0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, извинявам се предварително, че задавам въпроси, които сигурно за задавани 1000 пъти.  :oops:

Имам микробиология от м. Май и вирусология от Март, мъжът ми също. В момента подготвяме документите за фонда. В клиниката ми пуснаха ми ФСХ, правим 4-та инсеминация и имаме спермограма от Февруари. Но, казват че МБ, правена преди малко повече от месец и вирусология от преди 3 месеца и няколко дни са вече изтекли. Сроковете били съответно 1 и 3 месеца. Дали наистина са такива изискванията на фонда? Притеснявам се, че докато подготвим документите и подадем, МБ пак ще изтече!

Благодаря предварително!





Аз мисля,че микробиология и вирусология не ти трябват за кандидатстване по фонда.Вие с каква причина за стерилитет кандидатствате?
*
Ами по принцип сме с мъжки фактор, но май ще ни пуснат като неизяснен стерилитет.
 


Раши микробилогия и вирусология не се изискват за фонда.

Раши,ние също кандидатствахме с мъжки фактор.Приложихме само две спермограми и резултати от полови хормони за мен.
*
Благодаря ви милички!
Сега като се поразрових в темите разбрах, че вирусологията трябвала за изготвяне на етапната епикриза, която се се представя във фонда, а не за самия фонд.  :o


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
За болнични заведения - валидността е 6 м. (вирусологията). В някои клиники я изискват преди всяка процедура, непонятно защо според мен, касто и СДИ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
За болнични заведения - валидността е 6 м. (вирусологията). В някои клиники я изискват преди всяка процедура, непонятно защо според мен, касто и СДИ.
Защото може да е настъпила впоследствие и после чрез манипулациите да се пренесе нагоре. Според мен е редно да се прави винаги преди процедура.
*
Мерси Cygnus :) То те ако бяха толкова стриктни, щяха да ми правят вирусология преди всяка инсеминация.


*

    жужу

прочети Наредба №28 - там е описано
*
Жужу, четох наредбата. Но, там не пише нищо за микробиология т.е. обърках се още повече.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Грешката е моя, изразих се лаконично. :?
Имам предвид сумите с които се натоварва една такава процедура не са никак малко, микробиологиите например можем да си пущаме и по здравна каса (излючая МБ на еакулат), вирусологиите можем да ги направим безплатно в кабинетите на КАБКИС към РИОКОЗ и на практика се спестяват ~ 400 лв за двамата, а СДИ си е чисто обирджийство да се изисква преди всяка процедура.
Според мен не би трябвало да се предлага на пациентите да правят същите изследвания в лабораториите на клиниките, а да се признават такива направени по градовете.
Със СПИН можем да се заразим и на зъболекарския стол (хипотетично), но не тичаме да правим тест след това.
Но като цяло съм съгласна с необходимостта от "ясна картинка" преди всяка процедура, моето мнение че от много глава не боли. :)
Успех момичета!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
микробиологиите например можем да си пущаме и по здравна каса (излючая МБ на еакулат), вирусологиите можем да ги направим безплатно в кабинетите на КАБКИС към РИОКОЗ и на практика се спестяват ~ 400 лв за двамата, а СДИ си е чисто обирджийство да се изисква преди всяка процедура.
Мисля ,че беше коментирано в друга тема ,и може да оспамя,но имам следния опит :
когато  отидохме в РИОКОЗ казаха, че може да направят изследването безплатно ,само ако е анонимно,а ако искаме резултата на бланка -не може -само срещу заплащане!
Да не говорим ,че  повечето момичета не могат с личния лекар да се разберат  за една кръвна картина преди манипулация  да се пусне по ЗК .
За съжаление такова  е положението.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
микробиологиите например можем да си пущаме и по здравна каса (излючая МБ на еакулат), вирусологиите можем да ги направим безплатно в кабинетите на КАБКИС към РИОКОЗ и на практика се спестяват ~ 400 лв за двамата, а СДИ си е чисто обирджийство да се изисква преди всяка процедура.
Мисля ,че беше коментирано в друга тема ,и може да оспамя,но имам следния опит :
когато  отидохме в РИОКОЗ казаха, че може да направят изследването безплатно ,само ако е анонимно,а ако искаме резултата на бланка -не може -само срещу заплащане!
Да не говорим ,че  повечето момичета не могат с личния лекар да се разберат  за една кръвна картина преди манипулация  да се пусне по ЗК .
За съжаление такова  е положението.
В пловдивския РИОКОЗ пишат имената и са много усложливи.
А за Джи-питата - ако не сте доволни - сменете ги.
Пътя е направление за АГ, а той от своя страна МБ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
На мен също са ми признавали МБ отпреди няколко месеца, но аз за собствено успокоение, както казва евро от много не боли, преди всяка процедура непосредствено съм си пускала МБ, хламидии и токсоплазмоза (при мен това важи за токсоплазмозата, защото нямах изградени антитела). Серологичните, ако са си в срока, в който се признават (мсиля, че 3 или 6 месеца беше) - няма проблем, особено ако не е имало преливане на кръвни продукти или пък случайни партньори междувременно ;)
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 21:21:30 pm от cygnus »
или случайни стоматолози, междувременно ...  :D

според мен трябва да разграничим
едното е формалното изискване по наредба и е 3 месеца за вирусологията и 1 за микробиологията

другото вече, дали ще е сряда, петък, или преди процедура си е по наша и/или лекарска преценка  :D
*
Мерси много :) То наистина в тези смутни времена и с тези случайности  :wink: трябва да се проверяваме по-често :)