am »
Благодаря за пожеланията, момичета!  :bighug:

Ще пиша като има резултат.


*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #9 -: Декември 08, 2009, 05:05:08 am »
Благодаря ви за подкрепата, момичета. Аз вече приключих с изследванията и ми предстои самата инвитро процедура скоро. Надявам се да е успешна. Късмет на всички!
Здравей Красита, такова хубаво и дълго писмо написах и сесията ми изтече - няма как, ще пиша отново :) Живея в Saint Louis, Missouri. Вече повече от 2 години и половина сме по доктори, имам 3 неуспешни инсеминации, 2 операции и 2 пъти пропаднала инсеминация процедура, поради усложнения - функционални кисти, но стига за мене. Твойте съобщения ми прозвучаха много оптимистични и реших да ти пиша. Как са нещата при вас, започнахте ли процедурата вече? Интересно ми е как реагирш на стимулациите, аз нещо не се справям добре с тази част за съжаление. В момента си дадох 2-3 месеца почивка и на пролет с песен започваме отвово. Къмет ви желая от сърце и ще се радвам да пишеш повече :)
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #10 -: Декември 08, 2009, 08:07:11 am »
Здравей, svet. Благодаря ти, че писа и сподели твоята история.
Аз след като направих всички тези изследвания по подготовката за инвитро в Портланд, зачаках цикъл, за да започна стимулация, но той така и не дойде - оказа се, че съм бременна. В момента съм в 17-та седмица. В България имах два неуспешни опити, и поне лекарствата, които ми бяха предписали в протокола в Портланд бяха същите, които съм ползвала в България, а за старите си опити мога да ти кажа, че не бяха лесни, и разбира се хормоните причиняваха ужасни странични ефекти. Казваш, че съобщенията ми от преди няколко месеца са звучали оптимистично - честно казано мисля, че точно това ми помогна - повярвах, че ще успея, и се заредих с много оптимизъм.
Пожелавам ти успех, надявам се след кратката почивка да съобщиш и ти прекрасни новини. Стискам палци!


*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #11 -: Декември 09, 2009, 01:07:52 am »
Ейййй, каква страхотна новина :) Честито Красита, много се радвам за вас  :D Благодаря ти, че ми писа толкова бързо. Да, освен да се зареждам с позитивно мислене, на този етап друго не помага. Но, нищо, както казват старите хора "ще огрее слънце и на наща нива" някой ден. Много, много се радвам за вас! Бъдете здрави и дано всичко да бъде наред с теб и бебето! Стискам ви палци  :crossfingers: :crossfingers:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #12 -: Декември 09, 2009, 16:57:42 pm »
Здравей, Свет. Не съм в западните щати, но все пак се включвам. В Пенсилвания съм и посещавам клиника по стерилитет от септември. Имам две неуспешни инсеминации след стимулация с кломид, предстои ми трета. Реагирам добре, с по 2-3 фоликула, но имаме мъжки фактор - ниски брой и мофрология.
Вчера лекарят ми се опита да ме убеди, че с инвитро имаме най-добър шанс, особено като се има предвид, че застраховката ни го покрива. Аз обаче мисля да продължим с инсеминации още няколко цикъла, с малко почивка, и едва тогава да мисля за тежката артилерия.
В предстоящия цикъл за пръв път се "преборих" за прогестеронови добавки - досега не ми даваха нищо, нито следяха нивото на прогестерона. Отказват ми Овитрел за предизвикване на овулацията защото овулирам спонтанно дори след стимулация с кломид. Оставам с впечатление, че в моята клиника не правят всичко възможно инсето да е успешно, а оставят много неща на случайността.
Твоят опит какъв е в това отношение?
*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #13 -: Декември 10, 2009, 05:23:25 am »
Здравей Цигуларче, аз имам 3 инсеминации. За съжаление, по него време нямах възможност и може би знание, та ги правих не в специализирана клиника, а при личният ми гинеколог. Той ми предлагаше и изследвания преди това, но то и без тях ми излезе много скъпо. Та както и да е, само болката от процедурата ми остана от тогава. От тази година имм втора застраховка, не всичко покрива, но и на това сме довлни. Сега посещавам специализирана клиника. Ние сме с двустранен проблем - изчерпан яйчников резерв (а тези, които произвеждам са некачествени) + мъжки фактор - ниско количество на спермограма. Август започнахме подготовка за инвитро - направих 3 кисти, 2 от тях бяха залепени дори. Док. направо ми препоръча да го отложим. Преди месец беше втория опит, обрзувах 1 киста, направихме операция - източиха течността от кистата, но тя се възстанови за по-малко от 12 часа. Миналата седмица трябваше да започнеме 3 опит, аз реших и си дадох 1-2 месеца почивка и на пролет пак. Не знам как другите клиники процедират, но аз съм на противозачатъчни за 16 дена, в следствие на тях получавам реакция киста. В общи линии такава е наща история. На 31 г. съм и не мога да проумея какво причинява този тип стерилитет, като никога не съм пушила, не пия, водя умерен, здравословен начин на живот, с умерено спортуване, но явно това няма никакво значние. Радва се, ч и пиа и ти желая успех, не с предавай, все си казвам - Док. и медицината са за това, да помагат в нужда  :wink:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #14 -: Декември 10, 2009, 05:40:07 am »
Исках да съм кратка, но като си прочетох поста виждам, че е малко убъркано. В началто на процедурата съм на противозачатъчни, пия и разни антибиотици, като на 5 ден от цикъла пия 4 наведнъж Zitromax, същото и за съпруга ми. Така и не мога да стгна до същинска стимулация. Аз още есента си набавих лекарствата още при първият опит, гледам, че на едното изтече гаранционният срок и си остана неизползвано, не можах и да го подаря на някого. Никой да не повтаря мойта грешка, не бързайте да купувате!
Цяла вечер чета в разни сайтове за Fertility Clinics, но не ми става ясно - ако някой знае, да сподел - правят ли ви Triale Transfer? На мен всеки път, което е към 15-ят ден от началото на цикъла? Замерват дължината и ъгъла на матката, репетиция за същинският трансфер.
Благодаря на всеки който ще отговори предварително и успех на всички!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #15 -: Декември 10, 2009, 07:35:52 am »
Svet, на мен при подготовката за инвитрото ми направиха trial transfer. В месеца преди да започне стимулация беше тази процедура - доколкото знам това е, за да видят колко е дълга шийката, в каква форма е, и да няма изненади по време на същинския трансфер.


*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #16 -: Декември 11, 2009, 05:33:56 am »
Да, точно така е, просто се чудех дали има разлика в подготовката за процедурата и ако има до колко се различават. От това, което прочетох онлайн снощи в един сайт на клиника в Чикаго, виждам, че има разлика в лекарствата, дори и в самата схема на подготвка. Но, киквито и да са, нямам нищо против, дотолкова, доколкото се появи някакъв резултат.
Аз още не съм правила същинска процедура,обясних по-горе вече да не се повтарям, но само за пример това е моята рецепта с лекарства:
1. Ortho-Cyclen (Springtec) - това са противзачатъчни
2. Menopur
3. Zithronax (niakakav antibiotik, dokolkoto znam) 4 navednaj se piat samo
4. Ganirelix
5. Follistim
6. Doxycycline
7. Progesterone in Sesam oil
8. Ovidrel

Drugiat pat shte smenim protivozachatachnite, zashtoto tezi mi praviat kisti.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #17 -: Декември 12, 2009, 14:33:39 pm »
Моят протокол беше почти същия, като за някои от лекарствата не съм 100% сигурна, защото така и не стигнах до приема им, но повечето имена съвпадат.


*
Re: IVF в САЩ - има ли момичета в западните щати?
« Отговор #18 -: Декември 12, 2009, 21:10:52 pm »
Моят протокол беше почти същия, като за някои от лекарствата не съм 100% сигурна, защото така и не стигнах до приема им, но повечето имена съвпадат.
Това поне е добре да чуя, че сравних онлайн мойто с лечението в една клиника в Илиной и тъй като не съвпадаха започнах да се притеснявам. Въпреки, че ми е пределно ясно, че е нормално да се използват различни лекарства - всички реагираме различно на тях и нормално да има разлика. Както и да е, благодаря за уточнението :)
Как са нещата при теб сега, стискам палци
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]