0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Uterus bicornis
« -: Април 07, 2006, 18:48:33 pm »
Ех, имах опасения че ще ми се наложи да обсъждам и женски проблем като част от нашата история на безплодие :cry: Досега следя подробно все темата за мъжкия стерилитет, уви появиха се проблеми, чието място е другаде.
Днес при ехография ми откриха двурогова матка, това всъщност е поредната ми ехография при различен лекар, но днес за пръв път стана дума за подобна аномалия. Според доктора това състояние не пречи на забременяването, но често е причина за преждевременно раждане. Звучи логично, особено след като видях картинка на подобна матка :cry:  
Обаче докато ровех в нета, попаднах на белгийски форум, където две "потърпевши" коментираха, че това била причината за продължителния стерилитет според лекарите им????
Вие как мислите, това само по себе си може ли да е причина за незабременяване??

 :oops: Проблемът "двурогова матка" присъства в моного постинги във форума, но имам затруднения да изчета всичко :oops: .


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Uterus bicornis
« Отговор #1 -: Април 07, 2006, 19:18:51 pm »
Виж това, да не го преписвам.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=78945.msg1363002#msg1363002


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Uterus bicornis
« Отговор #2 -: Април 07, 2006, 20:33:24 pm »
:help:  :bonk:  , нестига че матката ми дефектна, ами и бъбрек има вероятност да нямам :? Ама върми ми на ехографии, а! :BangHead:

Мели, благодаря за препратката: много зле изглежда двурогата матка от твоя линк, Владимиров по-красиво я беше нарисувал, някак си повече място имаше в неговата :lol:  Матката за жалост обаче си е моя :balk_133:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Uterus bicornis
« Отговор #3 -: Април 07, 2006, 21:59:27 pm »
Извинавяй, миличка, не исках да те плаша. Има място, ти не гледай как е нарисувано. Тя по принцип маточната кухина не е много голяма. Нещата може и да не са толкова страшни. Като разровиш из нета, ще видиш колко много жени има с двуроги матки и не са имали проблеми нито със забременяване, нито с износване, част от тях даже и не са знаели.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Uterus bicornis
« Отговор #4 -: Април 09, 2006, 08:08:59 am »
Здрасти,мила!
Пиша в твоята тема само да ти споделя,че виждайки удебеление на матката моя лекар ме прати при свой колега за мнение и кюретаж на полипа.Но преглеждайки ме втория лекар реши , че не може да се ангажира с точна диагноза - има съмнения за полип , миома , ендометриоза или просто удебелена маточна стена.Каза да изчакам с кюретажа.От там аз потърсих трето мнение и ето че стигнахме до диагноза генетична промяна на матката - евентуално двурогова или матка в матка?!И сега чакам 14 април да отида до Варна и искрено се надявам поне да ми се постави точна диагноза.Важно е човек да знае срещу какво се бори!
На теб ти пожелавам кураж и по-малко притеснениия.Всичко ще се нареди!Има много жени с двурогови матки,които не са имали проблем нито със зачеването ,нито с износването на плода.Пожелавам ти скоро да станеш мама!!!
Uterus bicornis
« Отговор #5 -: Април 09, 2006, 09:21:53 am »
Naiema,

благодаря за милото пожелание, дай-боже всекиму. Природата си прави шегички от време на време  :roll:  рогата матка, :twisted:  ама форма е избрала :lol: Добре е че имаме достъп до информация в днешно време в изобилие, за да не се косим излишно. А е прекрасно, че има хора като вас с винаги добра дума на уста :youwoman:

Най-Ема, скъпа, ще видиш, че от всички варианти, които подозираш за себе си, ще се окаже верен най-безобидният.

Давай да ги "реформираме" тия наши матки и да ги пълним с бебчета :) Съгласна? :wink:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Uterus bicornis
« Отговор #6 -: Април 10, 2006, 09:20:09 am »
minikky,здрасти отново миличка!
Да,добре че има информация,иначе тези сложни термини  :(  с които ни обсипват лекарите много биха ни притеснявали.Относно двуроговата матка-в деня в който се усъмниха за тази генетична промяна аз започнах да се ровя в нета за повече инфо.Попаднах на историята на едно момиче,която както ме впечатли,така ме и ужаси.Статията се казва "Моята борба" на rose_mary клуб "Проблемно забременяване" .Има я тук в Зачатие!!!Прочети я , ако вече не си го сторила.Това беше първото нещо ,което прочетох.И след това се почуствах благодарна за това,че rose_mary е станала майка, и уплашена за това , че тъпяп за борба при една такава диагноза е много дълъг.Но продължавайки да се ровя открих , че дори и тук в нашия клуб има мами с двуроги матки.И диагнозата вече не ми се струваше толкова тежка.И все пак тайничко се надявам от всички диагнози поставени в Бургас да се окаже , че е най - леката възможна.Но каквото и да е ще се боря!
Така че горе главата!Ако имаш нужда от приятел аз, а и всички момичета сме насреща.Важното е позитивно да се подхожда към нещата.
Uterus bicornis
« Отговор #7 -: Април 10, 2006, 09:32:55 am »
:) Прекрасно е че ви има!
Вчера говорих с моя приятелка, която роди преди три месеца, казах и за двуроговата. Тя ми разказа нещо което бях забравила: при нейни отдавнашни прегледи са и открили недоразвита матка + нелека поликистоза. Роди бебе 4100, което сега е мноого мноого голямо и дебелобузесто, да ни е живо и здраво на всички, много ми е мило и ходя редовно да го виждам. Та този юначага прекара без проблем в корема на мама девет месеца, че и отгоре. Роди се без проблеми, само с два шева се размина неговата майчица.  :lol:
Господ си знае работата!
Най-Еми-чка, впрочем замислих се, ти имаше ли нянкави оплаквания за да има съмнения за полип и миома? Някакви изменения в менструацията??Вероятно си писала за това, извини ме ако много питам.

Поздрави, моного много прегръдки и мили комплименти!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Uterus bicornis
« Отговор #8 -: Април 10, 2006, 09:52:08 am »
Съвсем наратко ще ти разкажа.
Предстоеше ми хидротубация,когато лекаря видя удебеление на маточната стена.Каза,че е полип и ме прати на кюретаж.Втори лекар каза,че може да става въпрос и за миома,и за ендометриоза,за полип или просто да съм с по-плътна маточна стена.Каза да не бързам с кюретажа.И трети лекар вече ме довърши като каза,че имам генетична промяна на матката.Но иначе цикъла ми е нормален,без кървения съм извън менстурацията.Но вече 4 години не забременявам.Откриха висок пролактин-пия бромкриптин.И сега трябваше да правя хидротубация да видя дали са ми наред тръбите и после фоликуметрия.Но явно нещата ще се отложат във времето.
Мила, на теб при преглед с какъв ехограф ти казаха,че имаш двурога матка?
*
Uterus bicornis
« Отговор #9 -: Април 10, 2006, 11:27:03 am »
Здрасти,minikky.
Аз също съм с двурога матка.Откриха ми я преди 10 години при УЗИ преглед.Преди 6 месеца видях точната форма на кухините след цветна снимка.Преди година имам и хистероскопия,която потвърди същото.Сега съм в процес на стимулация за ИКСИ,тъй като се оказа,че имаме сериозен мъжки фактор.
Не съм забременявала никога.Правихме опити 2 години,преди да разберем,че всъщност спермограмата ни е много лоша.
Всички лекари,които са ме гледали през годините,ми казваха,че това не е причина за незабременяване.Проблемите може да възникнат по време на бременност.
Съветвам те да си направиш една цветна снимка,за да установите точно типа на двурогостта.Едновременно ще провериш и тръбите.За хистероскопия не те съветвам.Моята беше кошмарна.Сега ми предлагаха нова такава,съчетана с лапароскопия и евентуално корекция,но отказах.
Моля се да успея с ИКСИ-то и да износя до край едно малко човече.
На теб желая много късмет и кратък път до щастието.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Uterus bicornis
« Отговор #10 -: Април 10, 2006, 13:28:09 pm »
Момичета, радвам се че ми пишете :) Ох, сложни проблеми решаваме всички, какво да се прави.
При мен двурогостта се установи при рутинен преглед с ултразвук, предстои и цветна снимка, първо ще меря хормони. Нашата одисея едва сега започва. С мъжки фактор сме, пробваме да лекуваме астенозооспермия медикаментозно, после ще видим.Поне такъв план за лечение ни е назначен сега.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika