0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #40 -: Март 10, 2010, 19:52:13 pm »
Здравейте момичета.Аз сега започвам и незнам какъв ми е протокола но ми се струва че е от дългия.Който знае да казва.В момента съм на спрей Suprefact 100mg.и всяка вечер по две хапчета вибрамицин за двамата партнйори.Това е за 6 дена.От 12 започвам Puregon 100 IU-0,5ml по две инжекции сутрин и вечер по една Menopur 75 IU FSH+75 IU LH-VIAL.От първите 25 бр. а вторите 10 бр.Имам исписани Utrogestan-100 mg ,Pregnyl 5000 IU но за тях ще ми кажат по нататък кога и как да ги използвам.Междувременно от 16.03.всяка сутрин ще ходя да ми вземат кръв и да ме гледат на видеозон.Това е което знам засега.Имам въпрос към Вас.Пурегона като ми е по два сутрин как се поставя.В една спринцовка или два пъти трябва да се бода.И нали се поставя в дупето.Благодаря предварително.
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #41 -: Март 10, 2010, 22:07:55 pm »
zuzuni много объркано, ти сама ли ще си биеш инжекциите? Няма ли да ти ги слагат в клиниката?

Когато имат по 2-3 инжекции от един тип, се слагат с един разтворител и се бият с една инжекция. Утрогесната е за след ЕТ. Прегнила се слага 36ч преди пункция.
При мен от 8 дни стимулация по къс протокол имаше 4 прегледа и взимане на кръв. В Малинов взимат кръв на 4 ден и после пред един.

Успех

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #42 -: Март 10, 2010, 22:58:38 pm »
zuzuni, при мен стимулацията беше с Пурегон пен - писалка. Заредена е с няколко дози и се бие наведнъж. Ако си ги биеш сама - в корема (не е страшно, ще се справиш, има и филмче в интернет), ако ти ги бие друг - в дупето (паласките), а може и да се редуват, за да не се натрупват много инжекции на едно място. nikolina-pikolina ти е обяснила останалото.
Успешна процедура! Пиши как върви  :)
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #43 -: Март 11, 2010, 13:23:04 pm »
Аз бях на Гонал и включиха по късно Мерионал.Резултата 11 яйцеклетки.
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #44 -: Март 11, 2010, 16:02:51 pm »
Дадоха ми ги сама да си ги бия.Затова ми се наложи да си търся кой да ми ги поставя.Николина аз не съм в Б-я и може би затова е малко по объркано.Писалки нямам а само инжекции.И интересното е че прегнила ми е две кутийки по три вътре.Струва ми се че 6 бр. са множко но може би греша.Успех на всички ви.
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #45 -: Март 11, 2010, 21:06:48 pm »
zuzuni, пурегона се бие подкожно - най-лесно в корема /когато си ги биеш сама/. Можеш спокойно двете ампули да слагаш в една спринцовка и с едно убождане  :wink:
Предполагам са ти дали и малки и големи игли. С голямата изтегляш лекарството, а с после слагаш малката и с нея се боцкаш! Нищо страшно няма и сама да си ги биеш! Даже е по-добре - защото си усещаш и ако те позаболи повечко - поспираш за мъничко  :wink:
А за прегнила - спокойно - ще ти дадат наставления за него допълнително!
Хайде, пиши как си справила!
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #46 -: Март 13, 2010, 10:57:18 am »
Нещо се озадачих.Вчера се обадих до болницата пак да попитам къде да ги поставям и ми казаха в дупето.Вие всички ли си ги биете подкожно.Вече взех да се притеснявам а и тая сутрин много ме заболя като ми я слагаха.Никой ли не си ги е поставял като мене  :(
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #47 -: Март 13, 2010, 12:03:11 pm »
zuzuni, щом са ти казали в дупето - значи там  :wink: Все пак - ние не сме лекари! Аз моя пурегон го бия подкожно, но той е Пурегон Пен - писалка и е за подкожно приложение. Сега си спомням, че миналия път като бях с ампули, мисля че пишеше, че и мускулно се бият и подкожно! Та - в крайна сметка - слушай си лекаря и толкоз  :lol: За сравнение - гонала ми е бит мускулно в дупето! И стимулацията ми беше супер  :lol:
Я не си вкарвай разни филми в главицата, ами се радвай, че си започнала и успеха е близоооооооооо  :wink:
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #48 -: Март 13, 2010, 12:11:34 pm »
Чак сега виждам и ми е много чудно защо пък гонал мускулно 8O, а при мен на първите два опита пурегона беше мускулно в дупето и много си боли то просто защото се натрупват, а на последните два с гонал подкожно в корема.Явно всяка клиника работи по различен начин. Важен е крайния резултат :)
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #49 -: Март 13, 2010, 12:48:36 pm »
Ами зависи от това дали е на ампули лекарството или е пенче.Аз съм си слагала гонал и мускулно и подкожно, с пурегона същата работа.Но доколкото знам е, че като почнеш по един начин, така продължаваш и за напред.
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #50 -: Март 13, 2010, 14:44:19 pm »
Благодаря момичета.Супер сте.Вече се успокоих и само ще се надявам на добри резултати.Барбаронче вярвам че успеха за всички ни е близо-трябва да сме оптимисти.
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #51 -: Март 15, 2010, 15:15:09 pm »
Здравейте искам да попитам нещо надявам се да ми отговорите .
Януари месец се подготвях за стимулация щях да ставам донор на яйцеклетки на сестра ми ,сложиха ми Лукрин депо дойде ми МЦ по рано със 4 дена .
В последствие нещата се отложиха и така и не се стигна до стимулация ,но на мен вече 2 месец не ми идва  :?
Имам симптоми да ми идва боли ме кръста и тн вече 2 месец .
Четох ,че е нормално да те пропусне но колко време никъде не видях :?
Докторката казала на сестра ми ,че това е нормално ,но аз си мисля дали не трябва да отида на лекар да ми изпише нещо за предизвикване на МЦ ,защото в момента все едно карам критическа  :oops:
Извинявам се ако въпроса ми не е за тази тема ,но не успях да се ориентирам къде да го пусна  :oops:
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #52 -: Март 15, 2010, 15:24:38 pm »
zuzuni аз при 1 си опит ИКСИ 2008 год. бих всичко в дупето, докато не ми сложиха една инжекция в корема и тогава бях много изненадана и ми се скараха, че не съм ги била в корема. Да, ама си има 16 фоликула, 13 оплодени, върнаха 3 и всички се хванаха. Пожелавам ти го и на теб. Дали в корема или в дупето, едно и също, важно е да има материал после.

anuk най-добре се обърни към лекар. Аз бях 3 месеца на лукрин и всеки месец ми идваше като по часовник.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #53 -: Март 16, 2010, 14:58:40 pm »
Стимулация по дълъг протокол с:
1 бр. Диферелин 3,75
16 бр. Гонал Ф 75
2 бр. Мерионал
1 бр. Менопур - реакция на непоносимост
3000 UE Прегнил
Извадени 10 яйцеклетки.
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #54 -: Март 18, 2010, 13:57:11 pm »
Момичета уверих се че няма значение къде се бият.Една жена в моята група си ги бие в корема а сутрин в болницата и ги поставят в дупето.Така че Николина-Пиколина си права.Важното е да се бият а къде е без значение.Така или иначе лекарството влиза в организма.Днеска видеозона ми показа 15 фоликула.Задължителен секс за половинката и понеделник ги вадим.Чакаме да станат 19 до тогава. :lol:
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #55 -: Май 11, 2010, 08:42:51 am »
Ето и втората ми стимулация: Инвитро оплождане,къс протокол.

Гонал Ф75 = 25 бр.
Цетротид = 5 бр.
Овитрел = 1бр
Резултат: Извадени 12 яйцеклетки ,оплодени 11 бр. ,трансфер утре 5 ти ден :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #56 -: Май 11, 2010, 08:49:17 am »
Тази тема съм я пропуснала  :P
Ето споделям и моят опит:

ин витро:
Стимулация с 22 бр. Гонал Ф 75
              5 бр. Цитротид 0.25
              1 бр. Прегнил 5000
Резултат 17 яйцеклетки, всички се оплодиха. ЕТ на 5-ти ден. Останаха и за замразяване.

"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #57 -: Септември 18, 2015, 19:03:23 pm »
Здравейте, утре започвам стимулация за ин витро. Лекарството ми е Гонал Ф 125.
Може ли някой да ме опъти със поставянето на писалката. Не знам как ще се справя, а и няма на кой да кажа да ми помогне. Сестрата в клиниката ми обясни, но не достатъчно добре.
Благодаря предварително! :)
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #58 -: Септември 18, 2015, 19:40:57 pm »
Здравей Иванела,

Ето ти линк към видео, което е именно за поставяне на гонал писалка. Дано ти е полезно. Всъщност поставянето е наистина много лесно и съм сигурна, че ще справиш още с първия опит

https://m.youtube.com/watch?v=Nk2Dy6iBSl0
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #59 -: Септември 19, 2015, 15:12:14 pm »
Благодаря много, справих се.  Явно паниката ми от игли ме накара така да се притесня, но се убедих, че няма нищо страшно! Нищо не усетих и си я поставих сама. :)