0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« -: Юли 20, 2009, 16:19:42 pm »
Дами, минавам на щат към "Зачатие", с трудова характеристика "Пускач на седмичната тема" :).  Радвайте се на дните до сряда, защото след това идват големите жеги.  Ние утре се отправяме на хлад към Банско - дано всичко е спокойно и скучничко с детето.  Днес питах нашата педка дали Превенар и Акт-хиб действително вече са в задължителния имунизационен календар и отговорът беше отрицателен.  Кьорфишек от вестник Дневник се оказа тази новина, за съжаление.  Да видим какво ще реши новия здарвен министър...
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 17:45:09 pm »
Привет от нас, бяхме на разходка до сега, много е приятно времето днес.
Дано са сбъркали в прогнозата.  8)
*Принцеска* ваксините и да решат нещо невярвам да влезне в сила по средата на годината.


Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #2 -: Юли 21, 2009, 13:38:40 pm »
Здравейте и от нас. :)

Вестник Дневник е сериозен и не пуска "кьорфишеци".
До колкото знам от следващата година предстои да влязат в задължителния имунизационен календар.
Яд ме е, че толкова много хора смятат ваксините за повече вредни от колкото полезни. :x

Вчера говорих с моя приятелка, която е медицинска сестра, която също е противник на Пентаксим и Превенар, защото били "нови ваксини". Как нови бе, викам аз? 8O Та тези ваксини от много години ги прилагат задължително в Западна Европа и в САЩ.
Не, казва тя, у нас били експериментални! Другите майки, които участваха в разговора също ме обявиха за ненормална, защото "ги чета в интернет тези работи".

та такива работи. Невежи са хората според мен и ми говорят как от Пентаксим влизали в болница с гърчове. :?

Хайде, хубави дни от мен и се пазете от жегите! :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #3 -: Юли 21, 2009, 22:51:21 pm »
За ваксините нищо не мога да кажа-моето дете е имунизирано по стария имунизационен календар със свсем други ваксини.Факт е обаче,че много майки коментират-колко са опасни новите ваксини и как децата правят реакции и се разболяват след тях.

У нас вчера беше някакъв ужас-Ива цял ден пази леглото.От сутринта-разтройство и повръщане.Цял ден хленчи че и е лошо.Няколко пъти тичах от работа до в къщи за да не е сама.просто нямаше кой да стои при нея.Днес вече е добре-в момента беснее пред блока.
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #4 -: Юли 22, 2009, 00:12:57 am »
Вестник Дневник е сериозен и не пуска "кьорфишеци".

Аз не казвам, че злоумишлено е публикувана невярна информация, но от статията: http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/06/26/744630_dve_novi_vaksini_vlizat_v_imunizacionniia_kalendar/ читателят остава с впечатлението, че ваксините вече са в календара, а се оказва, че все още не са там.  Не пише, че предстои...  Много бих се радвала да се случи в най-скоро време поне.

За реакциите и разболяването след ваксиниране аз лично не съм съгласна.  Колко е разболяването без ваксините и с какви последствия?  Нека всеки има право на информация и решение и Бог да ни пази.  Щекотлива тема.
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #5 -: Юли 22, 2009, 00:35:57 am »
Синьо кокиче, моето дете беше с проблем  - гърч след втората ваксина пентаксим. Изключително съм наплашена от ваксините, но си имам и горчивия опит за това. Така,че аз съм от тези,които не могат да се зарадват за новите ваксини. Бих искала да е така,но големи мъки изживях по болници.
Нека да сме здрави всички!
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #6 -: Юли 22, 2009, 16:50:12 pm »
Здравейте, мами! Ние вчера бяхме на консултация и след толкова притеснения се оказа, че Ани е качила 610 грама от изписването. Не е много, но като за дете само на кърма ми казаха, че било все пак в норма. Пък и тя си прави много странни режими от по 5, максимум 6 хранения на ден и не мога да я накарам да яде по-често. Лекарката ми каза, че не било страшно това щом като все пак наддава и да съм я оставила на нейния режим, колкото и странен да е. Та си отдъхнах малко, а дано следващия месец качи повече.
Исках да ви питам точно за ваксините и аз, че следващия месец ще трябва да вземам Пентаксима, а педиатърът ми каза, че дифтеткока имал предимството, че бил за български щамове, за разлика от Пентаксима. Принципно съм решила да купувам, но искам преди това да чуя и вашето мнение. Освен това се чудя дали да вземаме Превенар. Вашето мнение дали си струва? А и забравих да питам кога се прави първи прием на Превенар.
И още нещо да ви питам. Ползваме едно мляко на Бюбхен, но кожата й е много суха и се лющи - основно по лицето и крачетата, преди беше и по ръчичките, ама отмина. Можете ли да ми препоръчате нещо друго подходящо за мазане?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #7 -: Юли 22, 2009, 17:25:33 pm »
Смайл ,и на Митко му се лющеше кожата точно на краката и лицето до към първия месец и оттогава спря.Може би при вас ще продължи малко по дълго-казаха ми че при всички бебета се получавало.Иначе аз мажа с млякото на Хип и съм доволна :)

*

    Aubergine

Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #8 -: Юли 22, 2009, 23:19:54 pm »
Смайл, Чефето го мажа с крем за лице на Мустела, добре му се отразява.

Много четох за ваксините, създадох си мнение, което общо-взето опира до там, че ако мога и срещу глад ще го ваксинирам.   Подозирам, че нашата педиатърка ще е върло против всичко, което предложа, обаче.

Ние днес бяхме на гости  в Щъркелово гнездо - киселето спа като къпано и съм безкрайно доволна. Ходи ми се утре пак, ама потроших колата по едни черни пътища..

Лошото е, че на разходки май няма да можем да ходим, защото плаче и не обича да се вози в количка. А количката му специално за яки, офроуд разходки беше замислена. :(
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #9 -: Юли 23, 2009, 00:38:11 am »
Смайл,и моя Жорко се храни 5 или 6 пъти.Аз също бях притеснена,защото от много малък почна да разрежда храненията,но си наддава добре.Той също е само на кърма.
За ваксините и аз съм категорична,че трябва да се слагат.Сега ще слагаме пентаксим,чудих се и за синфлорикс,но педиатъра ми каза,че мога да си помисля още малко.Можело да се сложи и второто полугодие,дори препоръчва тази схема,за да не се натоварвал организма.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #10 -: Юли 23, 2009, 01:03:50 am »
Исках да ви питам точно за ваксините и аз, че следващия месец ще трябва да вземам Пентаксима, а педиатърът ми каза, че дифтеткока имал предимството, че бил за български щамове, за разлика от Пентаксима. Принципно съм решила да купувам, но искам преди това да чуя и вашето мнение. Освен това се чудя дали да вземаме Превенар. Вашето мнение дали си струва? А и забравих да питам кога се прави първи прием на Превенар.

слагай Пентаксима и Превенара и не слушай глупави педита, които те лъжат. какви български щамове бе, дифтерията, тетанусът и коклюшът по цял свят се разпространяват от едни и същи причинители!

освен това, вече дори и по НЗОК се полага убитата ваксина, така че за каква българска ваксина дрънка педиатърът? отмениха я вече, няма я.

за Превенара потърси листовката в Гугъл или потърси в подфорума на Бърди - писана е много пъти схемата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #11 -: Юли 23, 2009, 10:22:35 am »
Здравейте момичета. Не съм писала отдавна. Поздравявам всички и се надявам да сте добре - вие и дечурлигата :)
Ние бяхме на море, е, сякаш преди цяла вечност, но важното е, че изкарахме повече от страхотно и пак удължихме плануваните дни за почивка, понеже на детето му се отрази страхотно.
Аз се връщам на работа от 17 август и психически се настройвам. За сега съм оптимист.
Кака ви Кристина скоро има рожден ден, вече е голяма и си личи не само по по-дългите къдрици, излъчването на малко момиченце, а не бебе, но и по речника.
Използваме изрази като:
Нямам думи! Ти какво си мислиш!
Тати няма смисъл да чете!
Ох, извинявай, аз без да искам!
 :lol:
Някой съмнява ли се, че е философка? Викат на майка си се била метнала, ама аз не я познавам майка й, та не мога да кажа  :wink:
А, и се пазари вече, вика ми - отивам да зема ена кижка и идвам. Става ли?  :lol:
Става, викам, щом е за четене.
Здрави сме, да не чуе дявола.

Прегръдка!

И! Най-важното - добре дошли на всики нови бебета на Зачатие!
Здраве им пожелавам.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #12 -: Юли 23, 2009, 10:26:57 am »
smile76, Кристина се роди със сравнително ниско тегло и на пук на всички препоръки и мои усилия, много рано, даже бих казала изключително рано изостави нощното хранене и винаги се е хранила поне с две хранения по-малко от връстниците си. За сметка на това количествата бяха по-големи. Наддаваше си прекрасно, настигна, че и задмина някои набирчета. Притеснявах се само първия-втория месец след раждането й и след като видях, че наддава добре я оставих да си изгради режима сама.  :D
« Последна редакция: Юли 23, 2009, 11:22:03 am от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #13 -: Юли 23, 2009, 15:41:15 pm »
Факт е обаче,че много майки коментират-колко са опасни новите ваксини и как децата правят реакции и се разболяват след тях.

къде са тия много майки? аз редовно следя темите за ваксини и изобщо, най-големия форум за майки у нас - бг-мамма. никога не съм попадала на такива съобщения - за реакции и разболяване след поставяне на "нови" ваксини!
за сведение, "новите" ваксини са "убити" ваксини - не съдържат живи клетки от бактериите, които причиняват съответното заболяване. поради този факт, те не дават обичайните странични реакции от старите ваксини - температура, болка и подуване на ваксинираното място, плач, безпокойство и прочие екстри.

pimi, забелязала съм, че си доста консервативно настроена, но без това да се дължи на информираност, а на принципа - това е ново, не го знаем, на времето беше другояче, а освен това и една жена каза, че....
редно е човек да е по-отговорен към изказванията си, особено когато не е информиран и не е наясно. ти си ваксинирала твоето дете, пука ти какво ще напишеш тук, но някое младо майче на пеленаче, което се чуди да ваксинира или не, може да прочете твоето "компетентно мнение" и на база на него да се откаже от ваксина. помисли за това!

няма да забравя Буболина, дето 3 години се чуди да ваксинира ли дъщеря си или не и накрая, когато детето се набоде на ръждив пирон, изпадна в страшна драма, че сега никой не знае как да ваксинира 3-годишното против тетанус - за ДТК е късно, а тетаничната ваксина е за възрастни... на никого не пожелавам драмата, която тя изживя тогава и която можеше да си спести.

извинете за лиричното отклонение...

« Последна редакция: Юли 23, 2009, 15:43:54 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #14 -: Юли 23, 2009, 16:39:42 pm »
jam,тези майки за които споменах не са във интернет форумите,аз редовно чувам такива изказвания.
Не искам да влизам в конфликт с никой,но лично на мен още ми държи влага реакцията,която ми направи Ива от нещо,което се прилага и в момента.
Не съм консервативно настроена и не се влияя от-една жена каза....
*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #15 -: Юли 23, 2009, 17:20:42 pm »
Бери, имахме същите проблеми със спането в количка. Рев до посиняване и в резултат на това - мама носи бебе и бута количка. :D Родих се с кошницата за кола. Можеше и по 6-7 часа да спи непробудно навън. Калоян спеше само по корем до 7-8 м. и кошът за новородено отказа категорично. Явно в кошницата му беше удобно. Консултирах с Бърди за дългите часове престой полуседнал и се оказа, че няма никакъв проблем. Даже се препоръчва на бебета с рефлукс.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #16 -: Юли 23, 2009, 18:13:00 pm »
Здравейте от нас с Габорана-калпазана,
Имам много поводи да си похваля момичето и затова веднага започвам-махнахме напълно памперса, след като преди уж успяяхме, ама не стана работата съвсем.Сега сме без пампо и си казваме винаги.Бърборим сериозно и нареждаме на всички какво да правят, пеем като за световно :), абе за 3 седмици все едно някой ми е сменил детето.Малко с баба и и я намирам пораснала и променена сериозно, явно е имала нужда от разнообразие, както и аз. Сега като сме заедно не ми се мисли как ще се разделяме за още някоя и друга седмица.
Но да си мина на въпроса, че нещо доста ме тормози.От началото на лятото Габоранката непрекъснато се изрива от какво ли не.Ту някакви уж незначителни обриви по челото , ту яко сериозни пулове от ухапване от насекоми, а сега за капак на 2 пъти съм на 100% сигурна че е от храна. Гадното на цялата работа е, че почна да се обрива от неща, които по принцип знам, че си яде и никога не сме имали проблем.Замислям се сериозно да правя алергични тестове, защото ако караме така направо не ми се мисли как ще се измъчи детето, а пък и аз лудвам само като видя, че малко се зачерви някъде.Дайте съвет ,какво правите Вие в такива случаи, ако имате координати на добър алерголог в София ще съм страшно благодарна.
Има ли някой, който да е слагал еднократна доза Превенар, че аз докато се чудя дали и как стигнахме възрастта за еднократна доза.
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #17 -: Юли 23, 2009, 18:24:34 pm »
Една от любимите ми теми: Ваксините  :wink:

Джам,
тук сме на абсолютно еднакво мнение с теб! :) :wink: За разлика от други обществено-значими въпроси. :wink:

За съжаление, обаче, има наистина много майки, които твърдят, че те ваксините, видиш ли, са много вредни и опасни.
Казаха ми: "Ау, ма ти къде ги четеш тия работи, бе? В интернет ли? Ма, моля ти се, недей да четеш там в интернет!"
Смятат ни за зомбирани - нас, които се имаме за грамотни, интересуващи се, четящи, любознателни. В очите на тези майки, ние сме просто едни луди, които четем някви глупости в интернет и вредим на децата си като ги ваксинираме по западно-европейския календар. "Нови били ваксините  и не били за нашите географски ширини...." Глупости! Не са нови ваксните, от друга страна, ние сме на една геогр. ширина със Западна Европа, но сме на различни географски дължини!

Аз тия дни се чудех дали да правя и Ротарикс на детето. Педиатърката ми я предложи. Знам, че Аничка беше правила на нейната Вероника.
Аничка, ако се включиш с мнение, ще съм ти признателна.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #18 -: Юли 23, 2009, 18:31:31 pm »
Има ли някой, който да е слагал еднократна доза Превенар, че аз докато се чудя дали и как стигнахме възрастта за еднократна доза.

да, аз правих на Мартин една доза Превенар на 2 г. и 1 мес.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Лятна и гореща седмица 20-26.7.2009
« Отговор #19 -: Юли 23, 2009, 22:00:08 pm »
Аничка, ако се включиш с мнение, ще съм ти признателна.

Надявам се, че достатъчно бързо се включвам ;) Наистина давахме на Вероника Ротарикс (давахме, защото е през устата), юни (4 месец) и юли (5), точно преди да отидем август на море. Нямаше абсолютно никакви странични ефекти (както и при Пентаксима и Преванара), а на морето ми беше доста по-спокойно знаейки, че съм взела необходимите мерки. Надявам се, че коментарите за включване на тази ваксина в имунизационния календар до края на годината ще са реланост за втория бебок ;) Добре ще ми дойде да си спестя 2х145 лв. 

Относно страничните ефекти: контактувам с майки онлайн и на живо, и досега нито веднъж не съм чула някой да има сериозни оплаквания, споменавали са само за температура и леко подуване на убоденото място. А и смятам, че няма логика в днешно време да се създадат по-лоши ваксини от преди 10-20 години, да речем... Сега даже обмислям дали да реимунизирам Вероника със Синфлорикс или Преванар, от прочетеното в нета разбирам, че Синфлорикса е още по-усъвършенствана и с по-малко странични ефекти ваксина... Надявам се до октомври да прочета отзиви и тук :)