0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #20 -: Юли 20, 2009, 20:33:09 pm »
Знае ли някой колко е цената на Gonal F Pen(900)? 10x
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #21 -: Юли 26, 2009, 18:10:28 pm »
Мисля, че е х1: http://www.pharmacy-bg.com/search_price.php?cmd=drug&id=3101 но ти ще си провериш дали е точно това, което търсиш.
Успех!

Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #22 -: Юли 28, 2009, 21:33:47 pm »
757,44 лв платих при доктор Владимиров на 25.07.209 год за един пен- гонал ф 900
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #23 -: Декември 03, 2009, 17:05:06 pm »
Здравейте момичета!
Преди време пуснах темата, като ориентир за лекарствата, използвани при стимулация. Сега приключи и втория ми опит ИКСИ и искам да споделя какви медикаменти бяха използвани този път.
Decapeptyl0.1 - 21бр.
Menogon75iu - 14бр.
Puregon Pen - 1650 ед.(11*150)
Прегнил5000 - 1бр.
Резултата е 17 извадени яйцеклетки, 14 зрели, 12 оплодени. 16ти ден пункция, 21ви ден Бластоцист трансфер (който е в понеделник и не знам колко ще останат).
Успех на всички!

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #24 -: Декември 06, 2009, 16:40:16 pm »
Аз бях с ГОНАЛ 75ед-29бр: МЕНОГОН-75ед-25бр.:ГРОН ХОРМОН(това е някакъ човешки хормон за повече качествени яйцеклетки)-11бр. всеки ден по една доза:ОВЕТРИЛ и ЛУКРИН преди стимулацията.Бях на дълъг протокол.Резултата е 5яйцеклетки,една куха,две презрели,две оплодени и двете ми ги върнаха.В момента си чакам резултатите от кръвния тест.
« Последна редакция: Декември 06, 2009, 16:42:01 pm от Ivelina Lecheva »
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #25 -: Декември 06, 2009, 16:52:41 pm »
И аз да се включа, дано да съм полезна  :D
Стимулацията беше по къс протокол.
14 бр. Гонал от 75 единици
9 бр. Цетротид от 0.25 от 4 ден
7 бр. Меногон от 75 единици от 7 ден
Прегнил 5000 - 1 бр.
Днес ми беше пункцията. Извадиха 15 фоликула - 8 яйцеклетки. Чакам утре да ми се обадят!
Късмет на всички!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #26 -: Декември 10, 2009, 03:43:06 am »
И аз да се включа, дано да съм полезна  :D
Стимулацията беше по къс протокол.
14 бр. Гонал от 75 единици
9 бр. Цетротид от 0.25 от 4 ден
7 бр. Меногон от 75 единици от 7 ден
Прегнил 5000 - 1 бр.
Днес ми беше пункцията. Извадиха 15 фоликула - 8 яйцеклетки. Чакам утре да ми се обадят!
Късмет на всички!
Късмет, ще чакаме резултати, дано всичко да бъде наред и скоро да се похвалиш с положителен тест  :D
Предстои ми инвитро след нова година, но исках да попитам дали се прави "trial transfer" - мерят точната дължина и ъгъл на маката. Процедурата е всъщтност също като едно инвитро, но да го кажем е като "репетиция". Аз имах вече 2 "опита", но до инвитро все не се стига поради усложнения. Дължината както виждам от собствените си резултати може да варира. Според док. било много важно, и сигурно е така. Единият път ми беше 7, а вторят път 8 см дължина. Исках да попитам в коя клиника си правиш лечеието и дали това е практика там? Ще стискам палци за резултатите  :crossfingers:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #27 -: Декември 10, 2009, 07:30:18 am »
Да се включа и аз:
Дълъг протокол-Диферилин-1бр
Гонал 75 единици-14бр
Меногон-3бр
Резултат-23 яйцеклетки,15 зрели, 12 оплодени, 3 върнати. Резултата-утре. Клиника Малинов
[/url]
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #28 -: Декември 10, 2009, 10:22:41 am »
Първи опит ИКСИ, по дълъг протокол

1. Диферелин - 1 бр.
2. Gonal F 75 - 7 дни по 3 = 21 бр.
3. Меногон    - 4 дни по 2 бр. = 8 бр.
4. Прегнил 5000 - 1 бр.

Извадени 11 яйцеклетки, 6 оплодени, върнати 4, няма за замразяване.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #29 -: Декември 10, 2009, 10:31:09 am »

....
С това измерване не съм запозната. На мен не са ми слагали лепило. Неделя вечерта ми казаха, че от 8 Я. 7 са хубави и са ги оплодили ИКСИ. В понеделник се обадиха да кажат, че са се оплодили 3 бр. Вторник звъннаха, че са хубави ембриончетата и към 14 ч. ми ги върнаха и 3 те. По време на трансфера ме следиха с УЗИ (което предполагам е задължително  :oops: - това ми е първи трансфер) и усетих, че доки "работеше" в лявата част на матката  :D Той така е преценил, не знам защо  :lol: :lol: :lol:
Не ти отговорих на въпросите, но това е което знам. Успех и на теб!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #30 -: Декември 11, 2009, 05:50:29 am »
Много се радвам за теб, сега остава само да се успокоиш и да мислиш само позитивно!!!! Всичко ще бъде наред и скоро ще имаш новина да разгласяваш  :stroller: santa2
Иначе за трансфера, явно не се прави предварителен опит в тази клиника. То и аз не мога да кажа колко необходимо или безмислено е това, затова само мога да се доверявам на медицината. Дълбоко се надявам, че не е само за пари. Въпреки, че първият месец го направихме, процедурата ми се отложи, вторият път док. пак искаше да го направим. Не ми се искаше много, а да не говорим, че ми е и много скъпо, но той ми обясни, че всеки път дължината може да варира и дори и мм би могъл да е от значение. И аз, като зависима се съгласявам с всичко, което ми се казва. Какво друго да правя .....
На тебе успех и да ни държиш в течение  :D
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #31 -: Декември 11, 2009, 08:34:38 am »
Иначе за трансфера, явно не се прави предварителен опит в тази клиника. То и аз не мога да кажа колко необходимо или безмислено е това, затова само мога да се доверявам на медицината. Дълбоко се надявам, че не е само за пари. Въпреки, че първият месец го направихме, процедурата ми се отложи, вторият път док. пак искаше да го направим. Не ми се искаше много, а да не говорим, че ми е и много скъпо, но той ми обясни, че всеки път дължината може да варира и дори и мм би могъл да е от значение. И аз, като зависима се съгласявам с всичко, което ми се казва. Какво друго да правя .....
Извинявай, ама къде си правиш опитите? Предполагам, че не е тайна, след като и ти питаш за това другите момичета? Малко неясно и много интересно ми е това, за което пишеш. Знам, че във Варна при д-р Александров се прави пробен сондаж преди всяка процедура, ако това имаш предвид, но това е бързо и безболезнено и влиза в цената на процедурата. На мен преди първата процедура ми прави такъв сондаж и д-р Стаменов. Не знам дали за това говориш?

*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #32 -: Декември 12, 2009, 21:52:06 pm »
Здравей, не, разбира се че не е тайна. Правя оптите в една клиника в САЩ, Мизури щат, но ми е интересно как се прави в БГ, в случай, че се наложи и там да опитам. Тука доктрите му казват "trial transfer" - и по същество представлява същата процедура като реален трансфер, само дето тръбичката, която се вкарва е празна - няма материал. Прави се 3-4 седмици преди трансфера, като идеята според доктра е да се види каква е дължината, наклон и други важни характеристики за да няма изненади на същинския трансфер. Един вид да се подсигурят и от тази гледна точка и да повишат шанса при самата процедура. Първият път, например при мен, дължината която измериха дойде 7 см, а на вторият опит показа 8 см. Един сантиметър си е доста, особенно като става въпрос за инвитро. Като получавам сметки от болницата една такава процедура ми струва към $1300. В зависимост от случая може да да дойде малк по-скъпо или по-евтино. Прави се без упойка, вкарва се солена вода и се извършва с помоща на видеозон отгоре, та доктора може да проследи накъде  и колко влиза тръбичката. Неприятно е, но не е болка за умиране. Процедурата не е повече от 5 мин. по същество. Ще се радвам, ако съм била полезна с инфото.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetlanagk][/url]
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #33 -: Декември 13, 2009, 12:03:57 pm »
ето и малко цифри и от мен:
първи опит: дълъг протокол
Decapeptyl 0.1 - 26 бр.
Пурегон - 5 пълнителя по 900 ед., общо над 4500 ед.
Gonal F - 21 бр. по 75 ед.
Прегнил 5000 - 1 бр.
Стимулация - 14 дни
Резултат - 7 яйцеклетки, много некачествени, само 1 читава, разделена на 3ти ден на 8

Втори опит: къс протокол
фостимон - 20 бр.
Меногон - 10 бр.
Цетротит - 5 бр.
Стимулация - 7 дни
Резултат - 4 яйцеклетки, само 1 читава, разделена на 5 на 2ри ден
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #34 -: Януари 30, 2010, 12:38:08 pm »
Искам да ви питам, когато имате утрогестан вагинално, как спазвате хигиена, ставате сутрин, измивате си ръцете ли.

Аз съм доста поспалива  :D , и като стана веднъж, се разсънвам.И затова се събуждах рано, имах си до мен мокри кърпички, изчиствах си хубаво ръцете и си поставях глобулите.Но сега като се замислям, не е много добре този начин.

Има ли вариант да се получи някаква алергия към мокрите кърпички.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #35 -: Януари 31, 2010, 08:52:24 am »
Искам да ви питам, когато имате утрогестан вагинално, как спазвате хигиена, ставате сутрин, измивате си ръцете ли.

Аз съм доста поспалива  :D , и като стана веднъж, се разсънвам.И затова се събуждах рано, имах си до мен мокри кърпички, изчиствах си хубаво ръцете и си поставях глобулите.Но сега като се замислям, не е много добре този начин.

Има ли вариант да се получи някаква алергия към мокрите кърпички.
Аз преди всяко поставяне си измивах много добре ръцете с почти врява вода.
А дали от мокрите кърпички може да получиш алергия не мога да ти отговоря.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #36 -: Февруари 02, 2010, 22:29:23 pm »
И аз да споделя
за ИНСЕ - клостилбегит 2х1 5 дни
над 7 фоликула годни за оплождане, отменихме процедурата заради вероятност от многоплодна.

Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2010, 09:46:08 am »
Ето я и мойта стимулация:
1.Гонал Ф 75  - 24 бр.
2.Цетротид - 5 бр.
3.Прегнил 5000 ед.
 Резултат :извадени 16 яйцеклетки,оплодени 8 яйцеклетки,върнати 3 бр мн добре развити,резутат слд 14 дни  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #38 -: Февруари 06, 2010, 22:42:52 pm »
Писанке и резултатат ще е :babbycarrage:
Re: Лекарства при стимулацията
« Отговор #39 -: Март 05, 2010, 12:41:03 pm »
здравейте ето и моята стимулация   декапептил22бр                                                                     пурегон пен 9бр,пурегон 9бр,на 21 ден ovitrele,на 23 ден пункция извадени 30 оплодени 21,и след пет дни трансфер,върнати три и след десет дни ще видим резултата дано да е положителен