0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
подутина в слабините
« -: Април 03, 2006, 10:03:54 am »
Здравейте,момичета!
От една седмица ми се появи топче като грахово зърно в слабините.Не е болезнено,но аз се попретесних на какво може да се дължи.Имам спомен от преди 7-8 години пак имах подобно топче и ходих на лекар и той ми каза,че е спукана веничка.И наистина не след дълго мина.
Искам просто да попитам дали някой друг е имал подобно топченце и на какво се дължи.Благодаря Ви!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
подутина в слабините
« Отговор #1 -: Април 03, 2006, 10:13:14 am »
аз съм имала от враснал косъм доста голяма подутина.
<br />
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
подутина в слабините
« Отговор #2 -: Април 03, 2006, 10:22:04 am »
Възможно е и от това да е , но преглеждайки се не успях да разбера, че на това се дължи подутината.
подутина в слабините
« Отговор #3 -: Април 03, 2006, 14:54:48 pm »
Найема, да не е лимфен възел?
Боли ли при допир?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
подутина в слабините
« Отговор #4 -: Април 03, 2006, 15:42:29 pm »
Цитат на: mini_mouse
Найема, да не е лимфен възел?
Боли ли при допир?


Или може да е бартолиновата жлеза. То зависи къде е подутината и точно каква. Защо не отидеш лекар!?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
подутина в слабините
« Отговор #5 -: Април 03, 2006, 15:49:41 pm »
naiema, дотук 3 предположения.
Може и да е липом (мастна тъкан).
Да не говорим ,че аз немога да разбера къде точно е това топче.
За това и предположенията са различни.
Според мен ,най-добре е да отидеш на лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
подутина в слабините
« Отговор #6 -: Април 03, 2006, 16:02:53 pm »
Аз също си мисля че може да е
1) мастна тъкън
2) увеличени лимфни възли

За целта, обаче трябва доктор да го види, и да прецени.. както и ако е нужно ще каже кое и какво да се изследва.
Ако е врастнал косъм, би трябвало да се "види" през кожата, пък и тогава кожата е зачервена...
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


подутина в слабините
« Отговор #7 -: Април 03, 2006, 16:34:20 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: mini_mouse
Найема, да не е лимфен възел?
Боли ли при допир?


Или може да е бартолиновата жлеза. То зависи къде е подутината и точно каква. Защо не отидеш лекар!?


спомням си че ми се появи топченце когато за първи път ми се възспали бартолиновата жлеза, но беше болезнено. За твое успокоение, по добре да отидеш на лекар



подутина в слабините
« Отговор #8 -: Април 03, 2006, 16:43:08 pm »
Нашето е догадки/ех ,врачки да бяхме :wink: /.Зависи наистина къде е точно, защото на мене редовно ми се обръщат косми, боли, подуто,червено , първоначално не се вижда косъма дори. А веднъж ми беше станало едно уплътнение , при къпане го напипах, много странно беше, гледах на светло,гледах, просто топче, а като намазах с ихтиол и престоя видях че отдолу се е скатал косъм, които беше пораснал бая.
Найема, нищо обезпокоително дано не е , ама само лекар може да го каже това.
 :D
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
подутина в слабините
« Отговор #9 -: Април 03, 2006, 16:47:07 pm »
Цитат на: hari_77
спомням си че ми се появи топченце когато за първи път ми се възспали бартолиновата жлеза, но беше болезнено. За твое успокоение, по добре да отидеш на лекар


При мен не беше болезнено в началото. И си стоя така повече от година преди да стане болезнено. Но при някои момичета е болезнено още от началото. Зависи от степента и причината за възпалението или запушваенто на бартолиновата жлеза.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
подутина в слабините
« Отговор #10 -: Април 04, 2006, 09:29:24 am »
Момичета,със сигурност не е лимф.А относно споменатата жлеза незнам , защото не знам къде се намира.Моето топченце е ниско долу м/у външната срамна устна и сгъвката на крака-в по-голяма близост до сгъвката.Не ме боли.А не съм отишла на лекар,защото имам час за 14.04 и тогава ще попитам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
подутина в слабините
« Отговор #11 -: Април 04, 2006, 11:13:15 am »
Мила ако правиш коламаска или се епилираш може да е обърмет косъм!!И на мен ми се е случвало. :lol:  :lol:  :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
подутина в слабините
« Отговор #12 -: Април 04, 2006, 19:46:42 pm »
Цитат на: naiema
Момичета,със сигурност не е лимф.А относно споменатата жлеза незнам , защото не знам къде се намира.Моето топченце е ниско долу м/у външната срамна устна и сгъвката на крака-в по-голяма близост до сгъвката.Не ме боли.А не съм отишла на лекар,защото имам час за 14.04 и тогава ще попитам.


Според мен е бартолиновата жлеза ако е по-голямо мястото на втвърдяване и подуване де. Но няма смисъл от догатки сега пиши като минеш прегледа. Не е нещо страшно това обаче!!! Ще чакам!!!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
подутина в слабините
« Отговор #13 -: Април 05, 2006, 19:18:13 pm »
Цитат
Според мен е бартолиновата жлеза

 и според мен така...аз имам  нещо подобно и то от години, преди време се  подуваше и болеше,но  откакто се спука и го туширах с йода септ не ми прави проблеми  8)
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
подутина в слабините
« Отговор #14 -: Април 06, 2006, 10:24:53 am »
Благодаря на всички ви за бързите отговори.
Днес видях,че вече подутината не е топче , а е като просто по изпъкнала жила, т.е. топчето се е разнесло , но все още има подутина.Отново няма болка.А дали е жлезата , колкото и да е смешно дори незнам къде се намира.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
подутина в слабините
« Отговор #15 -: Април 08, 2006, 19:23:38 pm »
Цитат на: naiema
Благодаря на всички ви за бързите отговори.
Днес видях,че вече подутината не е топче , а е като просто по изпъкнала жила, т.е. топчето се е разнесло , но все още има подутина.Отново няма болка.А дали е жлезата , колкото и да е смешно дори незнам къде се намира.


Бартолиновите  жлези е с големина на грахово зърно.Намират се от двете страни на влагалищният отвор.Отворът на каналчетата е разположен от вътрешната страна на малките срамни устни- в долната част на отвора на влагалището (от двете му страни).
Освен бартолинови,  има и други жлези (пак там).В най-горната част от вътрешната старана на бедрото също се напипват жлези.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
подутина в слабините
« Отговор #16 -: Април 09, 2006, 07:22:52 am »
Благодаря ти,Денис!
 :D От прочетеното ми става ясно,че май наистина за подута жлеза става въпрос.
*
Re: подутина в слабините
« Отговор #17 -: Май 08, 2010, 16:39:44 pm »
Здравейте момичета! Искам да попитам случвало ли се е на някой това което и на мен? Излезе ми топче зад ухото,ходих на хирург,извадиха го и го дадох за хистологично изследване.Оказа се,че не е лимфен възел,а мастна тъкан. Тъкмо се зарадвах,че не е нещо лошо,но сега след около две седмици след ваденето пак се появи на същото място,но в по-малък ръзмер. Ще ходя на лекар в Понеделник,но съм ужасно притеснена какво става пак. Нали уж хистологията е най-добра за поставяне на диагноза,а ето че има проблем. Вие как мислите? :? Извинявам се ако не е за тук въпроса ми!
« Последна редакция: Май 08, 2010, 16:41:47 pm от pepssi »
Re: подутина в слабините
« Отговор #18 -: Май 09, 2010, 00:49:49 am »
pepssi , може би не е изчистена мастната тъкан както трябва.
 На една позната на ръката и беше се появило такова топче. След отстраняването му от хирург се оказа мастна тъкан , като топчето отново се появило след време.
 За твое успокоение отиди отново при хирург , за да си каже мнението.
*
Re: подутина в слабините
« Отговор #19 -: Май 09, 2010, 10:16:40 am »
Благодаря ти fatalwoman! Много съм притеснена,възможно ли е хистологичното изследване да е грешно,правено е в специализирана лаборатория в Пловдив? Утре ще ходя на същия хирург за да го види. На твоята приятелка как установиха,че е мастна тъкан,правиха ли и хистологично или на ръката не е необходимо,махнаха ли и го пак?