0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета,
на 6-ти юли направихме инсеминация, имаше 3 разпукани фоликула. От 8-ми юли приемам Утрогестан (вагинално 2x2), лекарят ми предписа 3 опаковки - за 20 дни. На 21-ви юли направих тест за бременност (Sure check), който беше отрицателен, но и до момента не изпитвам никакви признаци за настъпване на менструация. Продължаваме да се надяваме, че бебе все пак има. Въпросът ми е възможно ли е Утрогестанът (респ. Прогестеронът) да влияе върху менструацията т.е. да предизвиква закъснение или просто все още нямам достатъчно наличие на хормона HCG за да го отчете теста.
Благодаря Ви.
*
 :(Ако имаше бременност, тестът трябваше да отчете, макар и  бледичка, но да я има чертичката!Съжалявам! :(Днес ти е 17 ден след инсеминация, нали така?
Нека някой ме поправи ако греша,но при отрицателен тест, спираш утрогестана, и до 2-3 дни ще ти дойде.Аз така знам!
Но, за да си сигурна, пусни кръвен.
« Последна редакция: Юли 23, 2009, 12:34:11 pm от Breiv »
*
 Консултирай се с лекаря си и не спирай лекарствата, докато не го направиш. Пусни си кръвен тест за бременност.
Аз също съм на утрогестан и цикълът ми се удължи с 4-5 дни.Моят съвет е да си направиш кръвен тест за да си сигурна че трябва да спреш лекарството.Уринните не винаги са точни.Има достатъчно случаи, в които момичетата никога не са видели положителен тест, а пък бременност е имало.Не искам да ти давам напразни надежди, защотоо при мен и при трите ми инсета цикълът се бавеше и то с доста, а преди винаги е бил 28 дни.Направи кръвен, за да си наясно със ситуацията.
momi4eta dnes mi e 14 den ot transfera,napravih si  test za bremenost poqvi se slaba rozova ivica ,no vaprosa mi e dali utrogestana moje da povliq na testa za bremenost i sled kato  go spra  da si napravqli drug ? i  dali sam bremena


бел.мод: Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Октомври 10, 2009, 17:56:15 pm от Елфи »
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
momi4eta dnes mi e 14 den ot transfera,napravih si  test za bremenost poqvi se slaba rozova ivica ,no vaprosa mi e dali utrogestana moje da povliq na testa za bremenost i sled kato  go spra  da si napravqli drug ? i  dali sam bremena
Според мен си бременна и тихичко честито .Факта че има наличие на втора черта дори и бледа е резултат положителен.Утрогестан не влияе на теста за бременост.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
neri__, тест най-добре кръвен. И нищо няма да спираш на своя глава. 
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Ето точната темичка за моят въпрос  :?
На 16 Януари правих ИНСЕ на един фоликул (макар, че бях на стимулация. Мисля, че от другата страна имаше 1-2 по-мънички фоликулчета, на които не разчитахме). На 30 Януари (14 дена по-късно) си направих кръвен - Отрицателен. От деня на Инсе до деня на теста си слагах вагинално 2 пъти по 1 Утрогестан. Спрях го веднага след отр. тест. Днес вече 4 дена след него все още МЦ няма (а и БТ е пак висока, т.е. няма да дойде и до края на деня. Изобщо не пада БТ, за да си помисля, че поне се задава). Вече съм притеснена какво става. До колко дена след У. трябва да ми дойде ? Днес са 17 дена след ову. Възможно ли е да съм образувала някоя киста от другите по-малки фоликулчета ? За тях док. нищо не ми каза, аз сама ги видях на една от УЗ снимките няколко дни преди инсеминацията.
Та въпроса ми е - ако на някой му се е случвало подобно нещо и има идея от какво може да ми закъснява М. моля да сподели до колко дни е нормално и ако вече не е, да потърся лекарска помощ ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Обикновено в рамките на седмица цикълът идва. При мен само веднъж е закъснявал, утрогестанът обикновено не ми влияеше, но много момичета казват, че има забавяне. Не се тревожи, ще дойде - дано следващият път да е успешен!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Благодаря ти, cambozzola. Междувременно въпреки високата БТ забелязах някакво съвсем бледо розово зацапване по тоалетната хартия. Мисля, че същото го видях и вчера, но тогава не бях толкова сигурна. Явно се опитва да ми дойде, а Прогестерона е още високичък и затова е висока и БТ  :? Дано утре вече да се появи М., защото започвам подготовка за ин витро и нямам търпение да минава всичко, за да се наредя в гордите редици на бременните  :wink:
Лека бременност ти желая !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.