0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #20 -: Юли 23, 2009, 22:17:43 pm »
Здравейте и от нас! След 5-дневен престой ние отново сме на село! Мога да се похваля с успешна защита на маг. теза. Дипломирах се и вече ми олекна. Наесен ще трябва да се връщам на работа, но дотогава има доста време!Сега се наслаждавам на времето с децата!Тази седмица и баща им е в отпуска та сме всички заедно! Близо сме до морето та ходим ежедневно на плаж! Децата се чувстват прекрасно на плажа и страхотно се забавляват. Даже Александра изведнъж рязко изяви желание да ходи, крачи във водата и крещи от удоволствие. Имаме само проблем с храненето. Отказа да яде и спада на тегло. Но в последните дни започнах да и давам от супите на баба и и като че има надежда да прояде.С Юлия такива грижи нямам. Ако е гладна почва да мънка и докато не получи нещо за ядене, не млъква. Почерняла е, източила се е, въобще изглежда страхотно.
За ваксините-аз също слагах еднократна доза на Юлия от Преванар, че беше над 2 г. Тогава обаче не знаех, че на толкова голямо дете трябва да се сложи в ръката, а не в крака, та Юлия чак и се схвана крака за 1-2 дни.Сега чух, че Преванара и АктХиб ставали задължителни и се надявах да спестя парите за преванара, ама педиатърката ни за сега отрече.


Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #21 -: Юли 23, 2009, 22:34:38 pm »
Аничка, много ти благодаря. :) Експресно включване. :wink:
145лв. ли струва това чудо Ротарикс-а? Че то колкото ПревЕнар-а. :? Но, няма значение. В крайна сметка, ако реша да я ваксинирам, ще ги дам, така или иначе. Педиатърката ми препоръчва точно преди да отидем на море да и я направим. Ние ще ходим на море с детето през септември. Значи, сега е моментът.

На нашата бандитка и правих Превенар на 2 приема - на 12 и на 14 месеца.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #22 -: Юли 24, 2009, 02:38:57 am »
Милена ,ротарикс-а  се слага на 2 месеца и после втора доза на 3 месеца ,вие сте вече големи (ако не се лъжа над годинка)и не е нужно ,няма смисъл ...Поне при нас практиката е такава ..
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #23 -: Юли 24, 2009, 11:16:25 am »
Ротарикса може да се даде до 2г., въпреки че в листовката пише до 24 седмица. Действието и е до 5г.Цена и инфо: http://www.framar.bg/%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%81-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0-1-%D0%BC%D0%BB.-pid30012893.html
Цената на Преванара е 139 лв, цена и инфо: http://www.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%80-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BA.%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0-pid30012945.html

Момичета, ние вчера бяхме на преглед, малчо уж се движи със седмица напред по размери, но то датата на овулацията ми е толкова плаваща, че не разчитам на термините, които излизат при преглед. Така или иначе от началото, та до третата седмица на ноември ще сме в очакване, но дай Боже да избутаме дотогава! Околоплодни води, плацента и бебчо са ОК. Аз вече започвам да се питам как ще се справям с две малки деца  :lol:
« Последна редакция: Юли 24, 2009, 11:18:15 am от ani4ka »
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #24 -: Юли 24, 2009, 11:51:52 am »
Аничка, :)
благодаря още веднъж. :D

Шакира,  :)
в Белгия може и така да е, но педиатърката ни я предлага сега, преди почивката на море. Тя си знае работата, все пак. Тя е и неонатолог и следи детето ми от мига, в който го изродиха. Освен това, при нас ваксините бяха отложени за след 6-месечна възраст по настояване на същата педиатърка. В последствие чух от други специалисти, че не е трябвало да се прави такова отлагане, но така или иначе, аз я послушах тогава.

А моята бандитка тая сутрин, без да я усетя се е заела с крема, с който и мажа дупето. за щастие, беше съвсем малко в опаковката. Тя се е омазала по ръце, крака, коса; омазала е и наоколо. Само опасението ми е да не си е хапнала от крема. :? :(

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #25 -: Юли 24, 2009, 17:04:27 pm »
А моята бандитка тая сутрин, без да я усетя се е заела с крема, с който и мажа дупето.

 :lol:  :lol:  :lol: Ние този номер го направихме преди една седмица. Вероника набарала празния крем против бръчки на баба си, дето се вика празен празеничък, стои само за украса, ама как успяла да напъха малките си пръстчета, изнамерила нещо по ръбовете и подражавайки на мама, хубаво се омаца,  та чак до косата  :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #26 -: Юли 25, 2009, 08:17:18 am »
Здравейте момичета.
Ето,почти свърщи седмицата а ние все още не сме се разписали :oops: :D
Тези дни ходим на рехабилитация с Алекс ,подготвяме се за празненството,скоро ще празнуваме 1 годинка  :D,в неделя ще правим  курбан за здраве на Алекс,общо взето ни е малко натоварено,станахме много злояди ,отказваме да пием течности-което много ме тревожи.
Вода абсурд да пием,сок по мъничко.В момента ни назначиха витамини-Стодал ,надявам се да имат резултат. :D

*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #27 -: Юли 25, 2009, 12:34:37 pm »
Ади, приятна подготовка и весело изкарване! :)
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #28 -: Юли 26, 2009, 19:08:33 pm »
Момичета, включвам се да ви пожелая, макар и със закъснение, едно хубаво, здраво лято!!!

Аз нещо съм го закъсала с времето, но обещавам наесен да намирам време и за това хубаво място! Мислим догодина да си ходим и (мечка страх, мен - не!  :D) може и да се престрашим за срещички, ако има по това време;например в София, Пловдив, на морето ще ходим също така, но още не знаем кога и къде... Нямам никакъв опит с форумски срещи, но предполагам, че оцелявате след тях..., та... :D, ако ни искате, на драго сърце.  :D Но има време дотогава. Дано не се променят плановете ни.
Ако някой вече е затаил дъх и е с разтуптяно сърце, да не се страхува, защото не съм нито страшна, нито дива, както пише в ника ми - за заблуда е той!  :D

На бременните момичета пожелавам да се пазят от жегата и да не се морят с много работа! На останалите - здраве и бодър дух!!!  :D

Поздрави сърдечни! 
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #29 -: Юли 27, 2009, 00:49:11 am »
Факт е обаче,че много майки коментират-колко са опасни новите ваксини и как децата правят реакции и се разболяват след тях.

къде са тия много майки?

По градинките примерноно.
Връщам се от почивка и съм отчаяна, от това, което видях - примерно бебе на 6 месеца с обърнати от гъби устни, но майката не купила Дактарин и се чуди защо бебето не иска да се кърми и да спи.

Аз на тази почивка изживях ужасТ. Пристигаме. Разбираме, че сме на четвъртия етаж в сградата. Мъжо почва да мъкне сакове, а аз нареждам, щото е 13 часа какво ми трябва за храненето на детето.Правя манджата. Изкарвам детето  на балкона - има маса със столове , за да не цапаме вътре. Дете превъзбудено - ритна масата и изпод нея за миг излязоха оси и го нахапаха на две места. Та падиатри, урбазон...